OSMANLICA YAZILI KAMA

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kama hakkında birşey bilmiyorum ama eğer seninse o ortadaki çiviye bir kadife parçası sarman gerektiğini biliyorum...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Eğer daha net ve yansımasız bir fotoğrafı varsa, üzerinde yazanları okumaya çalışabiliriz.

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Kama hakkında birşey bilmiyorum ama eğer seninse o ortadaki çiviye bir kadife parçası sarman gerektiğini biliyorum...

Sevgiler,

Sayın cmblc uyarınız için teşekkür ederim hiç dikkat etmemiştim :!::!:

• Sayın cmblc uyarınız için teşekkür ederim hiç dikkat etmemiştim :!::!:

Rica ederim, vazifemiz :)

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Bu kama'nın aynısı bende de var, Bendekinin üzerindeki yazı osmanlıca değil Türkçe :) en azından bendeki öyle, Üzerinde ilk satırda Kazım karabekir'in "YILMAZ TÜRK" Marşı yazar. Tahminimce 1920-30 lu yıllardan kalmadır. bendekinin haricen metalden Kılıfı da mevcuttur.

Ben Fantastik kurgularda ki Elf yazı stiline benzettiğim için almıştım. Çok hoş görünüyor. Yazılar sonradan kazınma değil, bizzat çelik sıcakken işlenmiş.

Hatırlatırsanız akşam evde Resmini çekip gösterebilirim size.

ama ikinci satırda yazanı henüz çözemedim. Her iki satırda farklı şeyler yazıyor diye tahmin ediyorum.

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• orjinal çerkes kaması . bende de benzeri var.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -