6 Şubat 2010 Buluşması ve puanlı hedef yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evet bu cumartesi kimler gelebilir? kimler vakitlice gelip yarışmaya katılmak ister?

daha önce bahsi geçtiği üzere çadıraltının paintball oyunu varken kullanılamaması nedeniyle yarışmalarımızı erken saatte başlayıp bitirmemiz gerekiyor. İsteyen istediği saatte gelebilir, ancak müsabakaya saat 9.00da başlayacağız. Bu nedenle sıfırlama-idman yapılacağıda gözönünde tutularak saat 8.30 gibi yarışmaya katılacakların Paintsign'da olmaları gerekiyor.

Kurallar:
    1. Hedefler Gamo hedef kartları
    2. Mesafe 50m (şimdiye kadar niye 55m yapıyordukki? ;şrofls;. )
    3. Destekli 5 atış, toplam 4 tur hedefe atış yapılacak (toplam 20 atış)
    4. Yarışma 09.00da başlayacak, 8.30-9.00 arası sıfırlama-idman süresidir.
    5. Silahın ön tarafı desteklenecek (kum torbası-bipod vs) , dipçik kısmı destek-masa vs'ye dokunmayacak,
    6. Hedef kartının yaklaşık 20cm arkasına 1 adet boş kağıt daha konacak (atışları kontrol amaçlı)
    7. Silahı/ekipmanı arızalanan vs başka birinin silahı ile veya başka silahı varsa onunla atış yapabilir/devam edebilir.
    8. Geç gelenler açısından: eğer yarışmacılar 2. tur atışlarına geçtiyse, yarışmaya yeni yarışmacı katılamaz.
    9. 2 atış yolu, 1 sıfırlama yolu olacak. Atışlar başta belirlenen sırayla başlanacak.
    10. Atış yapan 2 atıcı aynı anda atışlara başlayacak 2 dakika içinde 5 atışını yapacak.
    11. Atışını bitirenler, kendi hedef kartonlarını almaya gittiklerinde yeni hedef kartlarını ve kontrol kağıtlarını yerleştirecek.
    12. Her turun en iyi skorunu yapan bir sonraki turda ilk atışları yapacak.
    13. Atışlar bitince kartlar ve kontrol kağıtları beraberce değerlendirilecek, puan tablosu yapılacak.
    14. Puanlama: vuruşlar pelletin olduğu puanı alır, çizgiye vuruşlar bir üst puanı alır.

aklıma gelenleri yazdım, sizinde fikirlerinizi bekliyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• yazacak pek bişey kalmamış , eline sağlık Erdem abi ;şrofls;.

peki yanlışlıkla attım, elim tetiğe değdi falan gibi şeylerde ne olacak :him:s

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• peki yanlışlıkla attım, elim tetiğe değdi falan gibi şeylerde ne olacak :him:s

bir kere hedef kartında 5den fazla delik varsa 0 puan ;şrofls;. yanlışlıkla atmak ve yanlışlıkla tetiğe değmek yassahh ;şrofls;.

bu arada bence şöyle bir düzenleme daha lazım: her tur atışta hedef kartının altına boş küçük bir hedef koyalım ve atıcı atışa başlamadan isterse o küçük hedefe maksimum "3" atış yapıp hem sıfırlama kontrolü yapsın, hemde namluyu ısıtsın, sonra 5 atışına başlasın, ancak süre yine 2 dakika ile sınırlı kalsın.

.

ankarateam.png

• +1 katılıyorum

AA S410 5,5

• namlu ısıtma da dahil hepsine katılıyorum ekleyecek de pek birşey kalmamış heralde ;d;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• + 1

Söylenecek şeyler söylendi- şimdi yapılacakların zamanı- Büyük reis böyle demek Ugghh ! ;,;-

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Reis hava bozuyor, çok bozuk olursa erteleyelim mi?

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Var çok kar olmak, demir atlar gidememek, yok olmak yarışma ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• cumartesiye kadar kar falan kalmaz, zaten şimdilik yağan bişeyde yok, olsada çadırımız var, oda olmadı herkes kendi çadırını kursun ;,;-
    yarışmayı ertelemeyelim ;şrofls;.

AA S410 5,5

• Cumartesiye kar kalacağını sanmıyorum pazara kadar kar göstermiyor meteoroloji.
    Bu arada konsept süper, ben de çok özledim. Hava da soğudu, kar da indi, zor şartların adamı geri dönüyor yani!! =)

Puanlama hususunda çizgiye gelen atışlarda deliğin yarısı ya da daha fazlası çizgiy geçmişse bir üst puan sayılmasını öneriyorum. Zaten herkes iyi atıcı, bullseye'ı büyütmeye gerek yok bence. Her hedef kağıdına önceden atıcı isimlerini yazalım, değerlendirmeyi en sona bırakalım.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Cumartesiye kar kalacağını sanmıyorum pazara kadar kar göstermiyor meteoroloji.
    Bu arada konsept süper, ben de çok özledim. Hava da soğudu, kar da indi, zor şartların adamı geri dönüyor yani!! =)

Puanlama hususunda çizgiye gelen atışlarda deliğin yarısı ya da daha fazlası çizgiy geçmişse bir üst puan sayılmasını öneriyorum. Zaten herkes iyi atıcı, bullseye'ı büyütmeye gerek yok bence. Her hedef kağıdına önceden atıcı isimlerini yazalım, değerlendirmeyi en sona bırakalım.

ooo zor şartların adamı, gel bakalım.

puanlama kuralları benim yazdığım şekilde, benchrest yarışmalarında o şekilde uygulanıyor, bizde şimdiye kadar öyle uyguladık. şimdi pellet deliğinin yarısı geçtimi geçmedimi ile uğraşmaya gerek yok, futbol kuralları yeşil sahalarda kalsın ;şrofls;. Erman ile Şansal'la uğraşmayalım hocam ;,;-

.

ankarateam.png

• Erdem bey , kurallarda çok katıymış. ;( Bu arada silahın dipçik tarafında destek kullanmak niye yasak?
    Bizde bu listenin tamamını uygulayamasakta İstanbul'da benzer yarışmalar yapmaya başlarız belki.Atış şampiyonumuz Filinta AVCI'dan çok ümitliyim.

