ugur adlı kullanıcının mesajları

havalı tabancanız hayırlı olsun. bende de bir tane var. geçenlerde soktum gaz kaçağı yuzunden. şimdi problem yok. yalnız namlusu yivsiz. uzun bir namlusu var. horoz sistemi yok . onun yerine namlu gaz pistonuna girip çıkıyor. bu esnada gaz çıkısı olup patlama yapıyor. bu namluyu bağlantı yerinden sokmek kolay . bunun yerine yivli bir namlu yapılabilir. elimde iki adet yivli 4.5 mm namlu var. ikisi de daisy marka tabancalardan çıkma. bunları deniyip sonuçları sizinle paylaşmak isterim. yakın zamanda vakit bulursam tekrar yazarım. iyi atışlar...

hayırlı olsun. atışın zevkini , hedefi dağitmanın cazibesini bu tufekle yasayacağından eminim. iyi atışlar...

merhabalar...

Bir videoda CO2 tupunun ucuna birçeşit yağ surduler. bunun amacı nedir. ?

Faydalı birşey ise turkiye de bulmak ya da muadilini almak mumkun mudur .?

tesekkurler...

crosman 4.5 mm acaba modifiye ile 6.35 olur mu.?

6.35 namlu buldum . sarjoru 6.35 e asıl donusturebiliriz.?

6.35 atmak için gucu artırsak modlayarak atış isabeti ve mesafe nasıl olabilir sizce ?

6.35 atar mı bu gucu oluşturabilir miyiz. ?

tesekkurler. bahsettiğiniz gres yağını 1 ay kadar önce yatagun dan almıştım. pcp tufeğim yok ama bunu diana marka tufeğimde pelletin girdiği yerdeki contaya suruyorum. her atış gununun sonunda. umarım yanlış bir uygulama yapmadım.

tufek namlusuna kaliteli yağlama özelliğine sahip bir yağ ile uygulama sanırım yapabiliriz. zaten siteden pallet keçelerden de almıştım. pellet olanlardan. bunları uygulamada bir keçe namluya yerleştirip o kecenin içine yağ emdirip arkasından kuru bir keçe daha atsak yanlış olur mu. ?

tesekkurler. saygılar...

Bilgilendirmeleriniz için tesekkur ederim.

Ben henuz pcp tufek almadım . Ama araştırma safhasındayım. Yatagun dan fx t-12 almayı planlıyorum.

ama kullanımdaki tasınabilirlik - toz - yağmur - çizilmelere karsı koruma durumları beni biraz dusunduruyor.

son bir sorum olucak. yaylı tufeklerde de namlunun yağlanmaması üzerine birçok konu okudum . pcp lerde de aynı mıdır. ? tesekkurler...

merhabalar...

pcp tufeklerde tup içine basılan hava uzun zaman kaçak olmadan saklanabiliyor denildi.

bu gaz istenildiği zaman sanırım bosaltılabiliyor. bu işlem nasıl yapılıyor.?
    bunun sürekli yapılması uzun vadede problem olur mu acaba.?
    tasınma ve nakliye durumlarında koruması nasıl yapılacak tufeğin .? gaz dolu halde uzun yola çıkartılabilir mi . ?
    tufek tetiği ve oynayan kısınlarının yağlanması da özel yağlarla mı yapılacak yani yağlanacak mı ?
    son olarak temizlik esnasında dış koruma nasıl bir yağ ile olmalı. ?
    tesekkurler...

hayırlı olsun. benim iki sorum olucak cevaplarsanız mutlu olurum.

1- pompa ile tam dolum ne kadar zamanda oluyor ve pompa dısında başka dolum imkanı var mıdır ?

2-tam dolum bir tufekle 20 metre mesafeye kaç adet etkili atış yapılabiliyor.?

tesekkurler...