WEIHRAUCH HW97K calibre seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle böyle yararlı bir havalı silah forumuna rastladığım için çok
    şanslıyım benim sizlere sormak istediğim bir kaç soru olucak uzun
    zamandan beri havalı silah kullanıyorum hedeflere uzun mesafeli atışlar
    yapmak bana müthiş haz veriyor uzun zamandan beri alttan kurmalı
    kaliteli atışlarında istikrarlı ve uzun vadede hassasiyetinden ödün
    vermicek bir marka aradım ve WEIHRAUCH HW97K modelini buldum uzun
    zamandır bu silah hakkında gerek kullanıcalrından gerekse forumlardan
    araştırmalar yaptım ama yinede çok tatmin olamadım ve aklımda kalan
    bazı sorular var bunlarıda sizlerle paylaşmak ve sağlıklı bir karar
    vermek istedim 5,5 calibre de bu silahın namlu çıkış hızı 755 fps sizce
    uzun mesafelerde 70-80 metre de 4,5 mm yoksa 5,5 mm mi almalıyım bir
    diğer sorum ise bu silahı modifiye etmek mümkünmüdür modifiye imkanım
    olursada 5,5 mm olan modelin hızını ne kadar etkiler şimdilik
    sorucaklarım bu kadar kullanan arkadaşlarımdanbu konuda teknik bilgiye
    sahip büyüklerimizden yorumlarınız bekliyorum saygılar ;tufey#

• Official Post

İllaki Pistonlu (yaylı) tüfek olacak diyorsanız ve HW97kk olacak derseniz 4,5 kalibre alın, HW97k olması şart değil, ben 70 - 80 metrelerde yüksek enerjili olsun istiyorum derseniz Diana 460 Magnum 5,5 kalibre tavsiye ederim, ama bu kadar parayı verdikten soonra sizin yerinizde olsam kesinlikle PCP silahlarla bu hobiye başlarım, inanılmaz isabet ve yüksek enerjileri ile pistonlu silahlarla mukayese kabul etmezler.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• ...5,5 calibre de bu silahın namlu çıkış hızı 755 fps sizce
    uzun mesafelerde 70-80 metre de 4,5 mm yoksa 5,5 mm mi almalıyım bir
    diğer sorum ise bu silahı modifiye etmek mümkünmüdür...

hw97k; 5.5mm de 14-15grain pelet ile hiz normalde 650fps civaridir, 4.5mm de ise 7-8grain ile 850fps civaridir. 70mt civari icin 4.5mm yeterli olur ama daha uzak mesafeler icin 5.5mm daha iyi olur, ancak bu sefer hw97k 5.5mm ile biraz zor olur bu is, pcp yada magnum bir yayli olmali. 97k modifiye olur olmasina ama isabeti bozacagindan ben tavsiye etmem. bence rahat rahat modifiye edilebilecek tek yayli silah var o da diana54.

• illa yaylı alacaksanız ve 70-80metreye atacaksanız (100-120metreyede atabilirsiniz) 5.5 hw97k alın bence. hem 4.5 hem 5.5 kullandım tavsiyem ve tercihim bu yönde olur. ama Mustafa bey haklı sıfır alıp o kadar para verecekseniz PCP öneririm. gerçi PCPde pompa/scuba tüpü, dolum aparatı gibi ekstra giderleriniz olur, ama gücü, isabeti bambaşka g;$i

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 5.5 modelini kullanıyorum çok memnunum 50-60 mt için mükemmel diyebilirim silahtaki işcilik ve isabete hayranım ve bu silah torunlara bırakılacak kadar uzun süre kullanılacak bir silah bence bozulabilecek bir yeri yok

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• 97 k alacaksanız 4,5. mm. 5,5 alacaksanız ve yaylı istiyorum derseniz. Diana 460. 96 metrede 3,5 cm grubum hala forumda.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• 97 k alacaksanız 4,5. mm. 5,5 alacaksanız ve yaylı istiyorum derseniz. Diana 460. 96 metrede 3,5 cm grubum hala forumda. ;d;;d;;d;;d; tercih bu kadardır yaylı sınıfında g;$i

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• 5,5 mm HW97K'yı V-Mach yay modifikasyonlu olarak kullandım. H&N Barracuda (yanılmıyorsam 21 grains) ile çıkış hızı 900 fps'ye gelmiş ve tepmesi çok az bir miktar artmıştı. Ancak isabette hiçbir sorun olmadı.

S&W 686-6

• 5.5mm hw97k nin mod ile dahi 21 grain pellet ile 900fps hiz vermesi imkansiz gibi geldi bana, tabii dizelleme yoksa. 4.5mm de olabilir ama. 5.5mm de v-mach uygulaninca hiz asagi yukari 650fps gibi oluyor benim bildigim.

• açıkçası ikilemde kaldım hw97k - diana460 magnum her ikisede çok iyi silahlar ben yaylı silah almak istiyorum pcp silahın oldukça çok ekipmanı var başlıca tüp ve ve dolum aparatı pcp silah için en çok merak ettiğim konu büyük boy karbondioksit tüpü ile maksimum kaç kez dolum yapılabilir bunu hep düşünmüşümdür .fakat ben sabit namlulu altan kurmalı bir model olsa daha iyi olur diye düşünüyorum hw97k-diana460 magnum 70-80 m bu iki yaylıda calibre ne olmalı bu sorumuda değerlendiriseniz çok sevinirim.pcp hakkında az da olsa bilgi verirseniz sevinirim özellikle bilen vardır sanıyorum gazaltı kaynak makinelerininde kullandığım büyük boy tüpler var tam olarak içerisende ne kadar gaz var onuda bilmiyorum bu büyük boy tüp ile kaç kez dolum yapma imkanımız var pcp tüfeklerin 200 bar lık tüplerine saygılar bu sefer biraz fazla sordum ama merakımı mazur görün. ortalama bütçem 1,500 tl civarında.
    ;avci; agt ;avci;

• açıkçası ikilemde kaldım hw97k - diana460 magnum her ikisede çok iyi silahlar ben yaylı silah almak istiyorum pcp silahın oldukça çok ekipmanı var başlıca tüp ve ve dolum aparatı pcp silah için en çok merak ettiğim konu büyük boy karbondioksit tüpü ile maksimum kaç kez dolum yapılabilir bunu hep düşünmüşümdür .fakat ben sabit namlulu altan kurmalı bir model olsa daha iyi olur diye düşünüyorum hw97k-diana460 magnum 70-80 m bu iki yaylıda calibre ne olmalı bu sorumuda değerlendiriseniz çok sevinirim.pcp hakkında az da olsa bilgi verirseniz sevinirim özellikle bilen vardır sanıyorum gazaltı kaynak makinelerininde kullandığım büyük boy tüpler var tam olarak içerisende ne kadar gaz var onuda bilmiyorum bu büyük boy tüp ile kaç kez dolum yapma imkanımız var pcp tüfeklerin 200 bar lık tüplerine saygılar bu sefer biraz fazla sordum ama merakımı mazur görün. ortalama bütçem 1,500 tl civarında.
    ;avci; agt ;avci;

aman o kaynak tüplerinin içinde ne tür gaz olduğundan tam emin olmadan kullanmayın, sonuçları çok çok tehlikeli olabilir.

70-80m için kalibre 5.5mm olmalı bence.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png