Dikkat etmek lazım.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfeğimin namlusunu misina + bez ile temizlerken, misinanın bağı çözüldü ve bez namlu içerisinde kaldı. Bez birazcık ta büyük olduğundan sıkıştı. normal yollardan çıkaramadım. Bende silikon sprey i namludan taşana kadar doldurup beze iyice emdirdim ve tüfekle ateş ettim. sonuç aşağıda :)
    [Resim Engellendi: http://s5.directupload.net/images/100420/temp/rexfbvf7.jpg]
    [Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/100420/temp/y83k8b3a.jpg]

beraberinde müthiş bir duman ve yanık kokusu :)

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• keşke silikon sprey sıkmadan ateş etseydin...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• misina ile namlu temizlemesi konusunda bir video cekmistim,ben balikci oldugumdan baglama konusunda tecrubelerim var,ama ben artik misinali temizleme yöntemini kullanmiyorum,namluyu söküyorum ( pcp tüfeklerde) namlu ici oringini cikarip,namlunun ucunu bez parcasi ile tikiyorum,basiyorum namlu icine balata temizleyicisini,bu islemi bir kac kez uyguluyorum,namlu ayna gibi,saclarinizi tariyabilirsiniz ;kihhik,

• keşke silikon sprey sıkmadan ateş etseydin...

Hocam ateş etmez olur muyum, hemde 2 defa. Daha önce de başıma geldi fakat o zaman ateş edince çıkmıştı. Bu sefer de öyle denedim, fakat sadece tınn çekiç sesi. Kurma kolunu açınca da fosss diye boşalan bir hava. Bir daha denedim ve sonuç yine aynı olunca böyle denedim. Bu şekilde bir olay ormanlık alanda başa gelse yangın bile çıkar. Dikkat etmek lazım :)
    Ormanda keçe pellet kullanıyorum, fakat evde derin temizlik yapıyorum. Harbi de kullanmak istemediğimden bu yöntem en kolayı.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Silah abi ateşli olmasada adından tehlike olduğunu söylüyor gerçi havalı silahlar da ateşliler kadar tehlikeli olabiliyor. Az zayiatla atlatmanıza sevindim.

Hatsan Mod95 SaS 4,5 + Optima 3-12x44 AOE

HÜSEYİN ALKAN agt