optima 3-9x32 dürbün netliği ? ( sorun çözüldü ) :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • s.a arkadaşlar dün başıma gelen olaydan sonra bugün tekrar mod 99 aldığım av bayine gittim arkadaşla sert bir tavırda konuşup durumu izzah ettim. Hatsana telefon açarak yeni bir mod99 siparişi geçti.. optik için de değişiyorum fakat yeni gelen optikte de aynı sıkıntı olabilir o zamanda getirme dedi..

sonuç olarak kimseye insanlık yaramıyor birazcık sert tavır birazda çirkeflik işi çözdü optikte sorun varken arkadaş tüfeği bile değişmeye razı oldu :):):)

• dürbün tüfekle birlikte geldiği için komple değiştirmek zorunda kalmıştır onu da firmaya göndermiştir fakat sakin dampasiz kullanmayın..

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• dürbün tüfekle birlikte geldiği için komple değiştirmek zorunda kalmıştır onu da firmaya göndermiştir fakat sakin dampasiz kullanmayın..

Allah izin verirse yaza pcp almayı düşünüyorum şimdilik bu gelen tüfeği satmayı düşünüyorum. sıfır ama ikinci el fiyatına :D 280 tl den satmayı düşünüyorum... yaylıdan soğudum hocam :D

• bu forumdaki nerdeyse herkes ve büyük ustalar bu işe hep yaylı ile başlamışlardır.

• Yaylıdan niye soğudunki daha alfabenin A harfini bile öğrenmeden hemen soğudum demen çok yanlış,
    ayrıca esnafta yapması gerekeni yapmış tüfeği bile değiştirmeye razı olmuşlar bence şanslısın.

• bu forumdaki nerdeyse herkes ve büyük ustalar bu işe hep yaylı ile başlamışlardır.

valla zaten benim memleketime kış geldi zaten atış yapılmaz artık.. bende yaza kadar silah yatmasında kullanabilecek arkadaşım varsa ona gitsin isterim.. ben kullanmayacam yaylı filan... çok büyük hata yapmışım yaylı almakla...

• sana bir şeyleri yutturmaya uğraşıyor gibi sanki ikna etmek endişesi var havasına girdiğimizi hissediyorum ama A takımından saygı değer bir ağabeyimiz elindeki pcpyi satıı tüpünü de bana verdi her şeyi satıp bir yaylı aldı şimdi yanında teşkilat taşımadan cebinde iki kutu peletle pazar günleri çıkıp çocuklarıyla birlikte akşama kadar güle oynaya hem pikniklerini hem de atışlarını yapıyorlar. o yaylıya terfi etti.

Sen yaylıyı beğenmiyorsun

benim sumatram var aynı zamanda iki yaylı silahım da var. En çok yaylıları beğeniyorum, çok pratik oluyorlar. Tabii sen bilirsin.

• yok abi olurmu ya estağfurullah ;) yaylıda iyidir belki ama görüldüğü üzere kesinlikle dürbün kırıyo sürekli dürbün alacak maddi duruma sahip değilim :) ve 50 mt den sonra biraz sıkıntılı atışlar oluyo pcp çok isabetli bir şeye benziyo çokda zevkli gibi :)

• yaylının pratikliği en iyisi bencede. pcp nin karmaşıklığından dolayı hiç heves etmedim bi sürü ekipmanı peşinde taşımak zorunda olmakta ayrı bi dert. al yaylıyı pelleti doldur cebine namluyu kır koy pelleti at. pompaymış tüpmüş dolum aparatıymış moderatörmüş bilmem neymiş hiç uğraşamam :D

1. Nesil Webley Patriot .22 (SATILIK)

• d

yaylının pratikliği en iyisi bencede. pcp nin karmaşıklığından dolayı hiç heves etmedim bi sürü ekipmanı peşinde taşımak zorunda olmakta ayrı bi dert. al yaylıyı pelleti doldur cebine namluyu kır koy pelleti at. pompaymış tüpmüş dolum aparatıymış moderatörmüş bilmem neymiş hiç uğraşamam :D

destek aparatını unutun ;lol; ;şrofls;. tabi pcp nin gücünede erişmek mümkün değil... ;box;x ;tufey#

