Yeni dürbünümle ilk grubum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • SElam arkadaşlar,

Gelmiş olan dürbünümün ayaklarınıda monte edip sıfırladıktan sonra poligonda 10 mt destekli Crosman Math ile ilk grubum

[Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/7047/grnt025ew3.th.jpg]

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• her zaman diyorum, dürbünün büyütme büyüdükçe gurupman küçülüyor :D

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Biraz pellet seçiyor aslında tek delik yapması gerekir de biz yapamadık daha :) güzel grup tebrikler.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• zpr bi grup..devamını dilerim...

• Bu arada hw100 sahipleri 5li-10lu yerine nedense hep 14lü gurup çalışıyor ;)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• her zaman diyorum, dürbünün büyütme büyüdükçe gurupman küçülüyor :D

Kesinlikle katılıyorum bu grupları 32x büyütmede yaptım. Kağıdın üzerindeki mürekkep dalgalanmalrını rahat bir şekilde görüyordum

Bu arada hw100 sahipleri 5li-10lu yerine nedense hep 14lü gurup çalışıyor ;)

Valla yazınızdan gaza geldim ilk fırsatta tekli atış aparatı sipariş vericem sonrasında tahminimce gruplar artık 10 lu olmaya başlar

Daisy 717 .177
    marmarateam.png

• süper bir grupman !! jarhead, yeni dürbün sana baya bi yaramış görünüyor ...gerci dürbünsüzde 20 30 m den sincabı deviriyormuşun #hims sende bu dürbün gibi gözler oldukça nikko falan lazım değil sana eline sağlık :huh: :D

• Eline sağlık çok güzel atışlargerçekten, tebrikler.Biz daha çok 5 li grup çalışması yapıyoruz. Daha verimli olduğuna inanıyoruz. Böylece her mermi (pellet) nerden vurmuş daha net görebiliyoruz. Yani 1. mermi ile 12 . mermi nereden geçti anlamak zor geliyor. Benim birde sorum olacaktı; aldığın dürbün 10 metreden sıfırladıktan sonra 8 X ile baktığın nokta 32X le de baktığında yine aynı yeri vurabiliyormusun? Yani vurma noktası büyütmede oynama yapıyormu ?
    Teşekkürler.

• Ne kadar büyütürsen noktaya o kadar rahat odaklanıp vurabiliyorsun. Yani tam örnek olurmu bilmem ama aynı hedefe 10mt uzaktan ve 20 mt uzaktan bakıp vurmayı denemek gibi

Daisy 717 .177
    marmarateam.png

• Crosman Math ile ilk grubum

ben orda grup falan göremiyorum.g;$ig;$i

tebrikler. gerçekten çok güzel bir deneme. bana bu tip atışlarda tek delik oluşmamasının sebebi dürbünün o mesafeye sıfırlı olması yani attığınız yeri vurduğunuzda nişan aldığınız noktayı kaybetmeniz miş gibi geliyor. bence boş bir kağıda küçük bir nokta koyun ardıdan dürbünün ayarını değiştirin ve noktaya nişan alarak atışlarınızı yapın. nişan aldığınız nokta görünür kaldığı için her seferinde aynı yeri vuracaksınız. benim poligonda atış yapma şansım olmadığı için bu tip denemeler yapamıyorum lütfen imkanınız olduğunda bunu da bir deneyin ve sonuçlarını paylaşın. ii atışlar...

Gamo Cfx (Light Modified by SEFFAH) + 3-9X40E Tasco /// Daisy 901 + 3-7x20 Powerline /// Hatsan mod 45
    P. Beretta s54 /// Ata Marocchi Auto /// Üzümlü Auto /// Belçika Çifte /// Üzümlü Tek Kırma
    One Shot, One Kill...!

• ben orda grup falan göremiyorum.g;$ig;$i

tebrikler. gerçekten çok güzel bir deneme. bana bu tip atışlarda tek delik oluşmamasının sebebi dürbünün o mesafeye sıfırlı olması yani attığınız yeri vurduğunuzda nişan aldığınız noktayı kaybetmeniz miş gibi geliyor. bence boş bir kağıda küçük bir nokta koyun ardıdan dürbünün ayarını değiştirin ve noktaya nişan alarak atışlarınızı yapın. nişan aldığınız nokta görünür kaldığı için her seferinde aynı yeri vuracaksınız. benim poligonda atış yapma şansım olmadığı için bu tip denemeler yapamıyorum lütfen imkanınız olduğunda bunu da bir deneyin ve sonuçlarını paylaşın. ii atışlar...

Bravo tespit süper bende bunla ilgili birşeyler yazacaktım.
    Orta okuldayken lisanslı olacak atıcılıkla haşır nesşir olmuştum. Poligona giderken müsabaka tüfeklerinde diopter kullanıldığı için hedefin merkezine değil çevresine odaklanıyorsunuz bu durumda ne kadar merkezden vurursanız vurun vurduğunuz yerden kerteriz almadığınız için aynı yerden çok sefer pellet geçirebiliyorsunuz. Hatta öyleki müsabakalar 10mt reden 4-5 cm çaplı hedef kağıtlarıyla yapılıyor ve aynı delikten geçiremiyorsanız başınız derttedir

Daisy 717 .177
    marmarateam.png