Musti_42 adlı kullanıcının mesajları

Kardeşim bende konyadayim 20 sene önce üretimi bitmiş hüsran marka bı tüfeği tek başıma toplamisligim var. Yay ve piston kecesi uydurmak kolay fakat benim topladigim tüfek gibi tetik mekinazmasi gez arpacık vs parçaları temin etmek çok zor eski tufeklerde üretimi bitmiş yada uygun parça olmuyor bazen tüfek tamircileri de uğraşmak istemiyor. Ben 5 ayda gittiğim şehirlerde sanayide falan bulduğum parçalarla topladım ama yinede benimle irtibata geçersen elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırım.

Ateşli yivli silah almak zaten her babayiğidin harcı değil o paralara o koşullara uyacak kaç kişi var ki ülkede?? Birde reklam yapmak mı yasaklanmış? valla tuhaf ülkeyiz. Elin 18 yasinda adamı 500 dolara av bayiinden faturayla silah alıyor 150 dolara 1000 adet mermi alıyor arazisinde ateş ediyor. Üstelik yivli uzun namlulu tam otomatik bile alıyorlar bizim ülkede tabanca almak için taşıma ruhsat 6 bin TL vergi 4 bin tabanca 2 bin ruhsat mermi 2.40 TL yivli uzun namlulu ise hayal ötesi ?

Uzerinde taşımanın cezası var kardeşim kutusunda sarjorsuz şekilde taşımanın da yakalayan kişiye göre cezası olabilirde olmayabilir de? saçma sapan işler yani Türkiye'de ama üzerinde belde vs kesinlikle cezası var kutusunda sarjorsuz taşırsan iyi niyetli polise denk gelmen lazım

Benim şahsi yorumum kanunun yasak dediği taşımak üzerinde belinde elinde vs taşımak yasak kutusunda sarjorsuz nakledilir diyor çünkü sonraki maddede. Ama dediğim gibi kanun açık olmadığı için taşımak ve nakletmek yorumu polisin ruh haline kaliyor

Kuru sıkı ile ilgili çok saçma bir yasa var ilk maddede taşımak yasaktır diyor sonraki maddede kutusunda sarjorsuz olarak nakletmek gereklidir diyor. Tamamen polisin yorumuna kalıyor yani taşımak dediği üzerinde taşımak nakletmek dediği kutuda nakletmek mi yoksa hiçbir şekilde taşınmaz mı diyecek bu polisin ruh haline bağlı yani.

Zoraki 917 kullanan biri olarak tavsiye ederim. Uzun şarjör konusunu bende merak ediyorum.Emniyet konusunu sorduğumda ise eski serilerde olan hem tetik hem kazada düğme emniyeti sorun çıkardığı için kaldırılmış bendeki de 2018 olduğu için emniyet yok.

Merhaba

Verniği zımpara ile sökerken sırasıyla 100 lük zımparayla başlayıp 400 le bitirdim..Girintili yerleri 220 + 320 sünger zımpara ile zorda olsa çıkardım zira yapıyı bozmamak için ince kumlu sünger zımpara girintilerin şeklini alıyor tabi yanında bir hayli zamanda aldığını belirtmeliyim..İşlemeli yerleri 320 zımpara ile yüzeysel aldım gözeneklerin siyah kalmasına müsade ettim..Herhangi bir kimyasal kullanmadım.. (boya-vernik sökücü)

Elimde evvelden kalan zımparalar vardı akşamüstü kafama estiği bir anda yere çarşafı serip başladım zımparaya meşakatli süreçten sonra gece yarısına doğru ham ahşabı gördüm nitekim elimde o esnada kimyasal çözücü yoktu şimdi yine yapsam kesinlikle kimyasalı kullanırım

gercekten yorucu fakat guzel bır calısma olmus ayrıca turk bayragı cıkartmasıda ufak ama guzel bır detay gule gule kullanın

Puncher Walnut Stock Teak Oil & Matt Varnish

vernigi kundaktan nasıl soktugunuzu sorabılırmıyım? yanı sadece zımparalayarakmı yoksa vernık sokmek ıcın kımyasal bıseyler kullandınızmı? duz yuzeylerden zımpara ıle cıkarmak kolay olsada gırıntılı ıslemelı yerlerden ıslemelerı bozmadan nasıl cıkartılır merak edıyorum

kundaklar şahane fakat aklıma bırkac sey takıldı. kundaklarda kullanılan malzeme nedır tam olarak?(plastık gıbı gordum ben) ve bu formu vermek ıcın ne gıbı bır makıne yada teknolojı kullanılmıstır?

Hatsan mod 25 supercharger için 2 adet özel kundak çalışması, gayet güzel olmuş hoşuma giden bu çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.

bıçak markasız sanırsam olmasına rağmen gayet keskin ne ile bilediğiniz ? ben bu keskinliği kendi cold steel ve opinelerimde yakalıyorum birde el yapımı olan d2 bıçakta... bıçakları girit taşında biliyorum ama gerçek girit taşı oldugunu hiç zannetmem söylentiye göre bitmiş büyük ihtimalle yağ taşı elimdeki

aslında sadece 1 mılyoncudan alınmıs bır bıleme tası kullandım bır tarafı agız acmak ıcın otekı tarafı makıne yagı ıle duzeltmek ıcın son olarakta bıraz gazete kagıdı ve derı kemere surterek agzındakı capakları alıp puruzsuzlestırdım.bıcagın bır markası yok av bayılerınde satılan 20 lıralık yandan acılan cakılardan biri.