4Nisan Kedi Kıçını görmüş, tek delik grupman sanmış Buluşması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • anlamlı bir buluşma olucağı isminden belli ;lol; #hims

:thumbup: TO BE OR NOT TO BE...!!!! :thumbup:

-Hatsan Factör RC blu

-Hatsan Factör BP FDE + DİSCOVERY 6-24X44 SF+ MODERATÖR

-Hatsan Galatian III + Barska 6-24x50 Ir 2nd mildot Generation Sniper + moderatör

-ASG Dan Wesson 6 Inch Silver
    -Desert Eagle

• ;şrofls;.;,;-;lol;

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bazı kediler yapılanlara şaşıp kalmış.
    [Resim Engellendi: http://www.puzzleoyunlari.net/files/image/sasi_Kedi.jpg]

Bazı kediler bu işe çok kızmış.
    [Resim Engellendi: http://4.bp.blogspot.com/_R5o57PqtJPs/R3GYzi1CFcI/AAAAAAAAAXA/k6UBhfq5KfA/s1600/kedi%2Bson.jpg]

Bazı kedilerde hiç istifini bozmamış
    [Resim Engellendi: http://img.blogcu.com/uploads/rockangel33_Konsantre_Kedi.jpg]

• ;şrofls;. ;şrofls;. ;,;- ;,;- #hims #hims ;kihhik, ;kihhik, NERDEN buluyorsunuz böyle isimleri şaşıyorum valla insanın katılası geliyor ama malum mersinden gelemem bulşmada iyi atışlar agt

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

• Mart bitti kedilerden kurtulduk buluşması olabilirdi. ;rofl.;

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Tunç , sendeki bu kedi sevgisini çözemedim ama neyse.
    Bu haftasonu 25-50 ve 75 metrede her mesafede 2'şer tane 5 atış , tomlam 6 kartonluk yeni bir yarışma yapsak.6 kartonun puanları toplamına bakarız.İşin içine biraz paralax katalım.Ödülde gazoz kapağı madalya olsun.Ama rüzgar değişken olursa , güneş doğudan doğarsa yada üstümüzden helikopter geçerse şarlarım.Peşin söyleyeyim.

FİLİNTALAR GRUBU

• Bu anlamlı ve mühim bir günü kutlarım ve devamını dilerim :)

Webley Patriot 5.5mm 1.Nesil Satılık
    Gamo Hunter 440 4.5mm Satılık
    Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Norica Tribal Basıc 5.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Barska Hot Magnum 3-12x40mm AO Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık
    Akvaryum (Yeni) Moilyalı İthal 1.20 Sea Star Satılık

• Bugün sonunda Tunç'la 50 metrede 2 tane zevkli puanlı yarışma yaptık.İlk yarışma 5 tane 5'şer atış.
    Ogen: 47+47+45+48+48=235
    İmpo: 46+41+48+44+50=229
    Son yaptığım 50 puan kazanmama yetmedi.
    [Resim Engellendi: http://s5.directupload.net/images/100404/temp/8abqouhf.jpg]

2.yarışma 4 tane 5'şer atış.
    Ogen:45+45+47+47=184
    İmpo:47+49+48+43=187

Maç 1-1 bitti ama Tunç averajla şampiyon oldu.Neyseki 2.lerde şampiyonlar ligine gidebiliyor.

FİLİNTALAR GRUBU

• saat kaç civarlarıydı puanlı atışları yaptığınızda.
    bugün 13:30 dan 16:30 lara kadar bende oradaydım.

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• Saate bakmadım açıkçası.Herhalde 3 civarı falandı.Biraz sessiz sedasız butik bir yarışma oldu bizimki.

FİLİNTALAR GRUBU

• Bizde hareketli vurdukça sallanan hedef vardı 50 metrede falan ona attık ama bu hedeflik sanırım şahsa aitmiş umarım kırılmamıştır arkadaş bizlere
    hedeflik gitti bizde 15 dk falan oyalanıp döndük..
    Yer fene değil ama bana git gel 100 km ..

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• Güzel atışlar yapmışsınız tebrik ederim ... :)

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• Taylan ve Tunç tebrikler, 50 puan güzel olmuş. Havalar artık güzelleşmeye başladı. Bu 50m yarışmalarını forum üzerinden haftalık yapalım? Ayrı bir başlık açıp, puan kartlarını yayınlayalım. Daha önce bu konuda zaten görüşmüştük. Ne dersiniz?

