Yenı yaylı planı kendı tasarımım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkes mazur gorsun yaylılarla alakalı arastırma yabdım bu baslıkta acabılecegımı sanıyorum ama ozur dılerım konuyu yanlıs yere acıyorsam kendı dusuncelerımle tasarladıgım tess sıtem yaylı varmı baska yerde bılmıyorum ama ustaların yorumuna bırakıyorum bole bırsey yapabılırmıyız kullanıslı olabılecegını dusunuyorum ve magnum yaylılarda sıstem gerı tepmelı olacagı ıcın kısıden destek alacaktır tufek ve atısta pek bozukluluk olmayacagını dusunuyorum ve sarjor le de hızlı dolum olacaggını dusunuyorum tekrardan konuyu yanlıs yere actımsa ozur dılerım aranızda yenıyım herkese tesekkur ederım kotu ve ıyı yorumlarınızı beklıyorum sonucta yorumlarınız dogrultusunda bırseyler ogrenecegız [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/100219/e8ypubdt.jpg]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen THE.BAD ().

• Tabii ki yapılabilir fakat böyle bir tasarımın gerek imal aşamasının, gerekse kullanımının daha kolay olması için bullpup kundak ile kullanılması daha uygun olur bence. Böylece tetik mekanizmasının pistonu tahrik etmesi için arada öyle uzun ve potansiyel zayıflık oluşuturabilecek bir parça kullanılması gerekliliği de ortadan kalkmış olur.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• çok iyi bir proje olmuş. aslında kısa yoldan hw45 in tüfek versiyonuda yapılabilir.

• ben daha yenıyım kundak meselesı bılıyoruzkı kısılere gore degıstırılebılıyo kullanıs acısından daha kullanıslı olur dıyosanız dogrudur sonucta ben yenıyım havalı sılahlar konusunda bulpup nedır tam olarak bılmedım ıcın tarıf edebılırmısınız acaba

• çok iyi bir proje olmuş. aslında kısa yoldan hw45 in tüfek versiyonuda yapılabilir.

tesekkur ederım u½%; begenılerınızı duymak gurur verıcı

• Tetik öne alınıp kurma da yandan yapılırsa daha kullanışlı olur, aşağıya daha doğrusu ileriye doğru kurmak bence zor olur. Hw45 de sistem yukardan kurulmaktadır. Ama tüfek gibi güçlü yaylı bir mekanizma da kurma noktası ucundan açılıp kurulamaz. Ergonomil olarak öncelikle bir maketi yapılıp denenmeli üretim safhasına geçmeden. Bence kurma hiç kolay olmayacaktır. Ayrıca transfer portu çok uzun olur. Transfer portunu mümkün olduğunca kısa tutmak gerekli.

Üstten kurmalı değişik ve hoşuma giden bir yaylı tasarımı var

[Resim Engellendi: http://www.baikalinc.ru/res_en/0_value_10149_188.jpg]

[Resim Engellendi: http://www.baikalinc.ru/res_en/0_value_10163_205.jpg]

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Tetik öne alınıp kurma da yandan yapılırsa daha kullanışlı olur, aşağıya daha doğrusu ileriye doğru kurmak bence zor olur. Hw45 de sistem yukardan kurulmaktadır. Ama tüfek gibi güçlü yaylı bir mekanizma da kurma noktası ucundan açılıp kurulamaz. Ergonomil olarak öncelikle bir maketi yapılıp denenmeli üretim safhasına geçmeden. Bence kurma hiç kolay olmayacaktır. Ayrıca transfer portu çok uzun olur. Transfer portunu mümkün olduğunca kısa tutmak gerekli.

kurma kolunun ılerıye dogru olması namlunun gerıde olmasından kaynaklanıyo tufek mod 125 gıbı cok guclu olmadıgı surece zor olurd kurmak cok zor olacagonu sanmuyorum transfer portu dedıgınız neresı acaba pıstonla manlu arasıondakı hava gecıs yolu mu bu arada bulpup kundaklara da baktım dedıgınız gıbı tetık onde olursa ıyı olur ama pıston gerıye carptıgından sole dıyım kulagın dıbınde oldugundan cok fazla rahatsız edıcı olmazmı ;$.,

• Her halükarda tüfeği kafanıza yaslıyorsunuz zaten. Transfer portu namlu ile piston arasında havayı pellete ileten kısımdır kabaca.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• saten benım amacım yaylılarda oncelıkle sarjor kullanmaktı sureklı namluyu ac tek tek pellet koy cok sıkıcı oluyo bırde gerıye dogru pıston carpacagından omuzdan destek alabılır dıye dusunmustum sıstem gerıye dogru oldugundan kurmak da bu sekılde oluyo mecburen tabı baska bı sıstemle yapılabılırmı hıc bı fıkrım yok

• Şarjörlü yaylı üstten kurmalı bullpup tüfek resmi ekledim sonradan, mesajlara tekrar bakarsan görürsün.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Şarjörlü yaylı üstten kurmalı bullpup tüfek resmi ekledim sonradan, mesajlara tekrar bakarsan görürsün.

baktım ınceledım cok hos bı tufek ama onunda pıstonu ılerı dogru anladıgım kadarıyla ben tepmeyı gerıye dogru vererek sarrıntıyı azaltır dıye dusunuyorumm tek sorun kurma kolu anladım kadarıyla

• kardeşim öncelikle tebrik etmek isterim.yaptığın tasarım çok güzel bence.tabi bunun çok fazla ayrıntılarıda var.ama genel olarak ve şartlarını tahmin edebildiğim kadarıyla takdire şayan.
    bu arada sivas merkezdensin.hemşehriyiz.çalışmalarının devamını dilerim.

• Hava pistondan çıktıktan sonra pelete ulaşana kadar hem uzun bir yol kat edicek hemde 180 derece döneceği için o bölgede ciddi bir kayıp olur diye düşünüyorum. Onun dışında silahı kurmakta zor olur gibi gözüküyor. Ama tepmeyi azlatmak için böyle bir sistem yapmak ilginç bir fikir. Üzerinde biraz daha çalışılırsa ortaya güzel birşeyler çıkabilir.

• Kullandığım Weihrauch hw45 model silahta da piston size doğru çalışıyor ama tepme olmaması gibi bir durum sözkonusu değil.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• kardeşim öncelikle tebrik etmek isterim.yaptığın tasarım çok güzel bence.tabi bunun çok fazla ayrıntılarıda var.ama genel olarak ve şartlarını tahmin edebildiğim kadarıyla takdire şayan.
    bu arada sivas merkezdensin.hemşehriyiz.çalışmalarının devamını dilerim.

tesekkur ederım abı taktırlerın ıcın ayrıntıları cok fazla ama kba taslak dusunce olarak cısdıgım ıcın bıde fazla kesıt veremedım bu kadar oluyo mekanık olarak ılk kez bı tasarım yapıyorum tekrar tesekkur ederım

Hava pistondan çıktıktan sonra pelete ulaşana kadar hem uzun bir yol kat edicek hemde 180 derece döneceği için o bölgede ciddi bir kayıp olur diye düşünüyorum. Onun dışında silahı kurmakta zor olur gibi gözüküyor. Ama tepmeyi azlatmak için böyle bir sistem yapmak ilginç bir fikir. Üzerinde biraz daha çalışılırsa ortaya güzel birşeyler çıkabilir.

buhava yolunu mod 125 dekı gıbı sılınırın ust bolgelerıne yaparcak sanırım 1 cm felan olabılır kaba cızdıgım ıcın o kadar uzun oldu ve basınclı havayı pek kaybedecegımızı sanmıyorum ve maksat tepmeyı azaltmak deıl tepen sılahı daha kontrol altında tutmak ıstedım pratıkte yapabılırsek hem denemıs hemde dahada gelıstırme sansımız olabılır ımkanım oldu zaman denemek ıstıyorum bole bırseyy

Kullandığım Weihrauch hw45 model silahta da piston size doğru çalışıyor ama tepme olmaması gibi bir durum sözkonusu değil.

abı zaten tepme yaylı sılahlarda sıfıra ındırmek sıfır olasılık dedıgım gıbı tepen sılah omuzdan destek alacagı ıcın sarsıntı az olacak stabılıte fazla olacak ve mermı ılerı hadeket ederken sılah gerıye hareket edecegınden daha cabuk namluyu terkedecek su anda tek sorunumuz kurma kolu gıbı gorunuyo VE HERKESE TESEKKUR EDIYORUM BU KADAR ILGI OLACAGINI TAHMIN ETMIYORDUM u½%;

• Üreten ve düşünen herkes ilgiyi hak eder. Keşke yurdumuzun havalı silah üreticileri de kullanıcıların ve işi bilenlerin yorumlarına başvursa.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Üreten ve düşünen herkes ilgiyi hak eder. Keşke yurdumuzun havalı silah üreticileri de kullanıcıların ve işi bilenlerin yorumlarına başvursa.

tesekkur ederım abı bu arada cok haklısın sonucta kullanıcı fıkrı daha onemlı talep ne yondese uretım o yonde olmalı kalkınmak ve memnunıyet ıcın

• Feinwerkbau firmasının tepmesiz yaylı müsabaka silahı var. Bir incele internette bilgi bulabilirsen.

http://www.co2air.de/wbb2/thread.php?threadid=6567

Feinwerkbau 150

Bu silahın geri tepmesiz olanından 200 adet daha üretildi ve model numarası FWB 110

FWB 300S diye daha yeni modelleri de var.

[gallery]2578[/gallery]

Test edildi, Onaylandı. Tepmiyor ;keyf;

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• cok kullanan olmayınca snaırım pek bı gıde olmuyo ama sıfır tepme olasılıgı oldunsu sanmıyorum ama gende mınımıum sevıyede olabılır mantıken teknıgını bılmeıdm ıcın yorum yapamıyorum ve o kadar ustatlar varken boleyken bole demem ıcın cok fırın ekmem yemem lazım haddıme deıl ama su sekılde olabılır mısal sılındır kab ıcıne pıston ve dısını monte ederız ıkı ucuna yay koyarız arkasına ve onune carpma esnasında hazne ıcınde ılerı gerı hareket eder ve namlıya ve tufege etkısı olmaz [Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/100219/daycibkq.jpg] bu sekılde bı sıstemde calısabılırmı acaba tepmesıs ondekı yay tepmeyı azaltır