Hatsan Mod90 - Bu tüfekte 4.5mu 5.5mu tercih etmeliyim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar ilk tüfeğim olması nedeniyle bütceminde kısıtlı olması nedeniyle hatsanın mod90 alfamax tüfeğinden almaya karar verdim..Benim aklıma 4.5 luk almak yatıyo nedeni ise merminin daha hızlı olması ..Anladığım kadarıyla daha güçlü tüfeklerde 5.5 daha iyi oluyo bu fiyat aralığındaki tüfek için 4.5 daha uygun olur gibime geliyor...Bir tanıdığımın kral marka havalı tüfeğiyle atış yapma fırsatım oldu 5.5 luk modeliydi 15 metredeki hedefe atış yaptığımızda bariz tetiği çektikten çok sonra hedefe ulaşıyordu mermi ve yağ tenekesini bu mesafeden zar zor deliyordu ..yani benim anladığım güçsüz tüfek=4.5, güçlü tüfek=5.5+ yanlışmı düşünüyorum acaba :him:s

• Biraz zayıf tüfek olduğu için ben olsam 4.5mm alırım. 4.5 in de ağır mermilerini kullanırım olay dengelenmiş olur.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Haklısın fiyat öncelikle belirleyici oluyor seçimlerimizde ama gönül ne kahve ister ne kahve hane gönül sohbet ister kahve bahane ,öyleyse deneme imkanı bulup kalibre seçimine karar vermek gerekiyor ,bir hw 97 k için 177cal (4.5mm) ye evet derim kişisel olarak hız ve performasına ama ı tüfekte beni 5.5mm ye yönlendiren diana mod 54 oluyor .
    Evet ilk tüfeğim demişsin kişisel kanaatimi sorarsan biraz daha bekle ve acele etme belki nasib bu ya, olur eline para geçer düşüncelerin değişir ve doğru tercih herzaman ,doğru olan tercih olmalı kendin için bunun içinde formumuzda yeterli miktarda konu bulunmakta ,kolay gelsin kıymetli kardeşim

• Arkadaşlar çok teşekkür ederim bu tüfek zaten 100 120 ytl arası çok pahalı değil yani hem öğrenmek hem idman yapmak için alıcam..4.5 luğunun çıkış hızıda 300ms benim işimi görür diye düşünüyorum.. 5.5 bu tüfekte biraz hantal kalıcak gibi, kralın 5.5 tüfeğinide görünce güçsüz tüfekte 4.5 luğun doğru olucağını sanıyorum.. :)

• bu tufeın 4.5mm olan 300 ms ıse ama gercekten bu verı doğru ıse o halde 5.5mm alıp yayını bıraz kalınaştırın daha guzel olacaktır benım hw 77 ım var 4.5mm dekı hız verısı 280 ms 5.5mm olanda 230 ms ımış modıfıe ettım su an 70 80 metre şişe patlatıo 60 metrede içi su dolu 1.5 lt lik petı delıp gectı grup atışları mukemmel o halde nıe 4.5mm alayımkı.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• Sayın Kartalcin modifiye hakkında hiç bir bilgim yok öyle yay filan değiştirmeye kalkarsam tüfeği daha toplayamam onun için orjinal kalır benim aldığım silah bozulduğunda içini açar tecrübe kazanırım ½bay£bay`;

• Peki arkadaşlar istanbul anadolu yakasında nerden alabilirim bu tüfeği..Kadıköyde böyle av bayilerinin olduğu yerler varmı acaba,yardımlar için şimdiden teşekkürler :thumbup:

• istanbuldaki kötü tecrübelerimden dolayı hiç buradan almakla uğraşma derim. veli abiden ısmarlarsan bir kaç gün içinde elinde olur.

HATSAN MOD 135 0.22 cal.
    3-9*32 POWERLINE DÜRBÜN

• Yanlız kredi kartım vs yok nası alıcam bankaya paramı yatırmam gerekiyo hiç böyle alışveriş yapmadımda..Tecrübesizim yani nası alabilirim bilgilendirirseniz sevinirim hilal avda fiyatıda uygunmuş... :him:s

Birde mod90 ile mod90 alfamax arasındaki fark nedir..Fark alfamax serisinden çıkan dürbün ve gözlüktenmi ibarettir..?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• Sen Veli abi ile telefonlaş devamı kendisinden gelir. Hem bir silah hem de iyi bir dost kazanmış olursun.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Arkadaşlar tüfeğin 20 atıştan sonra performansı düştü, ilk atışlarda ses 2 kat fazlaydı ve namludan ateşte çıkıyordu gazete tabakası içinde 12-13 cm kadar ilerliyordu, şimdi ise ses yarıya düştü sarsıntı azaldı ve mermi gazete içinde 7-8cm kadar ilerliyor...Bunun nedeni dizel etkisi denilen olay sanırım yani ilk atışlarda piston içinde yağ vardı ve bu patlıyordu şimdi ise yok...Pistonun ağzından birkaç damla silah yağı damlatsam nasıl olur..silahıda sökmeye güvenemiyorum gres yapmak için, toplayamam..Yada olduğu gibimi kalsın ve dahada düşermi performansı :?:

• Arkadaşlar dürbünü taktım ama dürbün yamuk duruyor tüfek üzerinde acaba yanlışmı bağladım bi bakarmısınız resimde görünüyor...Arkadaşalr bi yardımcı olun lütfen

• öncelikle hayırlı uğurlu olsun tüfeğin.sakın yağ damlatma!!! X]#+, .basınca dayanımı az olan yağlarda yüksek basıncın etkisi ile yanma ve patlama meydana geliyor bu oluşan ısı piston keçeni kısa bir sürede gevretecek(sertleştirecek) ve keçede kırılmalar olacaktır.buda performansın dahada düşmesi demek oluyor.eğer tüfeği sökeniyorsan benim gibi kundaktan ayır yayın göründüğü kanala yeşil gres bas.sakın sıvı yağlardan kullanma sakın.(ustalarımdan alıntıdır)saygılarımla emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Tama teşekkürler yağ işine girmeyeceğim ,fakat bu dürbün yamuk durdu ,dürbünün kendi ayarlarıda düzeltmek için yetmiyor...Dürbünü yanlışmı taktım acaba yukarda fotoda bakabilirsiniz.. :him:s

• ne tarafa eğik olduğunu söylersen ii olur bide fotoğrafta birşey belli olmuyor türeği düz koyup arkadan çeksen daha güzel olurdu.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Valla sol tarafa doğru eyik bide aşağı gösteriyor...Arpacığın yarısı fulu olarak görünüyor ...Daha atış yapamadım fakat ilk görüşüm yamuk gibi atışta daha iyi belli olucak tabiki....Dürbünüde doğru takmışım Sayın Kartalcin özelden bildirdi, İlk defa dürbün takıyorumda :thumbup:

• İlk önce ayakların yerlerini değiştir bakalım ayaklardanmı önü arkaya arkayı öne tak
    Dürbün fazla ilerde duruyor,arka stopere kadar daya.
    eğer dürbün hala düzelmedi ise ön ayağın dürbünle arasına ince bir filim band yada kağıt koy öyle dene