Nikko Strlight 10-50x60 DÜRBÜN SIFIRLAMADA SORUN YAŞIYORUM. KAÇ METREDEN SIFIRLANMALI?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Genellikle 70-80 metrelik atışlar yapıyorum. Dürbün sıfırlamasını 70 metreye göre yapsam istikrarlı olur mu? Bazı arkadaşlar 30 metreye sıfırlamamı ve mildotlara göre 70 metrelik atışlar yapmamı söylüyorlar. Tabi bazı durumlarda kısa mesafeli atışlar da yapıyorum. Her türlüsünü denedim ama tatmin edici bir sonuç alamadım. Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• Tüfeğin ideal sıfırlanması, tüfeğinizin pelleti hangı hızla attığı ve kullandığınız pelletin bc si ve ağırlığına göre hesaplanır. Bu bilgileri verirseniz yardımcı olacak kişiler tanıyorum :thumbdown:

Chairgun Programı da istediğiniz cevabı bulmanıza yardımcı olabilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 70m yi vurmak için ortalama 8m ye sıfırlama yapın. Genel atışları içinse 20m ye sıfırlama yapın.

Bu programı kullanırsanız her türlü balistik hesaplamanızı kendiniz yapabilirsiniz. Sitemizde ayrıntılı kullanımı anlatılmıştı diye hatırlıyorum.

Adrese bir e mail adresi yazın ve indirin.

http://www.chairgun.com/

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• merhaba;sağlıklı bir sıfırlama için önce saçmanın bariz düştüğü noktayı bulmalısınız,buda belli bir uzaklıkta başlayıp gittikçe uzağa atıp birde çok uzağa atınca çıkacaktı örneğin 30mt sürekli ayn noktayı vuruyorsanız aynı ayarda 60mt aşşağıya düşüyorsa düşme noktası 30mt den daha ilerdedir gibi,oldukça sabır gereken bir iş,tabi birde rüzgazsız ve destekli atış olduğunu düşünürsek.

Hatsan torpedo 155 sas+optima9x44 .22cal