beyaz sprey gres...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaslar burdan basta mustafa serdar ve kadir bey olmak üzere herkese çok teşekkür edrim
    tüfeğimide kurşun sıvanması vardı ve gücü düşüktü ,kadir beyi aradım ve balata temizleyici önerdi yaptım dediğini ve arkadaslar bana
    sürtünmeyi engelleyici sprey önerdi aldım denedim ve tüfekten çıkan kursuna inanamadım hrgün harbilediğim halde
    resmen topak topak kursun çıktı namludan ..balata temizleyici çok etkili...
    https://www.yatagun.com.tr/det…a_Temizleyici=&ID=942

gelelim spreye ; oto malzemeleri satan yere gidip sordum bana alman malı bir sprey gres verdi beyaz sprey gres adı altında
    bende tatbik ettim 2 gün bekledim ve atış yaptım...yemin ediyorum 100 metrede şişenin tam ortasına nişan aldım anında patlattı böyle bişey olamaz arkadslar
    tüfekte tepme yok herhangi bir deyişiklik yok pcp gibi oldu ...

burdan tüm airgunturk üyesi arkadslara teşekkür ederim ...
    saygılar bol isabetli atışlar.... ;tufey#

• Silahının markası ve modeli nedir?100 m de kırıyor demişsiniz merak ettim. x;.z

• mod125 100 mt de kırmasın da hangi tüfenk kırsın ;kihhik, da tüfeğin tepmesi gitti demişsin :him:s harbiden gittimi yoksa pisikolojik olarak öyle mi sandın kardeş?

merak etdim bu beyaz sipreyi markası würter mi? resim eklermisin kardeş :him:s

• kadir abi tepme yok bende inanamadım ,sacmalarada sıuktım bu spreyden ve namlu içinede sıktım 2 saat sponra harbi çektim 2 yada 3 kat sıkıp harbi çektim
    sonra atış yaptım zannettimki tüfgeğin yayı kırıldı ,o eşşek gibi tepen mod 125 gitti tepmeyen geldi inanılmaz bişey ,,,100 metreye attım hedefin ortasına nişan aldım
    normalde 50metrede sıfırlama yapmıştım ama 100 metrede tam ortasına nişan aldım hep kara şişelere attım duman etti :))) belki 100 den fazlaydı mesafe resmen şok oldum ....

• Bu beyaz sprey gresin üzerinde marka falan yazmıyormu? Merak ettim bende bulursam bi deniyim. Ama bu tepme işinin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Sonuçta piston ağırlığı düşürülmedikten veya yay kuvveti azaltılmadıktan sonra tepmenin azalması söz konusu değil.

• Acaba normal bir mod 125 in ft olarak gücü nedir?Yatagun da pcp tüfeklerinki yazıyo ama bu mod 125 kaçtır?

• fps olarak diyorsan

6,35 mm - 750 fps
    5,5 mm - 1000 fps
    4,5 mm - 1250 fps

Hatsan Mod 125 ,25 + Optima 3-12x44

Blow ,177

Colt Government 1911 A1 ,177

Gamo V3 ,177

• Bazı kaynaklarda asagi yukari; 4.5mm sinin 14ft/lb, 5.5mm sinin 16ft/lb civari namlu cikis enerjisi olduğu söyleniyor. Kesin olarak bilemiyorum.

Hatsan Mod 125 ,25 + Optima 3-12x44

Blow ,177

Colt Government 1911 A1 ,177

Gamo V3 ,177

• arkadaşlar spreyin markası tectane,

beyaz sprey gres yazıyor sürtünmmeyi azaltıcı etkisi varmış ....

neyse bu pazar yine koştum araziye ama bu pazar kafayı yedim ,arkadaşlar balyozu elime alıp tüfeği kırasım geldiydi ama sonradan
    düzeldi moralım

gamo pro magnum atıyorum her atış ayrı bir yerde ;
    anlamadım gitti.....namlu temiz ,tüfek yivsetleri cam gibi
    dürbünde sağlam ...sadece az bir rüzgar 20 metrde bu etkiyi yapamaz diye düşündüm ...
    bu sapıtma olayı neden olur ? tecrübeli arkadaslara soruyorum ...
    mesela 30 metrede gamonun saçma kutusuna atıyorum 3 atış vuruyor 4.atış 2cm sağ çaprazda ?

anlamadım ....

ama bu spreyi sıkınca tüfek normal barutlu silah gibi kokuyo arkadslar ....namludan duman çıkıyor ...

