mrt083 adlı kullanıcının mesajları

rockygs ben tüfeği bu forumda bi çok yazı okudukdan sonra aldım , 4.5 luk olanından aldım..Benim için hız önemli olduğu için tercih ettim çünkü bu tüfekte 5.5 biraz ağır kalıcaktı..Delicilik birazdaha azalır fakat etkili mesafe hemen hemen aynı olur.. 5.5 ağırlığı ile 4.5 lık ise hızıyla birbirini eşitler dağılımları aynı olur gibme geliyor..Fakat 4.5 daha hızlı olucağı kesin..Hedefte tahribat çok olsun diyosan 5.5 al ..yok tetiğe bastığım anda hedeften ses gelsin ve hedefi delsin çıksın diyosanda 4.5 al...Silahtada kullandığın pellete önem ver derim en azından gamonun pelletleri var 4-5ytl hunter-ts10 felan..Bu arada mod90 dan çıkan dürbün benim ve senin gibi yeni başlayanlar için gerçeten güzel ben daha adi bişey bekliyordum..2 kata kadar yakınlaştırma ve net bir görüntü sunuyor..Alıcaksan ben Veli beyden aldım 2 günde geldi ordan alabilirsin :thumbup:

Uzun mesafe atış yapmadım evin içinde atış yaptım gücü çok iyi..Uzun mesafedede 40-50 metrede etkili olabilir diye düşünüyorum..Parasına göre çok iyi diyebilirim..Silahla birlikte gelen dürbünde beklediğimden iyi çıktı ölçüsü 4-20 sanırım..Mesela kapı demişsin bu ev içindeki tahta her türlü kapıyı iki taraflı çok rahat deler derim :thumbup: ama silahın ömrüne bişey diyemem toplasan 40 pellet attım, her gün 100atış yaparım dersen silahın ömrü ne kadar olur bilemem..Bide yayı bayağ sert onuda belirteyim..Resminide atıyorum bakabilirsin yakışıklı tüfek:)

Valla sol tarafa doğru eyik bide aşağı gösteriyor...Arpacığın yarısı fulu olarak görünüyor ...Daha atış yapamadım fakat ilk görüşüm yamuk gibi atışta daha iyi belli olucak tabiki....Dürbünüde doğru takmışım Sayın Kartalcin özelden bildirdi, İlk defa dürbün takıyorumda :thumbup:

Arkadaşlar tüfeğin 20 atıştan sonra performansı düştü, ilk atışlarda ses 2 kat fazlaydı ve namludan ateşte çıkıyordu gazete tabakası içinde 12-13 cm kadar ilerliyordu, şimdi ise ses yarıya düştü sarsıntı azaldı ve mermi gazete içinde 7-8cm kadar ilerliyor...Bunun nedeni dizel etkisi denilen olay sanırım yani ilk atışlarda piston içinde yağ vardı ve bu patlıyordu şimdi ise yok...Pistonun ağzından birkaç damla silah yağı damlatsam nasıl olur..silahıda sökmeye güvenemiyorum gres yapmak için, toplayamam..Yada olduğu gibimi kalsın ve dahada düşermi performansı :?:

Yanlız kredi kartım vs yok nası alıcam bankaya paramı yatırmam gerekiyo hiç böyle alışveriş yapmadımda..Tecrübesizim yani nası alabilirim bilgilendirirseniz sevinirim hilal avda fiyatıda uygunmuş... :him:s

Birde mod90 ile mod90 alfamax arasındaki fark nedir..Fark alfamax serisinden çıkan dürbün ve gözlüktenmi ibarettir..?

Arkadaşlar çok teşekkür ederim bu tüfek zaten 100 120 ytl arası çok pahalı değil yani hem öğrenmek hem idman yapmak için alıcam..4.5 luğunun çıkış hızıda 300ms benim işimi görür diye düşünüyorum.. 5.5 bu tüfekte biraz hantal kalıcak gibi, kralın 5.5 tüfeğinide görünce güçsüz tüfekte 4.5 luğun doğru olucağını sanıyorum.. :)

Arkadaşlar ilk tüfeğim olması nedeniyle bütceminde kısıtlı olması nedeniyle hatsanın mod90 alfamax tüfeğinden almaya karar verdim..Benim aklıma 4.5 luk almak yatıyo nedeni ise merminin daha hızlı olması ..Anladığım kadarıyla daha güçlü tüfeklerde 5.5 daha iyi oluyo bu fiyat aralığındaki tüfek için 4.5 daha uygun olur gibime geliyor...Bir tanıdığımın kral marka havalı tüfeğiyle atış yapma fırsatım oldu 5.5 luk modeliydi 15 metredeki hedefe atış yaptığımızda bariz tetiği çektikten çok sonra hedefe ulaşıyordu mermi ve yağ tenekesini bu mesafeden zar zor deliyordu ..yani benim anladığım güçsüz tüfek=4.5, güçlü tüfek=5.5+ yanlışmı düşünüyorum acaba :him:s