Hatsan Torpedo 155 sonunda :D

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar ne zamandır torpedo 155 i beklyordum dayanamadım ve bugün hatsanın fabrikasına gittim.
    Amacım Torpedo 155 i alıp gitmekti sadece fakat torpedo 100 ü de bi deneyim dedim.
    Torpedo 100, 155 e göre daha az tepiyor fakat gücü 155 e göre düşüktü.
    Silahı inceledikten sonra kendimce fikirlerim;Artıları...Alttan kurmalı olması, kurma kolunu kapatmak için bulunan emniyet mekanizması, baya ağır(bana göre güzel), 125 e göre daha az tepmesi ve silahın üzerine takılıcak olan dürbünü daha rahat ve uzun süre kullanabilmek, pellet tükleme kısmına havşa açılmış olması, pellet yerleştirip hazır hale getirmesi çok rahat kullanışlı ve zevkli, kaliteli stoper ile gelmesi, özellikle ve özellikle gez çok daha kaliteli hale getirilmiş, hiç oynamıyor.
    Eksileri ise; tetik altın renginde fakat plastik olması (bu arada 22 ayar gerçek altına batırıyorlar).

Silah ile fabrikada bulunan poligonda 3 atış yaptım orda bulunan hafif sacmalar ile. Gez ile atış yaptım ki ben pek gez ile şimdiye kadar fazla atış yapmadım, 3 atışlık oluşan grupman gez ile atışta 1cm capındaydı.
    Şuana kadar izlenimlerim olumlu. Araziye gidince ordaki gruplarımı sizinle tekrar paylaşırım bu topicden.
    Çektiğim bi kaç resmi paylaşıyorum.

[Resim Engellendi: http://img119.imageshack.us/img119/4825/20149741nv8.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img119.imageshack.us/img119/6664/72001238rg5.th.jpg][Resim Engellendi: http://img119.imageshack.us/img119/8678/28754204ym0.th.jpg]
    4. ve 5. resimlerdeki metal aksamların her tarafı boyalı fakat macro çekim olduğu için metal boyasız paslı gibi duruyor,
    [Resim Engellendi: http://img119.imageshack.us/img119/6360/70786016uj2.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img119.imageshack.us/img119/5880/59616433yt3.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img119.imageshack.us/img119/3782/79450978ag2.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img119.imageshack.us/img119/5639/93430535fh5.th.jpg]

Webley Tomahawk 5.5mm + Silencer
    3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Webley Raider 10 (Sürpriz bir yenilikle yakında elimde)
    Sutter 6-24X50 Mdot

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Dracone ().

• hayırlı olsun ugur sayende yarın yakından görürüz bizde

egeteam.png

Walther Falcon Hunter 5.5
    leapers 3-9*40

• Teşekkür ederim bluehunter :)
    Saol Timur abi :)

Evet yanında stoper ve conta yı ücretsiz veriyorlar.
    Anladığım kadarıyla mayısın başında türkiye deki bayilere verilmeye başlanıcak. Tahminim 3-9x44E optima dürübün ile birlikte verilcek diye biliyorum fakat fiyatı ne olucak o konuda bilgim yok.

3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Sutter 6-24X50 Mdot

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Dracone ().

• kutusu damı hedıye?

silah olduğu belli olmasın diye düz beyaz kutu ile aldım.
    teşekkür ederim :)

3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Sutter 6-24X50 Mdot

• resme dıkkatlı bakmadım pardon bende taşıma çantası sandm ;kihhik,

• Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah memnun kalır ve bir sorun yaşamazsınız.

• satışı ne zaman olacakmış .piyasa fiyatı vs..

isabet ve gücü konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.hayırlı olsun

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Teşekkür ederim bluehunter :)
    Saol Timur abi :)

Dürbünsüz 200 ytl ye aldım.
    Evet yanında stoper ve conta yı ücretsiz veriyorlar.
    Anladığım kadarıyla mayısın başında türkiye deki bayilere verilmeye başlanıcak. Tahminim 3-9x44E optima dürübün ile birlikte verilcek diye biliyorum fakat fiyatı ne olucak o konuda bilgim yok.

