Hw100 pompayla doldurmak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dün ''Namlu'' isimli arkadaşın sattığı Hw100ü aldım,henüz elime geçmedi ve kafama takılan birşey var,zannediyorum bu tüfeğin tüpünü pompa ile doldurmak için tüpü sökmek gerekiyor,daha önce kullandığım AT44 de 200-100 bar arası atış yapıyordum,şimdi bu tüfekte de 100 bara indiğinde doldurmak için tüpü sökmem gerekecek içerisinde bu kadar hava varken sökmek bir tehlike teşkil etmiyormu,ve neden tüp sökülmeden tüfeğin üzerinde doldurulamıyor?Ve Hw100 kendinden regülatörlü araştırdığım kadarıyla ve ortalama 200-100 bar arası 50 atış yapılıyor diye biliyorum,kullanan arkadaşların yorumlarını ve değerlendirmelerini bekliyorum.

• hayırlı olsun, güle güle kullanın.

hw100lerin eski modellerinde hızlı dolum özelliği yoktu. tüpü sökmekte sakınca yok. vidalıdır, gevşetip çıkartırsınız. ben hiç o tipini kullanmadığımdan emin değilim ama, bildiğim kadarıyla tüpü pompaya bağlayabileceğiniz bir adaptör var, onunla tüpü pompaya bağlayıp dolduruyorsunuz. Aldığınız kişi size daha iyi yardımcı olabilir.

benim hw100 standart ayarında 52 atış regülatörlü olarak yapmıştı diye hatırlıyorum, eğer standart halindeyse hemen hemen aynı atış sayısını yakalarsınız.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayırlı olsun arkadaşım
    Eski bir hw 100 kullanıcısı olarak,aynı dertden bende şikayetçi idim.Sorunumu Mustafa abim çözdü.Tüpün önündeki manometreyi sökerek manometrenin bulunduğu yere,imal ettiği çabuk dolum aparatını monte etti.Bu şekilde tüpü sökmeden dolum yapabiliyordum.Manometre devre dışı kalıyor ama atış sayısını bildikten sonra sorun değil.Oldukça pratik bir çözüm.

• İyi dilekleriniz için teşekkür ederim,aslında 50 atışta bir sök tak çok da sorun değil,en iştahlı günümde 2 kere sök tak yaparım 100 atışı geçmez yani.Anladığım kadarıyla tüpü içerisinde hava varken(100 bar) sökmekte sakınca yok.İlerleyen zamanlarda şu çabuk dolum aparatı gibi bir çözüm de düşünülebilir.Artık kafama takılan bişey oldukça bolbol kafanızı ağrıtırım tecrübeli abilerim:)

• sök tak yapılırken çok eski versiyonlarda bloğun dişini yalama etme ihtimali vardı. Sonraki modellerde bloğun dişlerini de çeliğe çevirerek sorunu çözdüler, ama yine de dikkat etmekte fayda var. Tüfeği uygun aldınız, olmazsa hızlı dolumlu bir tüp alır ya da manometreden feragat edip hızlı doluma çevirirsiniz. Benim çok severek kullandığım bir tüfek hayırlı olsun.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hayırlı olsun arkadaşım
    Eski bir hw 100 kullanıcısı olarak,aynı dertden bende şikayetçi idim.Sorunumu Mustafa abim çözdü.Tüpün önündeki manometreyi sökerek manometrenin bulunduğu yere,imal ettiği çabuk dolum aparatını monte etti.Bu şekilde tüpü sökmeden dolum yapabiliyordum.Manometre devre dışı kalıyor ama atış sayısını bildikten sonra sorun değil.Oldukça pratik bir çözüm.

Hocam mustafa abinin telefonunu alayım benimde aynı aparata ihtiyacım var ,şimdiden teşekürler