murpo adlı kullanıcının mesajları

Kimseyle polemiğe girmek için yazmıyorum ama yanlış bilgilenme olmasın. Meslek lisesi ve meslek yüksek okulu okumuş ve 8 yıl cnc tornacılık yapmış biri olarak bildiklerimi yazıyorum. 0.5 mm 1 mm nin yarısıdır. Onda 5 diye okunur ve imalat işlerinde çok kaba bir ölçüdür. Ölçmek için digital kumpasa gerek yoktur. Normal kumpaslada ölçülebilir. 0.05 yüzde 5 diye okunur. Mm nin yüzde 5i diye okunur. Kumpaslarda zamanla kullanımdan ötürü iç ve dış çap ölçen ağızları çok ince olduğu için aşınmadan dolayı hatalı ölçmeye başlar. Bu yüzde belli periyotlarla kalibrasyona gönderilerek ne kadar hatalı ölçtüğü kalibre laboratuarlarında tesbit edilir. Tabi kullanıcı tarafından ölçüm yapılırken ağızların düzgün oturmaması ve gereğinden fazla baskı yapılmasıda hatalı ölçmeye sebep olur. mitutoyo en çok kullanılan kumpastır ve dikkat edilirse 0.01 yani yüzde (% ) 1 hassasiyete ölçüm yapar.

Birşeyler birbirine karışıyor. %5 bu yüzde 5 diye okunur. Yani 0.05 dir. Tabi bu(%) işaret ölçümde kullanılmaz oransal ifadelerde kullanılır. Ama öyle rakamın yanına yazdığında yüzde diye okunuyor. Siz %5 i bu şekilde yazarak nasıl 0.005 yani binde 5 okuyorsunuz oraya takıldım. Evet bindelikli hassasiyette kumpas yoktur. Yapsalarda doğru ölçüm yapamaz. Ama ben çok 0.02 toleranslı iş yaptım . parça bazında milyonları bulmuştur. Bunları da hep digital kumpasla ölçtük. Hemen hemen tamamını yurt dışına çalıştık ve hiç iade olan veya sorun bildiren olmadı.

Doğrudur siz bu şekilde kullanıyorsanız bilmem ama ben ölçmede % bu işaretin kullanıldığını ilk defa görüyorum. Yeni birşey daha duymuş oldum.

Kimseyle polemiğe girmek için yazmıyorum ama yanlış bilgilenme olmasın. Meslek lisesi ve meslek yüksek okulu okumuş ve 8 yıl cnc tornacılık yapmış biri olarak bildiklerimi yazıyorum. 0.5 mm 1 mm nin yarısıdır. Onda 5 diye okunur ve imalat işlerinde çok kaba bir ölçüdür. Ölçmek için digital kumpasa gerek yoktur. Normal kumpaslada ölçülebilir. 0.05 yüzde 5 diye okunur. Mm nin yüzde 5i diye okunur. Kumpaslarda zamanla kullanımdan ötürü iç ve dış çap ölçen ağızları çok ince olduğu için aşınmadan dolayı hatalı ölçmeye başlar. Bu yüzde belli periyotlarla kalibrasyona gönderilerek ne kadar hatalı ölçtüğü kalibre laboratuarlarında tesbit edilir. Tabi kullanıcı tarafından ölçüm yapılırken ağızların düzgün oturmaması ve gereğinden fazla baskı yapılmasıda hatalı ölçmeye sebep olur. mitutoyo en çok kullanılan kumpastır ve dikkat edilirse 0.01 yani yüzde (% ) 1 hassasiyete ölçüm yapar.

Birşeyler birbirine karışıyor. %5 bu yüzde 5 diye okunur. Yani 0.05 dir. Tabi bu(%) işaret ölçümde kullanılmaz oransal ifadelerde kullanılır. Ama öyle rakamın yanına yazdığında yüzde diye okunuyor. Siz %5 i bu şekilde yazarak nasıl 0.005 yani binde 5 okuyorsunuz oraya takıldım. Evet bindelikli hassasiyette kumpas yoktur. Yapsalarda doğru ölçüm yapamaz. Ama ben çok 0.02 toleranslı iş yaptım . parça bazında milyonları bulmuştur. Bunları da hep digital kumpasla ölçtük. Hemen hemen tamamını yurt dışına çalıştık ve hiç iade olan veya sorun bildiren olmadı.

