kadra47 adlı kullanıcının mesajları

Videoyu açamadım ama Ankara ya geldiğimde MAK Murat abi gösermişti dürbüne takılan kayıt cihazını çok güzel bir aletti

Saygılar
    Veysi

Merhaba arkadaşlar,

Bu belge işi çok afedersiniz saçmalıktan öte değil,cebimde 7 yıllık belgem var,almadan önce aldıktan sonra defalarca balığa gittim,hem tekne hemde karadan,ne gelen ne soran ne bakan oldu,belgeyi komik bir rakam+kimlik fotokopisi ve dilekçe ile 1 yıl süreli aldım,almazsan acayip bir ceza varmış,iyide kardeşim aldığında 20 tl verdiğin belgeden ne hayır gelir,nasılmı mademki ceza var belgeyi verirken eğitim ver 1 gün olur 2 gün olur,10 tl lik belgeye 600 tl ceza (mesela) adamlar gözümüzün önünde kıyıya 20 metre mesafeye ağ döşemişler geceden ulan vicdansızlar hiçmi acımıyorsunuz yavru balıklara hepsi telef oldu,arıyorsun sahil güvenliği bizimkiler kahraman ya fotoğrafını çek biz geliyoruz diyorlar,arkadaşın biri resim çekerken adamda ona silah çekmiş iyimi,önce küçük tekne veya sandallarla ağ atanları yakala denizde tutabileceğimiz balık olsun sonra limitlere uyulmazsa kes cezanı,bunlar olsun Harward tan belge almaya razıyım o kadar masraf git gel yorgunluk ee gelirken yanında 2 parça balık olsun,

Bu arada uzun süredir bir şey yazmamıştım foruma özledim eski günleri (az önce başka bir konu okudum) nerde o abilerimiz imrenerek buluşma resimlerine baktığımız,bize akıl veren

Saygılar
    Veysi

Sayın Bülent1962 Abi müsaadenizle abi demek istiyorum,
    Haklısınız bunları ben ilk ağızdan yani doktordan duyduğumda çok güldüm ancak daha sonra sebebini anlatınca hak verdim adama,Abim şu anda en kolay alınan silah ruhsatı Yivsiz Tüfek Ruhsatı,dolayısıyla mahkemede 6 ay ve 6 aydan daha az hapis cezası alanlar hakimin takdiri mahkemedeki iyi hal vs vs (Hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir) derken para cezası alarak beraat ediyor bunlarda belirli bir süreden sonra Sabıka Sicil Kaydında çıkmıyor o yüzden bu gibi suçları işleyip yine işleme potansiyeli olanlar en kestirmesinden yivsiz tüfek alıyor,Bülent abi adam tüfeği alıyor daha sonra yeni tüfeği havaya ateş ederek kutluyor,ya da bir sinirle evde tartıştıktan sonra silah sesinden sonra ya ambulans sesi ya da selâ sesi geliyor,suç işlendikten sonra da gözaltı adli tıp derken süreç başlıyor ağır abi için,yapışıyorlar doktora sen bu adama rapor verirken bu adamın potansiyel suçlu olduğunu anlamadınmı?ben ilk ruhsatımı alırken psikiyatr bey halen aklıma geldikçe gülüyorum karşıma geçmiş tüfeği alınca ilk kimi vuracan diyor dahası var ama anlatmayayım,eşimin rızası derkende abim boşanma davaları ya da intikam olayları yüzünden adamın eşini çağırıyor ona da sorular soruyor belki boşanmıştır karısını vurmak istiyor ya da belki ortada başka bir durum var bende çok şaşırdım ama sakin kafayla 2 bardak çay içtikten sonra ellerinden öper benim ikiz afacanların kontrolünden sonra doktorla muhabbetimizde öğrendim bunları,adama hak verdim abi,ha bu arada rahmetliden kalan tüfek için aklımda bazı şeyler var eğer ruhsatı yoksa aklıma gelince özelden yazarım abim,

Saygılarımla
    Veysi

Öncelikle alacağınız araba şimdiden hayırlı uğurlu olsun,Allah kaza bela vermesin,

Bence subaru en son tercih hem servis hemde yedek parça ve işçilik yüzünden Ford Focus çok harika bir araba dizellerde yakıt ekonomik Mersinde 100 km 3,6 lt yakanı gördüm,

Veysi

Aile hekimleri sağlık raporunu veriyor ancak bugünlerde sıkıntı çıkarıyorlar haklılar bence,benimde tüfeklerin ruhsatını bu günlerde yenilemem gerektiğinden aile hekimimizden sağlık raporu almak için gittim,eskiden devlet hastanelerinde 30 tl ödeyip psikiyatri ve nöroloji doktorundan alınırdı şimdi aile hekiminden ve ücretsiz alınıyor,aile hekimimizde önüne gelen yivsiz tüfek ruhsatı çıkarıyor o yüzden vermek istemiyorum dedi,beni tanıdığı ve ruhsatımın eski olduğundan dolayı sağlık raporu verdi ancak yinede eşimi çağırdı rızasını sordu,

