WALTHER Cp 88 Co2 COMPETITION 5.6''

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sevgili arkadaşlar bu silahı ben söktüm ve parçalrını inceledim gayet güzel bir işçilik sunmuşlar.Yalnız biraz karışık beni ilk zaman hayli uğraştırdı ama şimdi söküp dakmam sadece 5-10 dk mı alıyor.

Amacım burda kullanılan hem malzemeyi incelemk hemde çalışma prensibi hakkında sizlere bilgi vermektir.

Aşağıda resimlerini de vereceğim Competiton cp88 in kısaca bahsetmek istiyorum;

Co2 tüple çalışan basit bir çalışma sistemi var.Tüpten gelen hava horoz topu tarafından itilerek,vurma gücüne eşdeğer olarak zamanlı biçimde valfı açıp kapatıyor.Modifiye yönünden bir çalışma içerisindeyim.İlk aldığımda verileri eğer doğruysa ki daha bende walther cp88 vardı, sonra competiton serisinden aldım.Buda bana 10 m/sn daha hız kazandırdı.Sebeni competiton 5.6'' cp88 ise 4'' dir.

Walther cp 88 4.5 hızı internet verileri doğrultusunda 120 m/sn dir

Walther cp88 COMPETİTİON ise internet verileri doğrultusunda 130 m/sn dir

Daha önceleri 5 metre gibi bir mesafeden bir soda şişesini kıramazken şimdi son ölçümlerinde tam 7 metreden çok rahat kırıyor.Bunu 10 mt reden denemdim ama kırmadı.

Şİmdi modifiye yönünde sevgili Musatafa abinin yönlendirmesi ve Sevgili İlker abinin mantık olarak bana bilgide yardımcı olması doğrultuusnda;

Tetik yayının orjinali 0.70 mikron geldi.

Valf açma yayının ise 0.90 mikron geldi

Modifiye olarak genel anlamda söylemlerden yola çıkarak ben tetik yayını 0.70 den 0.80 e , 0.90 olan valf yayınıda 0.80 mikrona düşürdüm.Yani bu ölçülere göre yeni yay yaptırdım.Maliyet sadece 2 YTL. :)

Umut ediyorum ki bu modifiye ile belki benim tüpüm 60 tane değilde 30 veya 40 veya 20 ama gücünde artış olacağını bekliyorum.Tabi gerekli teknik çalışmalarımda bittikten sonra bu başlık altında yeni verileri sizinle paylaşmak istiyorum.

Şimdi aşağıda resimlerini verecem silahın dağılmış halinin; ayrıcada son resim olarak da yaptırdığım yeni yayların resimlerini vereceğim.

airgunturk.com/attachment/1145/ airgunturk.com/attachment/1146/

airgunturk.com/attachment/1147/ airgunturk.com/attachment/1148/

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen özcan ().

• Official Post

Güzel bir çalışma olmuş,ellerine sağlık,paylaştığın için.

Bu konunun linkini Modifiye linkleri bölümüne yerleştirdim :)

• Teşkkürler abi... :D

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• syn özcan arkadaşım cesaret, sabır ve emğinin karşılığı budur işte.güzel iş tebrik ediyorum , kolaylıklar diliyorum saygılarımla

• özcan ustam sprsin..ellerine sağlık ama bendede cp88 var ama silahıma modifiye yapma konusunda hiçbir fikrim yok vey aanlattılarınızdan veya sitenin modifiye konusundan bişi anlamadım..modifiye için detaylı yardım etmenizi rica etmem saçma olujr çünki hiçbir bilgim yok modifiyeden...silahı parçalamakktan bşile korkuuyyorum açıkçası..bi daha toparlayamamm die... yardım edin ltfn............

+;tuftabV# ;tufey#

• Sevgili İlker abi teşkkürler abi... :)

Sevgili arkadaşım pyschotronics;

Öncelikle burda ben sadece işleyişini ve yapmak istediklerimi anlattım.Ama sen şimdilik bişey yapma.Çünki yapmaya kalkarsan işin içinden çıkamayabilirsin. :) O yüzden biraz sabırla beklerseniz ben sonuca bir ulaşim o zaman daha detaylı modifiye konusunda da (modifiyeden amaç;hzını arttırmak) gerekli ve detaylı bir açıklama yapacam.Bu iş hemen öyle ha şunu yapalım demekle olmuyor o yüzden çok ince hesaplar yapılması gerekiyor.Şimdilik ben sadece tetik yayı ve valf yayı üzerinde oynama yaparak sonuçlara bakacam.Daha sonra sonuçalrı sizinle paylaşacam. :)

bu arada iltifatın için teşekkürler ama biz daha çırakız. ;) usta olmak için baya bir tabanca dağıtıp bozmamız ve bir iş ortaya çıkarmamız lazım kardeş ok. g;$i
    Birde hava tarnsfer deliği ile oynamak istiyorum ama;Orjinal parçaları bozmamak için ellemiyorum.Ya ucuz bir havalı tabanca alıp onun üzerinde oynayıp buna yerleştirecem yada herşeyi göze alıp devam edecem ama bu iş sonraki iş.Tekrar söylüyorum siz eğer çok iyi anlmayıorsanız ve ilker abinin bir sözü var yani yaptığınız modifiye hüsrana uğrayabilir ve aman boşver diyemezseniz bu işe de bulaşmayın derim.Herhalde doğru anladım İlker abi.. ;)
    Yine de teşekkürler herkese desteklerinizden ve bana olan güveninizden dolayı. :D

;atlı{#

• Sonuçta ne kadar güç artışı sağladığını burada paylaşabilirsen böyle bir modifiye düşünen arkadaşlara çok yardımcı olursun. Böyle bir işe giriştiğinden teknik işlerden anlayan birisi olduğun anlaşılıyor. Inşallah haksız çıkarım da büyük bir güç artışı yakalarsın.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Tetik ve yay modifieyesi sonucu izlenimlerim;

7 mt reden kırdığım fakat 10 met reden kıramadığım soda şişesini 10-12 metreden rahatlıkla kırdı.Ama bu benim istediğim bir sonuç değil tabii.Şimdi tek ve son çare hava transfer deliğini açmak yani mevcut ölçüden %10 veya ölçüye göre arttırmak o zamn bir sonuç alacağımı sanıyorum. :|

Bir sevgili Mustafa abinin 8'' simit&wesson modifiye sonuçalrını açıklarken ilk ayarları açtığımda derken neyi kastettin abi.Tüpün girdiği yerde ki aparatı sıkan bir vida ve altında fiber cinsi bir maddeden kaptı içinde havayı tutan ve tetik düşmesi sonucu valf yuvasına veren yer var ordaki vidayı gevşeterek mi bu ayarları açmış oluyoruz yoksa başka bir yöntemmi var abiii.

;atlı{#

• Official Post

Ayarları açtım dan kastım,gaz salınımını artırdım,o dediğin gaz hücresi içinde valf sistemi var ve buradaki vidayı söktüğünüzde,valf sistemi açığa çıkar ve bu parçalar içinde valf önündeki yay ın daha zayıfı ile değişimden bahsettim,ama unutma aman aman bir güç artışı beklememeniz gerekir,şu anda bile atışınızda güç artışı gözlemlediniz,unutmadan arka arkaya atışlarda tüp ani soğuduğu için ciddi güç düşüşü yaşarsın.

• Teşkkürler abii.Şİmdilik sadece valf yayını biraz düşürdüm.Tetik yayını eski haliyle bıraktım abi.Dediğiniz gibi şimdilik bir sorun yaşamıyorum.Eğer yaşarsam zaten eski valf yayını da tekrar takacam.Şimdilik atışlar ayapıyor ve testler yapıyorum.dediğiniz gibi aman aman bir artış söz konusu değil sadece belki ki diyorum o da attığımı vurduğum yerdeki tahribattandolayı sonuca varmak istiyorum çünki elimde ölçme aleti yok diye söylüyorum herhalde bana göre belkide sadece 10 m/sn daha hız kazanmış olabilir diye düşünüyorum.Bilgilerin ve yardımların için sağol abi.Bu işde benim için bir tecrübe oldu başlangıç için.Ama kafamda baya bişeyler oluşmaya başladı.

