Aklıma takıldıda sorayım dedim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Aklıma takılan bir soru varda dedim aklımda kalacagına midemde kalsım dedim sordum

Bir pcp yi 45 derece acı ile ates edersek kac metre mesafede yere düser ??

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

• pcp mi atıgı mermi mi ;rofl.;

sacma oldu ama bugun ıcımde atamadıgım bir enerji var

sılahın bilgilerini.merminin bilgilerini verirseniz,üstadlar hesap yapabılırler

saygılar

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Kaç Metre Yükseklikden Attığına Bağlı Örn:100 Metreden Ateş Edersen 30 Metrede Düşer Ama 50 Cmden Ateş Edersen 25 Cm. Ötene Düşer Yani Tamamen Yüksekliğe Bağlı

BulletProof, Geleceğin Keskin Nişancısı ;tufey# :)

Crosman 357 6'' ;kovboys;
    karadenizteam.png

• Kaç Metre Yükseklikden Attığına Bağlı Örn:100 Metreden Ateş Edersen 30 Metrede Düşer Ama 50 Cmden Ateş Edersen 25 Cm. Ötene Düşer Yani Tamamen Yüksekliğe Bağlı

Ben birşey anlamadım?

Atılan peletin çıkış hızı, BC si, kütlesi değişkenleri var. bu değerleri bilerek hesaplanabiliyor. Bu işlemi yapan programı kullanabilenler bir örnek verebilir ancak. Mesela 16 grain FX pelet 980 fps hızla yere 45 derece eğimle ve yerden 1,2 metre yükseklikten :) atılsa ne kadar uzağa düşer gibi.

• aklimda kalan,optima550 ile 150 metreye gez arpacik ile takribi 45 derece aci ile bir kac atis yapmistim zamaninda,tabi öncesinde direk hedefin üzerine nisan alarak atis yapiyordum,pellet düstügü yerden toz kaldiriyordu,deneye deneye atis yapiyordum,o mesafe icin acik nisangaha göre az bucuk cözmüstüm, aklimda kalan bu, hatirladigima göre,3 adet degisik pellet vardi yanimda,örnek,gamo promagnum ve gamo expander vardi,hangisini kullandim hatirliyamiyorum :him:s optima550 nin 280m/sn den asagi güc üretdigini pek düsünemiyorum,gercekden güclü tüfekdi

• o zaman 500 mt atar diyebiliriz ben zaten yukseklık 1.5 mt diye düsünebiliriz ayakta ates edersek 16 g peletle

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

• He Abilerim Ben Yere Doğru 45 Derecelik Açıyla Atılıyor Zannettim K. Bakmayın Yalnış Anlamışım

BulletProof, Geleceğin Keskin Nişancısı ;tufey# :)

Crosman 357 6'' ;kovboys;
    karadenizteam.png