Posts by ofis

  gaziantepte araştırdım itfaiye müdürü kesinlikle olmaz diyor Anlamadım

  Bir kilo kaçak çay ile tanışma ziyareti yapıp arada bir selamlaşıp samimiyeti ilerletmek müdürle olmadı çavuşlarla işi halletmeye çalışmak şeklinde bir plan yapılabilir :)

  Peki blowbackli hangi tabancaları önerebilirsiniz?

  Bunlar çabuk bozulan oyuncaklar. Bir arkadaşımızın yıllarca kullandığını başka bir arkadaşımız 1 hafta da iade ediyor.

  O yüzden ben co2 tabanca önerisinde bulunmuyorum.

  Görüntü, malzeme ve model olarak hoşuma gideni tercih ederim. Zoraki ve blowbacksiz tabancalarım olduğu için benimde şu an ki hedefim gerçeğine en yakın 1911 almak.

  100 bb ye kadar güçlü sıkan tabancalar var. Muhtemelen blowbacksiz oldukları içindir. Hem blowbackli olup hem de 5 şarjör falan güçlü sıkan tabanca var mıdır acaba.

  Maalesef bu co2 tabanca işinde hepsi bir arada yok o yüzden 2 ila 3 tabanca alıyoruz :)

  ben scuba tüp için demiştim itfaiye yardımcı olurmu bilmem sormak lazım .benim kompresör var onunla dolmazmi.

  Ilginize tekrar teşekkür ediyorum

  Bazı arkadaşlarımız itfaiyeden destek alıyorlar, umarım oradakilerde yardımcı olurlar. scubaların kompresörleri 300 bar basan cinsten sizdeki en fazla 8 bar olsa gerek.

  selam pcp kullanıcıları hobidaslar yaşım 51 gaziantep ten yazıyorum

  Ateşli ve havalı silâhlar çok kullandım fakat pcp tüfek aldım bu konuda fazla bilgi sahibi değilim tüpü nerde doldurtabilirim Saygılarımla

  1 ay kadar önce ilk defa Antepteydim :) foruma hoş geldiniz.

  Öncelikle tüfeğin tüpünü mü scuba tüpü mü soruyorsunuz?


  Tüfeğin tüpü bu iş için yapılmış pompa yada scuba tüp ile dolar. Pompalar av bayilerinden yada internetten temin edilebilir.

  Scuba tüp için ise İtfaiye birimlerine danışmanızı öneririm öncelikle. Onların elinde doldurma imkanı var. Doldurmazlarsa yangın tüpü dolduran tesislere sorulabilir ama düşük basınç basabilirler. Civarda dalgıçlıkla alakalı sektör varsa onlara danışabilirsiniz. Tüpe ''kuru hava'' doldurulacak bilginiz olsun.


  Forumda da çeşitli şehirlerden dolum yapan arkadaşlarımızın numaraları paylaşılmıştı kargo ile onlara gönderebilirsiniz.

  sıfır alicam ama pcp düşünmüyorum tup taşıma derdiyle uğraşmak istemiyorum zaten taşıyacak araçta yok ,koleksiyon silahi derken neyi kastettiniz acaba ,nisan koyup vurma olarak eglencelik düşünüyorum ben bu silahta hafifliği ahşap oluşu ve alt kurma yayı diğerlerle nazaran daha kibar ve kısa oluşu dikkati mi çekti.

  Gamoya bulaşıp hobiden soğumayın. Silahları güzelde servis, garanti tam kabus.

  ofis hocam uyarın için teşekkürler, evde karton kutularla hedef yapan birçok kişi gördüm videolarda; kutunun içine okunmayan bir kitap koyuyorlardı , kitabın üstünü bir kumaşla sarıp kutuda hareket edecek şekilde bırakıyorlardı. Yüksek enerjiyle hareket halindeki çelik bilye sabit olmayan hedefe (kutu içindeki kumaş sarılı kitap) geldiğinde tüm bilyeler çarpıp, kutu içine düşüyordu. Ayrıca her ihtimale karşı gözlük ve kilitli bir odada kullanmayı düşünüyorum. Önce güvenlik:thumbup:

  Kaza ihtimali her zaman var olduktan sonrada kıymeti yok. Hepimiz o tip kutuları kullanıyoruz. Ben Magnum sınıfı tüfekle evde atış yapıyorum her 3-5 atışta her şey kontrol edilmeli. Mermi kutuyu bulduktan sonra çok sıkıntı yok ama kutu dışına gitti mi tehlike o zaman başlıyor paranoya derecesinde tedbir elden bırakılmamalı gözün yedeği yok. İsabetli atış ve alışverişler dilerim 😉

  Kol saatlerine merak salıp da TSF'ye uğramamak mümkün mü? TR'de bu detayda bir forumun bulunması büyük şans. Gerek ekonomik olması, gerekse de bugün Dünyanın başka yerinde göremediğimiz bir bakış açısının ürünleri olduğundan SSCB saatlerine ilgi duydum. Forumdaki sanırım tüm incelemeleri okumuşumdur. Hatta bu forumda bir tane Vostok satmışlığım vardır. (Bugün olsa yapmam bunu)


  Ayrıca, geltir.com'a da üyeyim. Orada da tıraş aletleri, fırçalar falan derken kendimi ıslak tıraşa dönmüş buldum. Şu aralar eski usturalara bakarken yakalıyorum kendimi Hepsi sigaradan sonra oldu.


  Kullandığınız görsel sizin de üye olduğunu gösteriyor. Daha önce de dikkatimi çekmişti.

  Ben tıraş olayına bulaşmadan sıyrıldım :)

  Türksaatformu üyesiyim orası kapanınca aktif olduğum saat forumu kalmadı, TSF ye bakınıp çıkarım genelde.

  Aynı şeylere ilgili olan birilerini görünce sormadan edemiyorum. Forumlarda binlerceyiz ama etrafa baktığımda tekim :)

  Hatsan beni gene mağdur etti tüfek bugün kargodan geldi tüfeği yapmadıkları gibi birde tetiğini kırmışlar. Kargodan tutanak tutturdum resmini çektim Hatsan da servis elemanıyla konuştum gene aynı hikaye tüfek eski yapamıyoruz bende dedim tamam yapamıyorsunuz niye daha fazla hasar verip tetiğini kırıpta yolluyorsunuz dedim bişey diyemedi siz tüfeği yollayın yapalım dediler tüfek zaten sizden yeni geldi yapsaydınız dedim o zaman tüfeği yollayın 250 tl ye Mod 125 verelim dediler

  Facebook'tan yazın Bahtiyar bey görür bence.