Kimseyle polemiğe girmek için yazmıyorum ama yanlış bilgilenme olmasın. Meslek lisesi ve meslek yüksek okulu okumuş ve 8 yıl cnc tornacılık yapmış biri olarak bildiklerimi yazıyorum. 0.5 mm 1 mm nin yarısıdır. Onda 5 diye okunur ve imalat işlerinde çok kaba bir ölçüdür. Ölçmek için digital kumpasa gerek yoktur. Normal kumpaslada ölçülebilir. 0.05 yüzde 5 diye okunur. Mm nin yüzde 5i diye okunur. Kumpaslarda zamanla kullanımdan ötürü iç ve dış çap ölçen ağızları çok ince olduğu için aşınmadan dolayı hatalı ölçmeye başlar. Bu yüzden belli periyotlarla kalibrasyona gönderilerek ne kadar hatalı ölçtüğü kalibre laboratuarlarında tesbit edilir. Tabi kullanıcı tarafından ölçüm yapılırken ağızların düzgün oturmaması ve gereğinden fazla baskı yapılmasıda hatalı ölçmeye sebep olur. mitutoyo en çok kullanılan kumpastır ve dikkat edilirse 0.01 yani yüzde (% ) 1 hassasiyete ölçüm yapar.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Destek olarak ne kullanıyorsunuz. Ben ne yapsam artıkılı bu kadar sabit tutamıyorum.

Bugün eşimin köyüne gittik. Köyün ortasından nehir geçiyor ve yüzlerce metre düz ilerliyor. Bende puncher in menzilinin ölçeyim dedim. Yaklaşık 250 m uzaktaki büyük bir kayaya ateş ettim. Ama mermi 150 m kadar ancak gitti. Suya düştüğü yer rahatça görünüyor. Nerdeyse bir şarjör attım. Dürbün ayarını epey yukarı kaldırdım ama pek birşey değişmedi. Atış yaptığım yer nehirden 5 m yukarıda. Herhangibir kaçak duymuyorum. Nerede hata yapıyorum. Yada tüfeğin bir sorunu mu var acaba. Pellet jsb 15 grain.

Ben bugun şarjörlerimdeki sorunlar için Telefon etmiştim. Yeni tüfeğide sordum. İsteyen hemen değil ama ilerleyen zamanlarda namlu ve tüp değişimi yapabilecek dediler. Ama büyük tüp demek daha fazla atış anlamına gelmiyor dedi. Çıkış hızı arttırılmış. Onun için atış adedinde azalma bile olabilir dedi. Yanlış olmasın çekiç yayı dedi galiba o değiştirilmiş ve namlu daha uzatılarak isabet ve menzil iyileştirilmiş.

içi kağıt dolu karton kutuya atıyorum pelletler spoton tahrip oluyorlar çok yumuşak herhalde. Birde düz üçlü olduğu için daha çok darbe alır. Spoton ile atıyorum birkaç gündür bazı pelletler çok alakasız yere gidebiliyor onun için hata bende mi yoksa pelletdemi bilemiyorum. Zoraki ile kutuda gelen pellet krm idi kötü olsa atakarms bunu tabanca ile göndermez diye düşünüyorum.

Kral puncher maxi pcp'im için 100 m üstü mesafelerde en isabetli ve en ucuz 5.5 pellet ne kullanmalıyım. Ayrıca evde 5 ve 10 metre den zoraki hp 01 ultra 4.5 ile hedef kağıdına atmak için ne kullanmalıyım. İkisindede isabet öncelikli. Krm ve spoton markaların fiyatları uygun. Ama pahalı markalar kadar isabetli olurlar mı. Olsalar onlar da pahalı olurlardı diye düşünüyor insan ama herzaman böyle olmayabiliyor.

Bence uzun bir islem siz once tufege alisin daha sonra karar vermeniz daha yerinde olacak.

Burada polisler sorun çıkarmaya başladı. her zaman gittiğimiz yerlere artık gidemeyeceğiz galiba. onun için araziye çıkmak gerekecek ve scuba'yı taşımaktansa iki tüp işimizi görecektir. o açıdan düşünüyorum ileride gerekirse diye zaten hemen alamam.

Bende 30-50 ve 100 m atışlar yaptım. 30 ve 50 m'de desteksiz atmama rağmen gayet isabetli. 100 m'den destekli attım dürbün yetersiz kalmasına rağmen yinede iyiydi. iyi bir dürbün ve iyi pelletlerle çok başarılı bir tüfek. 100 barın altında bile 100 m'deki şişeleri affetmiyor. Ben aldığıma memnunum.