Kamuran abim hayırlı uğurlu olsun,
    Gerçekten çok güzel olmuş ellerine sağlık,kazasız belasız atışlar dilerim,

Saygılarımla abim
    Veysi

Abim bu kendini insan zanneden yaratıklar böyle kendini beğenmiş tavır takınırlar hiç uzatmadan sende aynı tavrı koyacaksın müşteri hizmetleri neresi diye sert bir şekilde sor baktın orasıda aynı tavır genel merkezde yetkili birini iste baktın olmuyor son sözün "tüketici hakları hakem heyetine gidiyorum" dediğin zaman bak neler oluyor.burada eczacının biri biz yazdırmayıp istemediğimiz halde babamın kullandığı insülin ve bilumum şeker,tansiyon vb ilaçlarından 1 yıl yetecek kadar yazdırmış,hiç üşenmedim sabah işe gitmeden önce uğradım baktım adamlar sert çıkıyor yanlış anlamayın kafalarını bile kırardım ama haklıyken haksız duruma düşmek vardı bende tamam dedim reçeteyi alayım dedim daha sonra ben şimdi başta il sağlık müdürlüğü daha sonra bölge müdürlüğü,Türkiye eczacılar birliği ve Türkiye tabipler birliğine şikayet etmeye gidiyorum dedim,akşama kadar sürekli beni aradılar başta Türkiye Eczacılar birliği beni aradı ve işin ciddiyet kazanması için son bir yere daha şikayet yapmamı söylediler,akşam eve gittiğimde sürpriz ... başta eczacı yanında kardeşi yanında bayan çalışan ve bu bayanın babası kapıda iştima halinde beni bekliyorlar,hiç suratlarına bakmadan içeri girdim,arkamdan başladılar dil dökmeye ne evraklar getirmişler sorma yok bundan sonra ilaç konusunda kimseye yardım etmiyecez yok siz isteyin ilacı eve kadar getirelim falan fistan,neyse şikayetten vazgeçtim ancak doktor denen kasap'ın tavrından sonra başımı duvarlara vurdum (Forumdaki Doktor abilerimi tenzih ediyorum,beş parmağın beşi bir değil) keşke şikayetimi almayıp sürüm sürüm süründürseydim çok pişmanın acımayacaksın adam ben şikayetimi geri aldıktan sonra beni şikayet etmeye kalktı ama elinde delil yok telefon kayıtlarını dökerim dedim kedi yavrusu gibi pıstı haysiyeti eksik herif,abi 1 tl de olsa şikayet hakkını kullanacaksın sen,ben ya da başkası şikayet etmezsen daha beter olaylar başımıza gelir,

Saygılarımla
    Veysi

Aynen arkadaşlar haklı,

Bugüne kadar çok tüfek,havalı tabanca ve diğer malzemeleri gönderdim,hatta en son gönderdiğim Evanix tüfeğimde kargocuların keyfi uygulama yaptıklarına şahit oldum nasıl mı?
    Tüfeği Afyon da Ali1984 nickli arkadaşıma sattım abisi orada kargo firmasında çalışıyordu hızlı gitsin diye referans numarasıyla yollamak istedik ancak almadılar,Ali nin abisi ve buradaki kargocu arkadaş telefonda konuşurken şu diyalog geçti,
    Mersinde ki kargocu :"Kardeş biliyorsun biz sıvı ve sıvı bazlı ürünler özellikle yağ almıyoruz ama varil varil gönderiyoruz"
    Adam kendi söylediği ile kendini yalanlıyor neyse telefon kapanınca tüfeği aldılar,(Yurtiçi kargo)
    MNG kargo : Abi tüfek boş mu?
    Kardeşim : Boş
    MNG kargo : Abi bu nasıl tüfek nasıl kırılacak bu ( AT44)
    Kardeşim : Kırılmaz bu boş olduğunu ispatlamak için yer gösterin sıkayım
    MNG kargo : Abi şuraya doğru bir sıkarmısın
    Kardeşim sıkıyor adamlar tüfeği alıp almama değilde nasıl bir tüfek bu muhabbeti başlıyor

PTT kargo Blow havalı tabanca

PTT kargo memuru : Bu ne kardeşim izin alman lazım bu böyle gitmez,
    Ben : abi bu havalı bak böyle kırılıyor içine 4,5 mm saçma konuyor sıksam karşı duvara anca gider ne izni
    PTT kargo memuru : tamam kardeş sağlam paket yap o zaman

Biraz uzun oldu ama kusura bakma yani anlayacağın tamamen keyfi uygulama bence kargoların diğer şubelerini deneyin,

İyi günler
    Veysi