Havalı Tabanca Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhabalar, forumda yeniyim ve kayıt olur olmaz ilk konumu açmak istedim. Bir süredir araştırma içindeyim ama maalesef isabet oranları konusunda pek bilgi bulamadım. Amacım atıcılığımı geliştirmek olduğu için hedefe isabet oranı benim için önemli. Siz değerli üyelerin ve ustaların fikirlerine ihtiyacım var. Fiyat performans bakımından stabil ve net atışlar yapabileceğim havalı tabanca modelleri nelerdir? 10 metreden 10 cmlik bir hedefi vurabileceğim tabancalar var mıdır?

Saygılar.

• Pellet atan yivli namlulu tabancalara bakmanızı öneririm hocam, Sig sauer P320-P250-P226, Gamo PT-85, Hatsan H1911

bu tabancalarla pellet haricinde bb de atabilirsin, sadece bb atan yivsiz namlu tabancalara göre isabetleri ciddi oranda iyidir bu modellerin.

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Bu modellerle stabil atışlar yapabilir miyim? Çünkü bahsettiğim gibi net atışlar yapmak istiyorum amacım atış becerilerimi geliştirmek.

Saygılar.

• co2 tüplü olduğunda pelletde düşmeler meydana gelir. Pnömatik daha uygun olur. Hatsan Mod 25 ( SE çok isabetli diğerlerini tavsiye etmem), Zoraki (müthiş isabet ama büyük) Gamo AF10 (daha kompakt) ve Beeman P17 (tabanca boyutunda isabeti çok iyi Weihrauch HW40 ın güçlü kopyası) bunlar alınabilir. Birde Crosman 2240 var. Co2 tüplü tekli atış yapıyor Güçlü ve isabetli.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Bu modellerle stabil atışlar yapabilir miyim? Çünkü bahsettiğim gibi net atışlar yapmak istiyorum amacım atış becerilerimi geliştirmek.

Saygılar.

Hocam bu tabancalar co2 tüplü olduğu için tüpün basıncı azaldıkça isabette doğal olarak düşer, bu tabancaların avantajı yivli namlu olması yivsize göre daha isabetli olacaktır yani bu konuda merakınız varsa ve isabet istiyorsanız yivsiz namlulu sadece bb atan tabancalar size göre değil, bunu belirtmek istedim.

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Verdiğiniz öneriler arasından birini seçip en kısa zamanda yorumlarımı paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Saygılar.

• co2 tüplü olduğunda pelletde düşmeler meydana gelir. Pnömatik daha uygun olur. Hatsan Mod 25 ( SE çok isabetli diğerlerini tavsiye etmem), Zoraki (müthiş isabet ama büyük) Gamo AF10 (daha kompakt) ve Beeman P17 (tabanca boyutunda isabeti çok iyi Weihrauch HW40 ın güçlü kopyası) bunlar alınabilir. Birde Crosman 2240 var. Co2 tüplü tekli atış yapıyor Güçlü ve isabetli.

Hocam fiyat bakımından en iyisi Hatsan mod 25 gibi görünüyor. Ama SE modelinin ne olduğunu anlayamadım. Supercharger mıdır?

• Hatsan mod 25 special edition. Çok az üretildi hemen de satıldı. Onu bulursan güzel. Crosman 1377 ya da 1322 de çok çok iyi. Dipcik de takılabiliyor

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Hatsan mod 25 special edition. Çok az üretildi hemen de satıldı. Onu bulursan güzel. Crosman 1377 ya da 1322 de çok çok iyi. Dipcik de takılabiliyor

Teşekkürler değerli yanıtınız için.

• Zoraki (atıcılık ve isabet)

CROSMAN® 2240 CO2 BOLT ACTİON (atıcılık, isabet ve modifiye)

Colt 1911 Tanfoglio (zevk için)

Walther CP serisi ( zevk ve isabet)

Bu işin sonu yok. Olmpic musabaka atıcılığıda kısmı da var, poligon atıcılığıda. Bunlar içinde bir kaç alet lazım :) 1 tane kesmez.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)