Bu arada bu silahla ilgili sormak istiyen arkadaşlara yardımım dokunursa eyvallah.

ama hiçbirşey yapmadan da size şunu önermek istiyorum;Gamo power pellet 4.5mm ile çok güzel uyum sağlıyor ve hedefleri çok rahat vuruyor ve üstelik mevcut hızınıda arttırdığı testlerim arasıdna.Gerçekten ben hayran kaldım bu pellete.Crosman pelleti hiç mi hiç sevmiyor.Bir arada match ları deneyecem.ama bana vurdummu dağıtsın tarzı istediğim için bu pelletler bir harika bana ayrı bir haz ve zevk veriyor.Bu pellet le bile 130 m/sn den %25 daha etkili yani ortalam olarak 150-160 gibi bir sonuç ortaya çıkıyor eğer yanılmıyorsam.Bu tabanca ile çalışmalrım sürecek ama daha detaylı bir araştırma içerisine girdim.Sonuçta bu biizim hobimiz olduğu için ek zamanlarda vakit ayırabiliyorum.Herkese selamlar ve teşkkürler diyorum.

SAbırla simit&wesson 8'' i almak için bekliyorum.Onu alınca herhalde bu işe son noktayı koyarım gibi geliyor.Hayırlısı tabii :D

;atlı{#

• özcan hocam allah arazı olsun..spr olmuşş bilgi paylaşımın gzl olmuşş..saolasın..

• Modifiye sonrası tabancamda arka arkaya atışlarımda ciddi bir güç kaybı oluşmaya başladı.Bende sadece valf yayını düşürmüştüm,ama tetik yayını sonradan tekrar orjinalini taktmıştım.Ama gördümki seri atışlarda, yani arka arkaya atışlarda ciddi bir soğuma problemi dolayısı ile Mustafa abinin dediği gibi güç düşmesi oldu.Bende tekrar orjinal valf yayını geri taktım ve düzeldi.Yani modifiyede istenilen sonuç pek memnun edici değil.Ama yinede orjinal hali ile simit&wesson 8'' hariç diğer tüm tabancalardan COMPETİTİON daha iyi performans sağladığını gördüm.İlgilenenlere duyrulur.

Birde birşey daha eklemek istiyorum belki işinize yarar düşüncesi ile;

Valf ve gazın geçtiği yerlerde ki sökümlerde mutlaka sıvı silikon veya bana göre en iyisi teflon sararak hava kaçağını önlemiş oluyoruz.Sıvı conta da kullanılabilirBu tür sorun yaşayanlar özellikle buna dikat ederlerse umarım iyi sonuçlar alırlar.

;atlı{#

• iyi akşamlar arkadaşlar ve abiler.hem sitede hemde havalı silah yaşamında yeniyim.1 ay önce walther cp88 6" aldım.yaklaşık 1300 kadar mermi attım.fakat 900 den sonra silahımda bir arıza oluştu.bu arızayı sizinle paylaşmak ve siz uzman arkadaşlardan yardım almak istiyorum.silaha yeni tüp taktığımda silah single actionda çok iyi çalışıyor okadar güçlü ki silahın hafif bir itme yaptığını hissediyorum. fakat horozu çekmeden (double actionda) çalıştırdığımda adeta içindeki tüp bitmişçesine atıyor.kurşun 20 metre ya gidiyor ya gitmiyor.fakat dediğim gibi single actionda çok sert atıyor.bir süre sonra birden bire double actionda normal çalışmaya başlıyor.horoz çekildiğinde güçlü olup horoz çekilmeden zayıf attığı için ben tetik mekanizmasında bir sorun olduğunu düşünüyorum ama öncelikle siz değerli abilerimizin görüşünü almalıyım diye düşündüm.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden çok teşekkürler.

• benım dusuncem tetıgı kurarak atıs yaptıgınızda horoz en gerıde konuslanıyor. ve horoz yaydan tam guc alıyor valf e sert vurdugu ıcın guc saglıyor. horozu kurmadan yaptıgınız serı atıslarda ıse cok kullanıma baglı parca asınmasından dolayı buradakı parcadan kasıt ıse bılındıgı uzere tetık mekanızması 2 parca. "tetıgın horozu geren mekanızması veya cıkıntısı dıyebılırız" asınmıs durumda. tetıge anı asılmanızla bırazda hareketlı parcaların esnemesıyle ve bahsettıgım yerdekı asınma ıle. horoz tam gerılmeden tetık mekanızmasından erken kurtuluyor. ve valf e tam gucte vurmuyor olabılır. buda serı atıslarda bahsettıgınız guc kaybına bı etkendır dıye dusunuyorum fakat sadece bı fıkır konunun uzmanı degılım saygılar.

STRIKKER WORTEX