pcp tüpleri hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar,

Foruma kısa süre önce üye oldum. Havalı silahlar konusunda eskiyim ama pcp ile yeni tanıştım. Forumu 2-3 saat araştırdıktan sonra AT44 5.5 L&w almaya karar verdim.

Fakat bir çok yazıyı okumama rağmen halen scuba mı yoksa pompamı alayım karar veremedim. Ancak bir konuda bana yardımcı olursanız pompayı tercih edeceğim.

Öğrenmek istediğim pcp tüplerini tüfekten ayrı iken doldurup basınçlı şekilde 1-2 ay muhafaza edebilirmiyiz? bir sakınca yaratırmı? (saklama şartlarının uygun olduğunu kabul ederek) 88 veya 12 gr co2 tüpü gibi ihtiyaç duyduğumda kullanmayı amaçlıyorum. Asıl amacım yedek tüpler alıp pompa ile sıkılmadan yorulmadan ara ara doldurup saklamak. Scuba ekipmanlarına vereceğim farkı yedek tüplere vermeyi planlıyorum. Eğer bu imkan yok ise scuba tüp basınçlı saklanırmı? (3-4 ay) yoksa kullanıp boşaltmakmı gerekir.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Aziz KAZANCI

Walther cp88 6" 4.5 mm

Walter cp99 4.5 mm BB

Torun 101 4.5 mm

Crosman nightstalker 4.5 mm

Hatsan Mod25 4.5 mm

Daisy 880 4.5 mm

Hatsan AT44WX-10 L&W 5.5mm

• Forumda her türlü sorunuz ve hatta aklınıza gelmeyen soramadıklarınızın da fazlası ile ( hatta en ufak ayrıntısına kadar) açıklaması var,okuyunuz cevabı bulacaksınız.
    Saygılar... :thumbup:

• Tüp de, tüfek de basınç altında saklanabilir. Hatta basınç altında saklanması boş saklanmasından daha doğru olur.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bence Bir Sürü Tüp Alacağına bi tane Scuba tüpü al 300 barlık 1 dkk da doldur at44 ünü atışa devam et terleme ;tufey#

-Webley Raider LW Singleshot 5.5mm Tasco 6-24x42

FİLİNTA TEAM

• Tüpün yeri ayrı, Pompanın yeri ayrı. Hangisi tercih edilir o size kalmış. Bir kaç ay önce (aratacak olursanız sanırım bulursunuz) forumda birisi bir makaleyi copy/paste etmişti. Makale, Havalı slahlar konusunda uzman yabancı biri tarafından yazılmış "Pompa mı Scuba mı ?" konusunu işliyordu. Sonuçta adam kesinlikle POMPA demişti.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Aslında bende aynı düşüncedeydim. Fakat işyerinde kalabalığız, herkes bir el atsa gün boyunca 3-4 tüp doldururuz. Bende ancak ayda 1 veya 2 sefer atış yaparım. Bu yüzden 3 veya 4 tüfek tüpü ile bir atış gününü rahat geçiririm diye düşündüm. (150-200 pellet)

Walther cp88 6" 4.5 mm

Walter cp99 4.5 mm BB

Torun 101 4.5 mm

Crosman nightstalker 4.5 mm

Hatsan Mod25 4.5 mm

Daisy 880 4.5 mm

Hatsan AT44WX-10 L&W 5.5mm

• ilk önce tüp, ardından ilk fırsatta da bir pompa alınmalı.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776