hangi kargo ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar;

İkinci el ilanlarında bulunan tüfeğimi adana'dan bir arkadaş ile anlaştık ;

Fakat hiçbir kargo havalı tüfek olarak beyan edince kabul etmedi nasıl gönderebilirim ?

Nasıl yada hangi kargo ile gönderiyorsunuz?

Artemis süper poze 71 cm tek tetik enjektör

Hatsan AT44 S 10

• ptt kargoya gidin orada son kullanma tarihi geçmiş bir memuru gözünüze kestirin 8o paintball tabancası deyin

• ben aras kargo ile yollamıstım birşey dememişlerdi

Hatsan At-44 tactical long 0.22 :thumbup:

Hatsan At-44 Ahşap long 0.22

Hatsan At-44 Tactical 0.22

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT

• ptt kargo kabul etmedi valilikten belge istedi,

Aras kargo fatura istedi malum 5 senelik tüfek olduğu için fatura yok,

''Operasyon merkezinde xray den geçiyor, geri döner yada takılır '' dedi.

Hatsan AT44 S 10

• yakininizda ki bir av bayine gidin
    onlar senin yerine verdigin adrese gonderirler

• Daystet Airwolf
    • Hawke 8-32*56
    • :wel:co:m
  • ptt kargoya gidin orada son kullanma tarihi geçmiş bir memuru gözünüze kestirin 8o paintball tabancası deyin

:thumbup:

Hatsan AT44 S 10

• Kundak tüfekten ayrılarak yan yana paketlenir, böylece boy daha kısa görünür. Balonlu poşet ile iyice sarılır. Aras kargoya gidilir ve içinde demir boru olduğu beyan edilerek yollanır. Bu kadar basit :)

• Bana göre kargocuların keyfi uygulaması,

Şimdiye kadar sayısınıda hatırlamıyorum hem tüfek hemde tabanca gönderdim hatta ateşli av tüfeği bile geneldede aras dır, gönderirken havalı spor atış tüfeği derdim, tabanca içinde aynısını derdim gık bile demezlerdi ateşli av tüfeği için sadece içi dolumu diye sordular olurmu dedim isterseniz paketi açalım göstereyim dedim yok tamam kalsın dediler.

Bu işre zaten riski gönderen alıyormuş bizlik bir şey yok dediler.

Özetle bu.yani kargocu amcanın keyfiyeti gibi geliyor bana,

Birde takım elbiseli, kıravatlı ve traşlı gidin o bile fark ettiriyor.

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Aynen arkadaşlar haklı,

Bugüne kadar çok tüfek,havalı tabanca ve diğer malzemeleri gönderdim,hatta en son gönderdiğim Evanix tüfeğimde kargocuların keyfi uygulama yaptıklarına şahit oldum nasıl mı?
    Tüfeği Afyon da Ali1984 nickli arkadaşıma sattım abisi orada kargo firmasında çalışıyordu hızlı gitsin diye referans numarasıyla yollamak istedik ancak almadılar,Ali nin abisi ve buradaki kargocu arkadaş telefonda konuşurken şu diyalog geçti,
    Mersinde ki kargocu :"Kardeş biliyorsun biz sıvı ve sıvı bazlı ürünler özellikle yağ almıyoruz ama varil varil gönderiyoruz"
    Adam kendi söylediği ile kendini yalanlıyor neyse telefon kapanınca tüfeği aldılar,(Yurtiçi kargo)
    MNG kargo : Abi tüfek boş mu?
    Kardeşim : Boş
    MNG kargo : Abi bu nasıl tüfek nasıl kırılacak bu ( AT44)
    Kardeşim : Kırılmaz bu boş olduğunu ispatlamak için yer gösterin sıkayım
    MNG kargo : Abi şuraya doğru bir sıkarmısın
    Kardeşim sıkıyor adamlar tüfeği alıp almama değilde nasıl bir tüfek bu muhabbeti başlıyor

PTT kargo Blow havalı tabanca

PTT kargo memuru : Bu ne kardeşim izin alman lazım bu böyle gitmez,
    Ben : abi bu havalı bak böyle kırılıyor içine 4,5 mm saçma konuyor sıksam karşı duvara anca gider ne izni
    PTT kargo memuru : tamam kardeş sağlam paket yap o zaman

Biraz uzun oldu ama kusura bakma yani anlayacağın tamamen keyfi uygulama bence kargoların diğer şubelerini deneyin,

İyi günler
    Veysi

cukurovateam.png

• Öyle saçmalık mı olur, münferit göndermelerde ne faturasıymış? Size kargocular zorluk çıkartmış hocam..

• ilginize teşekkür ederim,

yurtiçi ile yola çıktı :rolleyes: adana'dan canbolat01 nickli kardeşimize,

paintball tabanacası beyanında bulundum.

Hatsan AT44 S 10

• ptt kargo kabul etmedi valilikten belge istedi,

Aras kargo fatura istedi malum 5 senelik tüfek olduğu için fatura yok,

''Operasyon merkezinde xray den geçiyor, geri döner yada takılır '' dedi.

PTT kargo ile yolladığımız herşey xray dan geçiyor mu yani ona göre mi kargo yollanıyor.