Gece görüş

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

gece görüş dürbünlerinin türkiyeye girişi ve kulanımı yasaktır dikkat ;tufey#

+1

Ama yakışırda g;$i

• Moralin bozulmasın satan yerler var. Fakat tahminime göre patriot tepen bir alet ve dürbünler gerçekten çok hassas

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• Exador bende alıcam öyle yada böyle çok hoşuma gidiyor bunlar askerde az kullanmadım.

ohoo bende çok klullandıom
    bizde AN/pvs 2 vardı

birde monokülerdi bunlar çok karanlık oldumu bişi göstermiyor hafif yıldız ve ay ışığı istiyor
    gece koğuşta felan acaip işe yarıyor

[Resim Engellendi: http://img266.imageshack.us/img266/1976/jjglfkjgmqq5ln5vp5.jpg]

• Bu dürbünün ithalatı sırasında gümrükçüne söyle sadece dürbün diye beyanda bulunsun....gece görüşü karıştırmasın. İthalatını yapabilirler. Tek bir tane getireceksen muayeneye gitmez ama 10 tane getirisen sorun çıkar haberin olsun.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• slm beyler.öncelikle bu gece görüş dürbünü nü alacak arkadasşa bir sorum olacak? ?( arkadaşım sen bu dürbünü ne amaçla almak istiyorsun? gece şişe kımak içinmi? yoksa gece ağaçda uyuyan kuşlarımı vuracaksın bununla yahut tavşan ördek avınamı çıkacaksın bu dürbünle? şahsen ben bir avcı olarak gece yapılan ava son derece karşıyım.şimdi gece avı yapan arkadaşlara sesleniyorum ALLAH aşkına rahat bırakın hayvanları gece rahat uyusunlar ve ayrıca çok günahdır :sleeping: ve bu hiç bir zaman adaletli bir av sayılmayacaktır bu kişiler kendisine avcı demesinler.bu kişilere gerçek avcılar bohcacı adını takmışlardır.gündüz vuramadığın avı gece yuvasında uyurkenmi vurmaya niyetlen sevgili kardeşim?işte bu yüzden yurdumuzda av hayvanları her geçen gün azalıyor ve azalmıyada devam edecek.gerçek avcı hayvanı çifleşme zamanında vurmaz.gerçek avcı asla ve asla gece avı yapmaz gerçek avcı av günü geldiğinde av yapar.hem gece yapılan av heyacan vermez hayvan kaçmıyorki senden sende kendine bunu heyacan telaş yap.yok şartlar eşit olacak sen kovalıyacaksın o hayvanda kaçabilecek gerisi senin atıcılığına kalmış. :thumbup:

• Official Post

Havalı silahlarla av ülkemizde zaten yasak ve arkadaşımızın amacının bu grece görüş sistemi ile kuş vs... vuracağını tahmin etmiyorum,olsa olsa teknoloji hayranlığından kaynaklanan bir arzudur.

• bende öyle tahmin ediyorum.ayrıca cezası var öyle ucuz ucuz kurtulamazsınız bizim bu bölgeden sorumlu karakolkomutanın verdiği bilgi bu saygılar

• Mustafa abi dediği gibi teknoloji ve merak.Ben avcı filan değlilm pek bir bilgimde yok forumdan azcok birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.Gece avlanmaya gelince benim fikrim yerine ve durumuna göre değişir,her hayvan gece uyumaz ayriyetten gece avlanan bir sürü hayvanvar.Bir keresinde afrikada koyun çifliği olan bir adam koyunlarını cakallardan korumak için gece görüş dürbünü kullandığını seyretmiştim.Ayriyetten gece uyuyan hayvanı vurmak cok yanlış ve abimin dediği gibi cok günah.

• Bende teknoloji merağından olduğuna inanıyorum...aynı merak bende de var. Ayrıca bende gece avına hatta gündüz avına bile karşıyım. Birşey avlamak istiyorsan git balık avla.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• merhaba adresini vermiş olduğun dürbün bence kaliteli ve güçlü bir model değil gitti gidiyor da buna benzer dürbünler satılıyor 250 ile 1000 ytl arası oradan bakabilirsin istersen

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• gece görüş dürbünün satışı yasak kullanımı yasak diye söylemiş arkadaşlar ama sahibinden.comda satılıyo ilanları var

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• Official Post

gece görüş dürbünün satışı yasak kullanımı yasak diye söylemiş arkadaşlar ama sahibinden.comda satılıyo ilanları var

Yarın adliye sarayına gider ve suç duyurusunda bulunursan o satan arkadaşıda gittigidiyor yetkililerini de savcı ifadeleri için adliyeye çağıracak ve hakların kamu davası açacaktır. ;grin;