100 bar'dan sonra bir iki defa kapsülü atmıyor.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Elimde AR6 var.Yeni aldım.PCP ilk defa kullanıyorum.Acemiliğimden midir bilmem 80-100 bardan sonra bir iki defa atış esnasında silah fısladı.Patlamadı kapsülü atmadı.Sonrakilerde normal biçimde attı.Neden oluyor bu acaba?
    Bir ikincisi horozu çekince bazen mermiyi sürmüyor.Şarjörü çıkarayım diyorum takılı kalıyor.Acaba kapsül mü kalitesiz?Hatsan torpedo taktım.Şarjöre yerleştirirken biraz zorlanıyor bu normal mi?

• olmaması lazım dostum ar 6 ya mermileri tersten koymak gerekiyo şarjörüde ters takmamaya dikkat et.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• Daha önceden videolardan izlemiştim.Düzgün dolduruyorum ancak nadiren de olsa bu sorun görülüyor.Kapsül mü sıkışıyor yoksa silahın basıncı mı kurtarmıyor anlayamadım.

• Selamlar arkadaşım,silahın hayırlı olsun.Ben de bir eva ar6 kullanıcısıyım 1 ay oldu alalı,epey tecrübem oldu bu silah hakkında.Ama bu tecrübelerimi krono gibi detaylı ve teknik birşekilde taçlandıramıyorum çünkü imkanım bu kadar.

Şimdi gelelim silaha,bizim silahla bir el atış yapınca tekrar horozu çekip vaz geçerseniz horozo elle normale alıyorsunuz,tekrar atmaya niyetlenince de horozu tekrar çekiyorsunuz ,işte tam burada bir mermiyi atlıyorsunuz.Sizin başınıza gelen benimde başıma geldi farkettimki tüfek yere paralelken şarjörü çeviren tırnak iş yapıyor,ama ucunu yukarı az da olsa kaldırınca tırnak çalışıyor ama şarjörü çevirmiyor.Bu da şu demek oluyor üreten firma az önce bahsettiğim mermi atlatma durumunda tüfeğin ucunu havaya kaldırıp horozu çekersek şarjörün pozisyonu değişmiyor.Umarım anlatabilmişimdir

Şimdi yaptığım modifiyeye gelelim.Benim silah normal hali ile 5cm çam tahtayı bazen delip geçiyor bazende çıkışta kalıyor,silahın horoz yayını bir miktar yumuşattım(değişerek),şu anda 2 tane lambiri tahtayı(3cm)delip geçiyor.Şimdi bu modlama ile ne kazandım,

1:normalde 200bardan 70 bara kadar 50 atış yaparken şimdi 200 bardan 100 bara 85 atış yapıyorum

2:tüfeğin içine hiç dokunmadan gücünü horoza pratik olarak taktığım bağ lastiği ile normalden fazla güç alıyorum

• Evet anlattıklarınız aynen öyle oldu.Şimdi sorunu ve çözümünü iyi anladım.Çok teşekkürler.Ancak yayı nasıl değiştirdiniz?Tüfeği garanti dışında bırakmaz mı?Ben bunun yerine arkadan horozun orta deliğine lastik bağlayıp yayın gücünü azaltsam olmaz mı?

• Tekrar selamlar hakan bey,tetik köprüsü üzerindeki 2 vidayı sökün kundakla ana gövde ayrılır orada horozu iten yay var başka da yay yok zaten o yayı elinize alın onun ölçülerinde yay temin edin tabii ki daha yumuşak olanı takın deneyin.Benim elimde krono olmadığı için deldiği tahtalarla yetindim,eğer yumuşak olursa (ki benim ilk sefer öyle oldu bir dolumda 250 atış yaptı ama bir tahtayı ancak deldi)altına pul koyup deneyin.inanın çok memnun kalacaksınız,gamo promagnumla normalde istikrarlı atış yapamazken şimdi o pelletle çok zevkli atışlar yapabiliyorum.Ama o bahsettiğim lastiği takınca tahminen tüfek yüzde elli daha fa zla güç üretiyor bu da hafif pelletle şarjörü yerinden çıkarıyor tavsiye etmem.ben şu anda samyang 32gr pellet aldım onun kutusunun içinde bu lastiği saklıyorum yani güç lazım olunca kutuyu açıyorum lastiği takıyorum 32 gr pelleti koyuyorum sonra 9cm çam tahtayı deliyorum

O tüfeğin namlusu yukarıda iken iticinin şarjörü çevirmeme işini ise çok ince(kasetçalarların içinden çıkan)yayı kendimce oraya uydurarak her halukarda o iticiye basacak şekilde yerleştirdim şimdi tüfek 90 derece yukarı baksa bile mekanizma şarjörü kaçırmıyor

Bu arada regülatör masrafındanda kurtuluyorsunuz