FİLİNTALAR GRUBU

• Erdem bey , kurallarda çok katıymış. ;( Bu arada silahın dipçik tarafında destek kullanmak niye yasak?
    Bizde bu listenin tamamını uygulayamasakta İstanbul'da benzer yarışmalar yapmaya başlarız belki.Atış şampiyonumuz Filinta AVCI'dan çok ümitliyim.

estağfurullah, kurallarda katılık değil, sonuçta bir disiplin oluşturmak lazım, bunuda oluşturulmuş olanlardan alıyoruz.

listede uygulayamayacağınız kurallar nelerdir? konuşup yazışıp ortak bir noktada buluşalım. dediğim gibi ben aklıma gelenleri, okuduklarımı ve kendi aramızda yaptığımız yarışmalardan edindiğimiz tecrübelere göre birşeyler yazmaya çalıştım.

dipçik tarafında destek kullanmak ise bizde dipçik desteği olmamasından dolayı yasak ;şrofls;. şaka bir yana 100m Hollanda'lı atıcıların fotoğraflarına baktım, onlarda ön tarafı destekli arkasını kendileri tutarak atıyorlar. bizimki tam benchrest olmayacak yani, biliyorsunuz benchrestçiler kayar kızaklı acaip teknolojik destekler ile silahı sadece tetiğine dokunarak atış yapıyorlar.

Bu şekilde ise atıcıya biraz daha fazla iş düşecek, ve daha keyifli olacak düşüncesindeyim. Filinta AVCI'nın methini duydum, ama pek grupmanı yayınlanmadı, gizli silah olarak saklıyordunuz sanırım :)

neyse amaç, tatlı rekabet, bol keyif ve yarışma heyecanını hissetmek. Kurallar, silahlar ve atıcılar ise bu güzel duygulara araç olacak.

.

ankarateam.png

• Doğru , genelde sol kollarını dipçiğe destek olarak kullanıyorlar.Zaten arkada destek kullanan pek yok.Ben çok alıştım aslında sadece.Neyse sonuncu olursam yan çizmek için bana da bahane olur. :) Bizde daha çok gizli silah var ama sürpriz olsun. :thumbup:
    Bu arada hedefin 20 cm arkasına bir hedef daha demişsiniz.Sizin yarışmalardaki hedefliklerinizi resimleyip yayınlayabilirseniz fikir verir.

FİLİNTALAR GRUBU

• Bu arada hedefin 20 cm arkasına bir hedef daha demişsiniz.Sizin yarışmalardaki hedefliklerinizi resimleyip yayınlayabilirseniz fikir verir.

hedeflik olarak kullandığımız yeterli büyüklükte bir mukavva kutu, kontrol kağıdı biraz fantazi aslında. onu da bir benchrest forumunda okudum. eğer hedefte 2-3 vs mermi aynı delikten geçti ise, onu kontrol etmek için arkasına koydukları başka bir kağıda bakıyorlarmış. ve dediklerine göre aynı delikten geçse bile arkada farklı delikler açıyormuş mermiler. Bunu daha önce hiç denemedik, bu hafta deneyip sonuçları paylaşalım sizlerle.

bu arada yapmayı planladığımız bu internet yarışmasında, hem bireysel hem takım yarışmaları da yapabiliriz. mesela 4er kişilik 3 takım çıkartırsanız Flinta 1, Filinta 2, Filinta 3 gibi, hem bireysel skor hem takım toplam skorlarını da değerlendiririz. Hem bireysel hem takım sıralaması yapabiliriz. Böylece takım ruhu (team spirit ;şrofls;. ) da oluşturmuş oluruz. Ne dersiniz?

.

ankarateam.png

Estağfurullah Taylan Abi. Senin, Ogen'in ve Ankara Team'in grupmanlarının yanında benim grupmanlar pek iyi sayılmaz. Field target olsa tamam diyecem ama ;şrofls;. grupman yarışmasında pek iddalı olduğumu söyliyemem.

• Çok iyi olur tabi.Bizde bu hafta sonu ufak bir deneme yaparız umarım.

FİLİNTALAR GRUBU

• bana rakip olsa keske bende katılsam ama yok işte ne yapacaksın :) ;şrofls;.;lol;

FİLİNTALAR GRUBU

• bana rakip olsa keske bende katılsam ama yok işte ne yapacaksın :) ;şrofls;.;lol;

impo seninle baş edemeyeceğini anladığı için Ankara team'e göz kırpıyor. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. ;şrofls;.

Bülent Eğinlioğlu

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerideki cephenin suskunluğudur.

Mustafa Kemal Atatürk

• ;,;-

FİLİNTALAR GRUBU