.

ankarateam.png

• Alıntı

Bugün 21:58
    RaptorX tarafından
    Taylan ve Tunç tebrikler, 50 puan güzel olmuş. Havalar artık güzelleşmeye başladı. Bu 50m yarışmalarını forum üzerinden haftalık yapalım? Ayrı bir başlık açıp, puan kartlarını yayınlayalım. Daha önce bu konuda zaten görüşmüştük. Ne dersiniz?

Evet , bencede güzel olur.

FİLİNTALAR GRUBU

• buluşma fotoğraflarına baktım, yine güzel bir gün geçirmişsiniz.

jimih için üretilen Zoraki dikkatimi çekti, hız ölçümü yapabildiniz mi? standarda göre hız farkı varmı?

.

ankarateam.png

• Evet , bencede güzel olur.

tamam o zaman :thumbup: yalnız bizde Gamo hedef kalmadı , onlardan alalım sonra başlayalım :)

.

ankarateam.png

• buluşma fotoğraflarına baktım, yine güzel bir gün geçirmişsiniz.

jimih için üretilen Zoraki dikkatimi çekti, hız ölçümü yapabildiniz mi? standarda göre hız farkı varmı?

Ufak bir düzeltme yapayım, isteğim ve Filintalar Grubunun isteği üzerine Zafer bey bizi kırmayarak uzun namluları üretti. Namlu boyu 38 cm civarında ve standart namlulardan 18 cm daha uzun. Zafer Beyin önceden fabrikada yaptığı hız ölçümünde uzun namlu ile tek pompada 140 m/s'ye çıkmış hız, kısa namlu ile bu hız 120 m/s'dir. Bizim Pazar günü impo Taylan abinin kronografında iki veya üç atışlık seriler yaptım. Kişisel derdim de güce eğilimli olduğu için yaptığım ölçümlerde üç veya dört pompa yaptım. Elimizde olan en hafif ( 7,3 grains JSB DIABOLO MATCH PISTOL 4,5MM ) pellet ile 4 pompada gördüğümüz en yüksek hız da 700 fps. Onun dışında hatırımda kalan ve HN Baracuda ile yaptığım ölçümde 4 pompa ile 600 fps gibi bir hız gördüm. 4. Pompa birçok silahta çalışmıyordur ve hava tahliye sistemi sayesinde bir miktar hava 4. pompanın bitiminde dışarıya tahliye oluyor. Şansıma benim hp01 ve uzun namlulu hp01 4. pompada ya havayı dışarıya vermiyor yada hissedilmeyen bir kısmını tahliye ediyor. Kendi silahımda 7 grains civarı kurşun pelletler ile yaptığım ölçümlerde de 640 fps'lik hızları ölçmüştüm daha önce. Uzun namlulu modelin de 700 fps hız vermesi aslında beni çok şaşırtmadı, uzun namlu ısrarım boşuna değilmiş :) . Sonuç olarak % 10 civarı güzel bir hız artışımız olmuş oldu. Düzenli ve kağıt üzerine yazılacak sonuçlar ile test daha güzel olurdu ama heyecanıma yenildim, kusuruma bakmayın. Önümüzdeki hafta sonları testleri 1,2,3 ve 4 pompa ile ve en az 10 atışlık seriler ile tekrarlamak ve birkaç da şahit bulmak en iyisi olur kanımca. :) Bir tabanca için oldukça yüksek hızlar var karşımızda çünki.
    Onun dışında kısa ve uzun namlu isabetinde bir fark göremedim. Gezleri 50 metreye ayarlayarak MBE Bülent abinin sallanan tabela hedefliğine ( 10cm*10cm hedef boyutu) yaptığımız 50 metrelik ayakta desteksiz atışlarda özenle saymasam da vurma adedinde neredeyse başabaş gittik tek elle atış yapan Zafer beyle ( atış ve vuruşları sormayın ama ).
    Kanımca namlu uzunluğu biraz fazla, biraz daha kısa namlu ile de aynı hızlar elde edilebilir, bunun için de namlunun ucundan azar azar keserek testleri tekrarlamak gerekir. Ama ben şahsen namlumu kestirmem de kesmem de :).

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel