alperen692 adlı kullanıcının mesajları

kişi herkesi kendi gibi bilir :( bilemedim bakalım yarın olumsuz bişi olursa daha o zaman patlayacaz hadi hayırlısı

ne patlaması ya aaaa arabanın lastiği patladı diye arabayı orada kitleyip bırakmaya gerek yok ;) önceden dürbün mü varmış gez göz arpacıkla daha iyidir gerçekten atıcılığını geliştir gelin yeni bir dürbün alıncaya kadar öyle kullanın zamanla forumu da takip edin ikinci el dampa ve dürbün bulabilirsiniz daha iyi olur

elimden geldiğince yardımcı olmak isterim bende de nikula 3.5-10x40 lazerli dürbün vardı değeri 250 lira civarıydı. aynı şekilde bu dürbünde de netlik sıkıntı içinde tozlar fln sıkıntı çekecektim yardım edecek kimseyi de bulamadım vitrinde öylece duruyordu görüntüsü güzel diye.. en son crosman 1077 aldığım için dürbün ihtiyacım vardı bende nikulayı elime aldım acaba kendim uğraşsam diye. en sonunda bunu başardım dürbünü sıkışmıştı içindeki toz parçacıkları yüzünden ve lensi de kirlenmişti toz olmasa bile netlik yoktu hep bulanıktı. kendi imkanlarımla zorlayarakta olsa açtım içini lensini güzelce temizledim ve parçalarını çıkardığım gibi yerine koydum. şu an kullanımında bir sıkıntı yok rahat işimi görüyor. isterseniz kendi imkanlarınızla uğraşın.. ve şu da varki elinizdeki tüfek pcp ya co2 li bir tüfek değil tepmesi var ve bu illa ki dürbününüze zarar verir bu yüzden yapmış olsanız bile dampa ayaksız kullanmanızı tavsiye etmem. ve jet pelletlerini 10-20 metreden uzak mesafeler için kullanmayın ztn doğru düzgün grupman yapılmaz onlarla. dampa ayak ve yeni bir dürbün alacak imkanınız yoksa size gez göz arpacıkla kullanmanızı tavsiye ederim.. dürbün için gönderin yardım ederim diyemiyorum çünkü optima dürbün hiç açmadım (ama kurcalasam bulurum) açsam bile illa ki zorlama izleri ıvır zıvır hasarı olur iş görür mü görür.. benim dürbünümde öyle oldu. ama sonuçta kullandığınız tüfekten dolayı ki çoğü tüfekte böyle şeyle karşılaşılabilir dürbününüz bir süre sonra tekrar bozulacaktır.. gerçi bir kutu pellet bitmeden o dürbünün bozulacağını sanmıyorum galiba size satan arkadaş ikinci el ya farkında olmadan hasarlı dürbünü vermiş olabilir .s

öncelikle
    1-) tüfeği dampa ayaksız mı kullanıyorsunuz
    2-) sdelican abinin dediği gibi bir durum olabilir bu tamamiyle kullanıcı dan kaynaklanır yakın mesafe de 9x kullanmazsanız sorun kalmaz
    3-) dampasız kullandığınızda kaç adet pellet attınız(çok sayıda atmışsanız eğer bir kaç kutu bu dürnün merceklerine zarar verip küçük küçük ufalanmalara sebep olabilir. bu yüzden diğer sorum
    4-) dürbüne baktığınız zaman ufak toz parçası gibi parçacıklar var mı?

Selamlar Alperen,
    Yurdum insanini boyle samimi gormek ne guzel, muhabbetiniz daim olsun
    Anladigim kadariyle senin 1077 de modifiye filan yok 53 mt de cok iyi performans gurupmanida tatminkarmi?

Alparslan bitanedir ya =) bilgisi konusmasi samimiligi =)

1077 de modifiye yok ama youtube de modifiye videolari var aslinda ve doldurulabilir küçük bir tup monte edebilirsek yakin mesafe pcp tüfek olur ve çokta güzel olur =) 12gr co2 kullanılan tabanca yerine hem daha isabetli daha hızlı =) ve bir tüple 5 şarjör atıyor güzel tüfek =) grupman yapmistim fakat resim çekme şansım olmadı ilerleyen zamanlar da resim koyabilirim

Teşekkür ederim sevgili kardeşim.

Keşke sen de burada olsan ve hatta istresen yeniden aynı cf X royal ile ft yarışına girsen. yarıştan sonra arkadaşlarımızla hep birlikte kahve içsek ne güzel olmaz mı.

abi a takımının olduğu yere mi gittin ya :( inşallah bu hafta adını boş olacağım iki gün 48 saatimi boş tutmaya çalışıyorum

[Resim Engellendi: http://u1308.hizliresim.com/1d/x/s1u74.jpg]

Ben 25 yıldır serbest dalış ile avlanıyorum. Videoda ki zıpkınla denizlerimizde tercih edilen türde ki balıkları vurmanız mümkün değil diyebilirim. Sadece kısa olanı ile taş altı avında tecrübeniz ve şansınız olsa bile çok nadir av alabilirsiniz. Biz piyasada ki zıpkınlarla sonuç almadığımız için ahşap gövdeli isabetli ve menzili fazla zıpkın yapıyoruz. Böyle olsa da artık balık popilasyonu azaldığı için 2-3 kg lık balıklar vurup, fotoda ki gibi balıkları 5-6 avda bir kere vurabiliyoruz :)

Erhan sen neymişsin be öyle :D

+1111

Arkadşım öncelikle geçmiş olsun.Ufak da olsa böyle sıkıntılar can sıkar.Ben geçen hafta servisi aramıştım bir şey sormak için.Bana servisteki elemanların yıllık izne çıktıklarını Eylül ün ilk haftasından önce dönmeyeceklerini söylediler.Belki o yüzden sana cevap verememişlerdir.

doğrudur ya benimde şimdi aklıma geldi bende aramıştım x50 hakkında bilgi almak için banda da aynı cevabi vermişlerdi izindeler diye