200 ytl olan hangisi? Başlıkta 155 yazıyor ama mesajda 100ü de denedim demişsin. ;$.,

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Herkeze teşekkür ederim. Darısı diğer arkadaşlarıma ve abilerime :)

gücünü orda ölçtürmedim fakat sitedeki fabrika verilerinde 5.5 luğu 305 m/s yazıyor.
    isabetliliği ise gez ile 3 atışımda hoşuma gitti
    bakalım yarın detaylı incelicem, sizinle paylaşırım. timur abi ve yavuz abi teknik olarak size daha ayrıntılı bilgi verir diye düşünüyorum.

3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Sutter 6-24X50 Mdot

• Arkadaşlar fiyat konusunda bi açıklamada bulunmak istedim.

Biliyorsunuz ki mod 125 i bile alırken ayaklığı dürbünü ve dürbün ayağı ile birlikte geliyor.
    Tanıdık olduğu için ancak bu fiyata aldım ve bu fiyata almamın sebebide yanında dürbün,dürbün ayağı ve destek ayak almamamdan kaynaklandı.

3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Sutter 6-24X50 Mdot

• hayirli olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) Nikula 6-24x40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

;tufey#karadenizteam.png

• Tüfeğin kalitesi nasıl bilmem ama fiyat ve kalite artışı ile ters yönlü gitmesi gereken diğer bir ibre maalesef tam tersi yönde ilerlemekte.Acaba bunun sonu nereye varacak :him:s Biraz bakalım isterseniz..

Hatsan mod 33= 2.6 kg mod 35,55,60,70,75 vs= 3 kg mod 125= 3.65 kg mod 125 th =3,8 kg md 135= 4 kg

ve işte 155 torpedo da bu eğriyi bozmayarak 4.6 kg olarak karşımızda.

Burada hatsanın bilimsel araştırma yapmadan klasik yöntemlerle salt güç artışına yöneldiği sonucundan başka bir noktaya varmak zor gibi gözüküyor.Dolayısıyla elde edilen güç yanına yüzlerce gram ağırlık da ekleniyor,ayrıca üretilen bu güç kontrol edilemiyor.Bence bundan sonra farklı bir teknik,yöntem kullanmayacaklarsa başka bir model yaylı-pistonlu tüfek üretmelerine kesinlikle gerek yok..Tamam ithal markaların da magnum sınıfı tüfekleri 3,5 kg civarında ancak belirli bir ağırlıktan sonra eklenen 100 gr. bile çok fazla gelebiliyor;özellikle benim gibi tüfek elinde saatlerce dolaşmayı seven kullanıcılar için.Şimdi ben buna birde güzel bir dürbün eklesem + dampa ayak.Alın size 5.5 kg 'a yaklaşmış bir ağırlık.Ee o zaman ben tüfeği taşıdım diyelimde yürüyüş sonuda beni kim taşıyacak,eğer tüfeğin kutusundan bu işle görevlendirilmiş bir eleman da çıkıyorsa o zaman sözüm yok ;lol;;lol;;lol; saygılar..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen OĞUZ-HAN ().

• Abi hala fiyat konusunda tam bişey anlamadık (yada ben anlamadım). Başlıkta 155 yazıyor ama konuda torpedo 100 ve 155 den bahsetmişsin, 200ytl bu tüfeklerden hangisinin fiyatı?

Bu konuda ise:

Burada hatsanın bilimsel araştırma yapmadan klasik yöntemlerle salt güç artışına yöneldiği

Zaten her zaman milletin istediği bu değil mi? +;tuftabV#

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Bu konuda ise:
    Alıntı sahibi "OĞUZ-HAN"
    Burada hatsanın bilimsel araştırma yapmadan klasik yöntemlerle salt güç artışına yöneldiği
    Zaten her zaman milletin istediği bu değil mi?

Maalesef..Hepsi olmasada bir kısmı.. :Bal:taC:

• hayırlı olsun, isabetli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png