fullmax tarafından yazılan gönderiler

hocam 2014 başında aldığım mod 125 sniper vortex tüfeğim bir kez dahi fabrikaya gitmedi. bakım ve temizliğini kendim yapıyorum. performansında hiçbir sıkıntı yaşamadım. tavsiye ederim. tüfeğim yaylı olsaydı şimdiye kadar 5 kere yayı değişmesi gerekirdi.

Herkese merhabalar

Uzun zamandır içimde yanıp tutuşan atıcılık aşkı sanırım alev vermeye başladı ve ertelememeye karar verdim.

Hangi tüfekle başlamam ve neden o tüfekle başlamam gerektiği hakkında bilgi verebilecek işi bilen siz değerli forum üyelerininin fikrini almak istiyorum

hocam ilk başlangıç yerli tüfekleri tavsiye ederim. özellikle hatsan vortexli olanlar. özellikle servis sorunu yaşamazsınız. hatsanın orta güçteki tüfekleri başlangıç için doğru seçim olabilir.

mod 99

dominator 200 gibi.

hocam hatsan mod 25 tavsiye ederim. zoraki müsabaka sınıfı tabancadır. ona daha sonra, acemiliği attığınızda geçersiniz.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Reşit olmama çok kalmadı o yüzden boş zamanda kitap okumak haricinde gerçekleştirecek bir hobi olarak havalı tüfekle pratik yapmayı seçtim.

Şu iki silah arasında takıldım HATSAN Torpedo 150 SNIPER ve 200S

200s 150'ye kıyasla daha dayanıklı gözüküyor ama 150'nin FPS'si 200 civarı daha fazla

Aranızda bahsettiğim tüfekleri kullanan varsa hangisini neden seçmem gerektiği hakkında bilgi verirse sevinirim. Pratik yapacağım alan 100 metrelik menzil için yeterli ama ben 20 metre civarından başlayacağım.

önemli olan ne amaçla tüfek alacaksınız. grupman yapmak için mi? yoksa uzak mesafe atışı mı yapacaksınız?

kurma kolunu iki defa kurmanız gerek. ilk kurmanızda pelleti namluya koyarsınız daha sonra tekrar kolu kendinize doğru çekersiniz namlu kapağının emniyeti serbest kalır. yan taraftaki mandala basarakta kolu kapatırsınız. yani toplamda iki defa kurma hareketi yapmış olursunuz. yanlış kullanımlarda emniyet mekanizmaları zarar görebilir.

bızde crosman jsb 15.43 cok cesıtli palet vardı hemen hemen hepsınde aynı sıkıntı vardı ozaman bızim sılahta sorun olobılır
    30 mt gurupman nasıl deneme yaptınızmı bende remingon summit var 4.5 calıbre cok memnunum birde 5.5 calıbre olsun ıstedım
    atac o yuzden dusundum sızce nasıl ıyımıdır 80 mt 100 mt atıs ımkanınız oldumu durbun ayakları yeterlımı dampa gerekırmı sızce
    bende stoeger suprosor 5.5 calıbre vardı 80 mt atıslarda cok dusme yapıyordu memnum degıldım bunda oyle bırsey varmı deneme
    yapma ımkanınız oldumu olduysa bılgılendırırsenız sevınırım 25 mt durbun sıfırlamada 80 mt atıslarda mıldot yeterlı kalmıyordu yanı cok dusme yapıyordu
    saygılarımla bülent

Ben crossman 14.3 pelet ile 80 100 metreye a4 kagidina grup yapıyorum. 5 metrede sifirladigimda 100 metreye üçüncü dotta isabet aliyor. Durbun ayaklarına gelirsek ben yaklaşım 1400 afiş yaptim atari bozulmadi. Yağlamak için dürbünü soktum 800 uncu atistan sonra yani bir kere sifiri değişti. Ben memnunum fakat çok güçlü bir tüfek değil.

arkadaslar bursada metehan kardesımle atac la deneme atısları yaptık palet namluya zor yerlesıyor bızım deneme yaptıgımız sılahtamı sorun var anlamadık
    kullanan arkadaslar yanıtlarsa cok ıyı olur durbun arka ayagı cıvatası bozuktu ıyı montaj yapamadık omdanmı gurupmanlardan memnun kalmadık kafamız
    karıstı sılahı cok merakla bekledık ama sonuc bızı tatmin edmedı goruslerınızı yazarsanız sevınırız saygılarımla bülent hepiniz saglıcakla kalın hayırlı bayramlar..

ben jsb ve crossman kullanıyorum. sorunsuz namluya giriyor. gamo kullandım tam girmiyor namluya. ama jsb sorunsuz. siz ne kullanıyorsunuz pellet olarak.

benım at44 guc ayarına ılk defa el attım orjınal fabrıka ayarı 2.75 tur açıktı 200-100 bar arası 35 atış yaparken,,gucu 2 tura cektım hoop 50 atışa cıktı bu hali ile 90 metrede etli sağlam bir şişeyı gayet guzel parcaladı,,ancak pelletin düşmesi hayli çoğaldı,,yanlız hala pelletin gıdisını dürbunden göremıyorum bunu görenler ne kadar kısıyor gücü ve bu güç yeterlı olmuyordur bence

ya abiler bende at44 ve atp2 tüfekler var 25 atış yapıyorum 200 bardan 70 bara iniyor. güç ayarını nasıl yapabilirim. 2014 üretimi tüfeklerim. birkaç arkadaş sağolsun yardım etmeye çalıştı fakat tetiğin önündeki deliği bulamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.