100 metrede kara şişeyi delmiş inanamadım ,1cm sıkışmış sert mdfyi deldi 50 metrde ,,,,,nasıl iş anlamadım

kadir abi tepme olayı ilk 5 atış bayağı azalıyor sonra yine devam ..evet benimki biraz psikoloojıkmıiş :))) yine eşşek gibi teptii bu hafta ....

yani anlaşılan bu tüfek istikrarsızlaştı arkadslar daha 2000 atım yaptım yada yapmadım ,dürbün ağır gelip her atışta kaymamı yapıyor dedim ama zor gerci çin malı ama ...

belkide dürbünden diycem ama bazen çok iyi...bence namlu bitti hatsan kalitesi ortaya çıkıyor yavaş yavaş .... ;tufey#

• Yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla kullandığın sprey iyi dizelleme yaptırıyor. Kullanmayı kesmezsen tüfeğin hasar görebilir

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Tüfek bu spreyi barut yerine saymış. ;kihhik,
    Aman tüfek elden gidebilir ona göre. ;)

• Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Bu foruma üye olalı olsa olsa yarım saat olmuştur:) Ayrıca ilk havalı silahımı -çok da araştırmadan- birkaç gün önce satın aldım (Daisy Powerline 1000). Havalı silahlar hakkında bildiklerim çok az. Ama bir yerden başlamak lazım öyle değil mi?

Forumu gezerken bu konu dikkatimi çekti. "Dizelleme" terimini anlayamadım. Benim silahın namusundan da atıştan sonra duman çıkıyor bu dizelleme denilen şey mi bunu merek ettim.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

• aramiza hos geldin kardes,tüfegin hayirli olsun,soruna gelince evet dizelleme o dur,sifir tüfeklerde cok fazla süreklilik gösterecek derecede dizelleme yapmaz,kullandikca piston önünde biriken fazla yag yanar hava yolu ile tahliye olur,

• Süper hızlı cevap için teşekkürler:) Merak ettiğim bir konu da forumda bir silindir yağlama konusu okudum. Silikon spreyle falan yağlandığı zaman zannedersem silahın performansı artıyormuş. Peki silahın silindirini belli aralıklarla yağlamak mı lazım yoksa mesela hiç yağlanmazsa ne olur? Acemi soruları işte:) Sabırlı cevaplarınız için şimdiden teşekkürler... İyi forumlar...

• Sorularına cevap veremeyeceğimde silahından memnunmusun?Gücü nasıl, isabeti nasıl merak ediyorum.Açıklarsanız sevinirim.

• Silahın gücü bana göre iyi. İlk silahım olduğu için tabi karşılaştırma şansım yok. Onun için ne iyi ne de kötü diyebilirim. Herhangi bir ölçüm de yapmadım(yani mt falan). İsabeti de iyi gibi. Yanında hediye olarak gelen çok da kaliteli olduğunu düşünmediğim Wictory Sport saçma ile atış yaptım. Forumun bir yerinde bu saçmanın namludan çıktıktan sonra giderken yan falan döndüğünü okumuştum. Yeni saçmalarım geldikten sonra ancak net bir fikrim olacak. Ama bu işte bir haftadan az bir deneyimim olduğunu da yine belirtmek isterim....

• kardes hoş geldin camiaya ancak

burda bir konu var ben onun cevabını beklıyorum ,konuyu baska yerlere saptırmayalım

bana bu isabetsizliğin cevabını kım verecek ustalardan tavsiye bekliyorum .....

saygılar