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• d

destek aparatını unutun ;lol; ;şrofls;. tabi pcp nin gücünede erişmek mümkün değil... ;box;x ;tufey#

evet aynen pcp hem daha güçlü hem daha isabetli yaylıda güç arttıkça dürbüne zarar tüfeğe zarar isabette epey düşüyo ben pompayla 50 atışta bir 150 pompa yapmaya razıyım :) isabeti güzel olsunda

• ben öyle tüpü pompayı peşimde taşıyamam tüfeği taşımak yeterince yoruyor zaten :D

• ben öyle tüpü pompayı peşimde taşıyamam tüfeği taşımak yeterince yoruyor zaten :D

atışa arabayla gitmek zorunda kaldığım için problem değil ufak bi masa alırım destekli atmak için bide bipod işimi görür ama seneye yaza inşallah :D şimdilik tüfeği satıyorum :)

• +11111 bende yaylı arıyorum gamo hunter dx alıcam gibi... para biriktirip pcp cok sıkıntılı suan scuba tüpüm bitmek üzere turnuvaya kalsın diye içinde atısa gitmiyorum üşeniyorum ve utanıyorum aileme söylemeye artık mühye köyüne atısa gidicem mecbura anne baba herşeye kosmaların istemiyorum :) garajda atıs bir yere kadar 100 metre ama cok yankı yapıyor rahat sise kıramıyorum :D yada yankıyı moderator ile bile belli bi yankı yapıyo bu yüzden bi yaylı sart

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:

• baba ben arabayla atışa gidicem desem başka işinmi yok der burda heryer atış alanı zaten :D

• baba ben arabayla atışa gidicem desem başka işinmi yok der burda heryer atış alanı zaten :D

sorun su babam arabayı iyi kullanmıyorum arabasına binmeye korkuyorum :D annem ise cok iyi bi şoför ama onuda yormak istemiyorum arka garaj acık aslında güzel ama basbakana komsuyuz 10-15 tane sivil polis geziyor meskul mahel kanunu gectim suikast ile suclanırım acık alanda görseler bu silahı 8o u½%; ;lol; ;lol;

• +11111 bende yaylı arıyorum gamo hunter dx alıcam gibi... para biriktirip pcp cok sıkıntılı suan scuba tüpüm bitmek üzere turnuvaya kalsın diye içinde atısa gitmiyorum üşeniyorum ve utanıyorum aileme söylemeye artık mühye köyüne atısa gidicem mecbura anne baba herşeye kosmaların istemiyorum :) garajda atıs bir yere kadar 100 metre ama cok yankı yapıyor rahat sise kıramıyorum :D yada yankıyı moderator ile bile belli bi yankı yapıyo bu yüzden bi yaylı sart

yaylı daha çok yankı yapar :D mübarek senin ailede maşallah ne garaj var 100 mt diyosun yaylıya ne hacet ? at44 üne al bi regülatör 100 mt den şişe kapağı vur kibrit vur bu nasıl fantasi anlayamadım :D madem yaylı istiyosan pcp ne iş :)

• başbakana komşu olmasan bile merkezi yerlerde çıkarmamak lazım sıkıntı olabilir :) bende başbakanın memleketindeki komşusuyum ama buralara pek uğramadığı için rahatça çıkıp atış yapabiliyorum :D

• yaylı daha çok yankı yapar :D mübarek senin ailede maşallah ne garaj var 100 mt diyosun yaylıya ne hacet ? at44 üne al bi regülatör 100 mt den şişe kapağı vur kibrit vur bu nasıl fantasi anlayamadım :D madem yaylı istiyosan pcp ne iş :)

patriotuma talipti bi ara ama vazgeçti sonra, şimdi yine depreşti herhalde yaylı aşkı :D

• almasına alırımda regülator artık aynı tüfeğe yatırım yapmak istemiyorum 1800 tl oldu :D aa alıncak para yani :D ;lol; ama farklı tüfek farklı para ;şrofls;.