AA s410 vs AR6 70 yard

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Anladığım kadarıyla 16grain çekirdek ar6 gibi bir tüfeğe hafif gliyor ve (bildiğim kadarıyla) 1100 fps giibi hızlarda çekirdek savruluyor. 28grain pelleti 900fps dolaylarında yani s410 un 16 graini attığı hızlarla attığında çok güzel işler çıkarabiliyor.

Aslında ar6 ya 60cm kadar lw namlu takılsa ve atışlarda hep eunjin 28grain gibi (sanırım biraz da sert) çekirdek kullanılsa çok güzel sonuçlar vereceğini düşünüyorum.

• AR6 nın 65cm uzunluğunda çok güzel bi namlusu var. Yiv setleri çok net çıkarıyor. Onun derdi tamamen hızla alakalı ağır ve uzun pelet kullanılması gerekiyor.
    Pelet Ağır olmalı çünkü 950 fps lerde atabilsin.
    Pelet Uzun olmalı çünkü namlu girişinde pelet düzgün bir şekilde namluyu merkezleyebilsin.
    İkisi birleşince çok güzel atışlar yapılabiliyor.

Dürbün ayarında herhangi bi sorun yok. Ben bilerek alt köşeye attım boş alan olduğundan, sorun rüzgarla alakalı. Uzak mesafelerde rüzgar işi çok bozuyor. Birde 16gr olması yüzünden.

• AR6 nın 65cm uzunluğunda çok güzel bi namlusu var. Yiv setleri çok net çıkarıyor. Onun derdi tamamen hızla alakalı ağır ve uzun pelet kullanılması gerekiyor.
    Pelet Ağır olmalı çünkü 950 fps lerde atabilsin.
    Pelet Uzun olmalı çünkü namlu girişinde pelet düzgün bir şekilde namluyu merkezleyebilsin.
    İkisi birleşince çok güzel atışlar yapılabiliyor.

Bu yazdıkların çok mantıklı.

• Tunç bey atışları sehpa-mengene ile mi yaptınız yoksa kum torbası gibi bir destekle mi?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Güzel gruplar elinize sağlık. AR6 düşünüyordum ama isabetliliği az diye teredüt ediyordum. Ağır ve uzun pellet kulanılınca alınan sonuç tereddütlerimi giderdi. Şu horoz kurma işi hep hoşuma gitmiştir. Benzer mekanizma ile çalışan başka tüfek var mı? bilmiyorum ama AR6
    denendikçe daha bir koleksiyona ilave edilesi tüfek haline geliyor. Paylaşımınız için teşekkürler.

• keske AR ile 12 li atis yapsaydiniz,sonuc un degisecegini düsünüyorum,ve bu mesafeden air arms in daha güzel grupmanlar cikaracagini düsünüyorum,henüz yeni sahip oldunuz air arms a,ilerliyen zamanlarda daha kücük grupmanlar cikaracaginizi tahmin ediyorum,

saygilarimla

• Güzel gruplar elinize sağlık. AR6 düşünüyordum ama isabetliliği az diye teredüt ediyordum. Ağır ve uzun pellet kulanılınca alınan sonuç tereddütlerimi giderdi. Şu horoz kurma işi hep hoşuma gitmiştir. Benzer mekanizma ile çalışan başka tüfek var mı? bilmiyorum ama AR6
    denendikçe daha bir koleksiyona ilave edilesi tüfek haline geliyor. Paylaşımınız için teşekkürler.

Evet kullanması çok zevkli bi tüfek ayrıca kurma işlemi sırasında gözünüzü hedeften, parmağınızı tetikten ayırmanıza gerek kalmadan seri bir şekilde atış yapabiliyorsunuz.

• Evet kullanması çok zevkli bi tüfek ayrıca kurma işlemi sırasında gözünüzü hedeften, parmağınızı tetikten ELİNİZİ CEBİNİZDEN (pelet almak için) ;,;- ayırmanıza gerek kalmadan seri bir şekilde atış yapabiliyorsunuz.

Bülent Eğinlioğlu

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerideki cephenin suskunluğudur.

Mustafa Kemal Atatürk