Kral Puncher Maxi 5.5mm İlk İzlemin ve Öneriler.....

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Askı takacak yer yok

Kral Puncher Maxi 5.5
    Optima 3-12x44
    Dröger 6Lt 300Bar Scuba

Hatsan Mod 125 Vortex 5.5
    Optima 3-9x44e
    Yatagun Dampa

• Denediğiniz pelletlerden grupmanı iyi olanları yazarmısınız. Özellikle ucuz pelletler.

• Bugün eşimin köyüne gittik. Köyün ortasından nehir geçiyor ve yüzlerce metre düz ilerliyor. Bende puncher in menzilinin ölçeyim dedim. Yaklaşık 250 m uzaktaki büyük bir kayaya ateş ettim. Ama mermi 150 m kadar ancak gitti. Suya düştüğü yer rahatça görünüyor. Nerdeyse bir şarjör attım. Dürbün ayarını epey yukarı kaldırdım ama pek birşey değişmedi. Atış yaptığım yer nehirden 5 m yukarıda. Herhangibir kaçak duymuyorum. Nerede hata yapıyorum. Yada tüfeğin bir sorunu mu var acaba. Pellet jsb 15 grain.

• Bugün eşimin köyüne gittik. Köyün ortasından nehir geçiyor ve yüzlerce metre düz ilerliyor. Bende puncher in menzilinin ölçeyim dedim. Yaklaşık 250 m uzaktaki büyük bir kayaya ateş ettim. Ama mermi 150 m kadar ancak gitti. Suya düştüğü yer rahatça görünüyor. Nerdeyse bir şarjör attım. Dürbün ayarını epey yukarı kaldırdım ama pek birşey değişmedi. Atış yaptığım yer nehirden 5 m yukarıda. Herhangibir kaçak duymuyorum. Nerede hata yapıyorum. Yada tüfeğin bir sorunu mu var acaba. Pellet jsb 15 grain.

ben jsb 18 ile 30 metreye sıfırlı tüfeğimle 3. Zoomda 4. Dottan sonra başlayan kalın çizginin başlangıcından nişan alarak 200 metreye attım 1 şarjör kadar biraz daha kaldırsam daha da ileri gider sizinki büyük iihtimal ya sıfır noktanızla alakalıdır yada son zoomda atış yapıyorsunuzdur Direk dürbünden bakmadan atış yapmayı denediniz mi ?

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• ben 200 metrede çok kez balon şişe patlattım

*At44-10 Long Lw tactical 22.cal ;tufey#
    *Krall Breaker W Bullbup 22.cal bs,;s
    *Mod 85 sniper 22.cal ;tufey#
    *Striker 1000x 22.cal ;tufey#
    *Mod 25 Supertact 22.cal ;#taban^l£tabanxalı$
    *Browning Mag 800 177.cal £tabanxalı$
    *Hatsan JSB 18 Gr ;avci;

• Dün Ercan karakuş kardeşim ile benim puncher'in chrono testini yaptık bende ölçüm cihazı olmadığı için onun cihazı ile ölçtük. Soğuk havada bayaa bir uğraştı sağolsun. Jsb 18 grain pellet ile 200-110 bar arası yedi şarjör attık. Başka videolardan gördüğüm kadarıyla benim tüfeğin hızı 80 fps civarı daha düşük. Ölçüm sırasında wrangler moderatör takılı tüfekte, çıkış hızını bu düşürmüş olabilir mi. Yoksa çekiç yayı ayarımı iyi değil. çünkü bu kadar atış sayısı normalden fazla gibi.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Chorono ışıksızlık etkileyebilir. Chronoda ortam ışığı önemli medaratör bazen etkilemiyor. Ama bazende 10-15 fbs fark ettiğide olabiliyor

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Chorono ışıksızlık etkileyebilir. Chronoda ortam ışığı önemli medaratör bazen etkilemiyor. Ama bazende 10-15 fbs fark ettiğide olabiliyor

7 şarjör atmasına ne diyeceksiniz. Ben bir tüp ile bu kadar atanını hiç duymadım. daha önce atış yaparken hiç tüpün tamamını en yüksek hızda atmamıştım genelde orta hızda kullanıyorum onun için bu kadar fazla attığını ilk defa dün fark ettim.

• Elinize sağlık paylaşım için teşekkürler. Maxi tüpü bullpup modeline uyar mı aceba dedim ama sanırım namlu boyunda sıkıntı yaratabilir. kaç cm tüp bir de tüp çapı? ölçmeniz mümkün mü?

• 7 şajör 18 grain peletle iyi bir rakam. 18 grain peleti 870-900 aralığında 40-50 atış ayarlanabilse ideal olurdu

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• 7 şarjör atmasına ne diyeceksiniz. Ben bir tüp ile bu kadar atanını hiç duymadım. daha önce atış yaparken hiç tüpün tamamını en yüksek hızda atmamıştım genelde orta hızda kullanıyorum onun için bu kadar fazla attığını ilk defa dün fark ettim.

acaba orta gucte kac atis yapilabiliyo ve kac fps ile attigini olctunuzmu hic?

• acaba orta gucte kac atis yapilabiliyo ve kac fps ile attigini olctunuzmu hic?

Bulunduğumuz oda o kadar soğuktuki ancak bunu yapabildik başka hızlarda deneyemedik. Zaten cihazı ayarlamak için çok zaman harcadık ışık yetersizliğinden uzun süre hata verdi. Orta güçte 10 şarjör atıyor. Orta güçte 100 metreye atabiliyor uzun mesafe atışları harici orta güç yetiyor zaten.

• Elinize sağlık paylaşım için teşekkürler. Maxi tüpü bullpup modeline uyar mı aceba dedim ama sanırım namlu boyunda sıkıntı yaratabilir. kaç cm tüp bir de tüp çapı? ölçmeniz mümkün mü?

Bildiğim kadarıyla bullpup ile tüpler aynı 280 cc. ölçmek için kumpasım yok ama aynıdır zaten.

• Moderatör 20 fps hız kesiyor.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Moderatör 20 fps hız kesiyor.

Metehan neden başka tüfekler 5 şarjör atarken benimki yedi atıyor. çıkış hızı mı düşük videoyu değerlendirebilir misin.

• Bulunduğumuz oda o kadar soğuktuki ancak bunu yapabildik başka hızlarda deneyemedik. Zaten cihazı ayarlamak için çok zaman harcadık ışık yetersizliğinden uzun süre hata verdi. Orta güçte 10 şarjör atıyor. Orta güçte 100 metreye atabiliyor uzun mesafe atışları harici orta güç yetiyor zaten.

eyvallah dstm emek vermissiniz. Bi arkadasn yaptigi olcumlerde 700 fpslerde atiyordu 15 graini. Large modelinde 800 900 fps araligind yani guc ayarini dusurerek ayni atis satisini yakalamak mumkun olur mu onu merak etmekteyim bende, arzu ettigim gibi olursa large modelini almayi dusunuyorum diger turlu maxi alirim. Bakalim zamanla olur paylasimlar umarim.

• airgunturk.com/attachment/25277/

hataları sayarsak 80 den fazla atış yapıyor. Ayaralma yapılsa 870 fbs üstü 18 grain peleti 50 adet atacak gibi duruyor

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE