mehgun44 adlı kullanıcının mesajları

Hayvanı sevmeyen insanı sevemezmiş. Paris ırkının özelliklerini taşıyan güzel bir kız ;) Balıklar ise akvaryuma yaklaşana baktıklarına göre mutlular :) Keyifli yaşamanızı dilerim

+10000000000000000 g;$i Erhan abi teşekkür ederim.Valla cevapların güzel,sayende bizde
    faydalanıyoruz :thumbup:

Cem,
    yok bişi yok,Ya bendeki maymun iştahını az çok tahmin edebilirsin.de, ne yapacağım bilmiyorum,
    Bir adet yivli alacaktım ki vazgeçtim,neyse ondan vazgeçtik bu MKE ye sigsauer p229 al so tabanca stoklara girdi,
    ondanda hanım vaz geçirdi,Bu daystate yi epeydir inceliyorum ama!!!!!
    Yok Cem kardeşim,hanımdan kesin talimat, ramazan umresi için para biriktereceğiz..
    Kendine iyi bak cem herkese selam ve dua

Alper bey tüfek güzel dürbün yaylı için iyi seçim. Kaymayı engelleseniz de dampa olmadığı için zamanla
    dürbünün içi hasar görebilir. Fakat sipariş ettiğiniz büyük olasılıkla dampa değil tek parça ayak. Firmaya sorun dampa değil ise değiştirin. Bende PCP olduğu halde yaylı ile atış yapmaktan çok daha fazla zevk aldığım için paylaşımlarımız olsun isterim. Ted beyefendi teknik öğretmek adına kuşları avlayıp güya tembel kedileri besliyor, bence vurduklarının çoğu ziyan oluyor. Öldürme güdüsünü bastırmak için klasik hedefler yerine yaratıcı olup zor ve eğlenceli hedefler bulmak daha doğru diye düşünüyorum. Saygılar

+1 :thumbup:

Erhan abi,
    anladığım kadar sen cennetin benzeri bir yerde yaşıyorsun,abi bol bol atış yap ;tufey# ,kesin senin yivli tüfeğinde vardır. g;$i
    Biz Bursa daki fuara gittiğimizde gelirseniz (tabi nasip olurda) orada görüşebiliriz.Bursa daki ve yolumuzun üzeri olan Ankara daki hobidaş
    larımızla görüşmeyi planlıyoruz. agt
    Saygılarımla

Erhan abi,
    Abi crono emrinde ''kargo sana ait'' ;lol; olmak üzere bir haftalığına emanet göndereyim!!!
    Yanlız geri gönderimdede ''kargo sana ait olsun'' ;lol; forum ve bizler bu günler için varız. g;$i
    Abi sizin tecrübelerinzle daha güzel sonuçlar alacağımızı umuyorum.Denizli yakın olsa geleceğim ama. zor çokzor!!!

Erhan abi,
    Abi sizde AA cıymışsınız :love: Atışları süper yapmışsınız tebrik ederim
    Ayrıca imzanızıda beğendim, :D:D
    Sayın 262626 sizide tebrik ederim :D Valla o imzayı yeniden atmak kolay değil ;keyf;
    Erhan abi yeni çalışma ve sonuçları,tecrübeleri bekliyorum. agt
    saygılarımla

Tebrik ederim güzel buluşma olmuş,Güneşin altında şapkasız durmamaya dikkat edin :thumbup:
    O silahına aşkla sarılan arkadşlarımızı tebrik ederim. :love: Beni geçen hafta yeni bir tüfek edinen arkadaşımız bizim aşkı bildiği için sıfırlama
    atışlarından sonra ilk benim atış yapmam için çağırdı,ben elimde ne iş varsa bıraktım ve ışık hızıyla alana gittim.Tabi ilk önce daha sıfır olan
    olan tüfeğin kokusuna hayran kaldım,ondan sonra yaptığım atışla tüfeğe hayran kaldım ve tüfeğe sarılarak :love: dua ettim.Yarabbi banada bu
    tüfekten nasip et (amin) diye... :D:D

Cem kardeşim,
    Çalışmalarımızı bu titizlikle,özenle anlattığından ve hobidaşlarımıza azda olsa faydası olacak bilgileri paylaştığından dolayı tebrik ederim.
    O kadar işin arasından, yoğunluğun içinde iken herşeyden vaz geçip, güneşin altında saatlerce yanmayı bile düşünmeden yapılan bu hobiye,
    bayılıyorum.Ben felaket derecede rahatlıyorum.
    Cem, ve Tuncay kardeşimi bu hobiye verdikleri önemden dolayı tebrik ediyorum.İnşaallah hayırlısıyla daha nice çalışma ve buluşmalara :thumbup:

Mehmet bey krono ve ölçümler hakkında bilgim olmadığı için mantık soruları sordum. Aman eleştiri anlamında algılamayın.Tüfekdaş olduğumuz için konuda titizlendim. Saygı benden size teşekkürler

Yok yok olurmu öyle şey,Biz forumdaki arkadaşlarımızı kardeş biliyoruz.İstişarede (karşılıklı görüş bildirmede) hayat var diyor Peygamberimiz(SAV).Görüşleri paylaşarak eniyiyi bulacağımıza inanıyorum.
    Maşaallah siz bu konulara önem veriyorsunuz.Tebrik ederim,başarılar dilerim.Sizin çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
    Saygılar.

Cem paylaşım için teşekkürler. Benim krono henüz gelmediği ve bu ölçümlerin benim tüfekle olanına rastlamadığım için
    ilk defa burada inceledim g;$i Bu nedenle sorularımda gariplik olursa af ola :) Bende S510 olduğu için bu ölçümlerde stabil aralığı görmek istedim ama anlayamadım :rolleyes: Benim mantığım aynı pelletle yüksek bardan başlayıp düşük bara kadar tüfeğin stabil aralığı belirlenmesi gerekmiyor mu :rolleyes: Artı bu tüfekte güç ayarı var. Diğer güçlerde de stabil aralığın ne kadar olduğu ölçülüp tüfeği tanıyıp atış yapmak gerekmiyor mu? Saygılar

Sayın Erhan bey, öncelikle cem kardeşime çok teşekkür ederim.Hakkını helal etsin biz hoş vakit geçirdik,bu zor işi cem e yaptırdık.
    Ölçümleri yaparken saha rüzgarlıydı.Biz rüzgarında hızını,ölçebilseydik,hava sıcaklığı,hava basınc değerlerini yazabilsek daha iyi olurdu...
    Gücü hiç değiştirmedik,hep yüksek güçte ölçüm yaptık,elimizde bulunan peletleri denedik detaylı çalışamadık,buradan sonuçla AA ve JSB nin peletlerini kullanacağız gibi görünüyor.
    Bir dahaki ölçümlemede sizin önerilerinizi dikkate alarak dahada detaylı bir çalışmayı, grupmanda ekleyerek yapmayı düşüüyoruz.İnşaallah
    saygılarımla

tebrik ederim,Ben ve 124569 nickli Tuncay hoca(Syn skywagon(cem) u yazmıyorum muhtemelen o tarihlerde Ankara ya yerleşmiş olacak) bir aksilik olmazsa bütün ayarlamalarımızı yapıp gelmeyi düşünüyoruz,
    Bir hafta öncesi tam kesinleşir.Hatta bizlere otel rezervasyonu yapılıp yer ayırttırılırsa dahada güzel olur...
    Ben şahsım Bursa yı fazla bilmem Ama syn skywagon (cem kardeşim) yanımızda olursa daha iyi olur hiç sıkıntı çekmeyiz.
    Hayırlısıyla biz gelmek için can atıyoruz.

Erdem abi,
    Bursa doğa-av fuarı 7-10 haziran arası,İnşaallah ya 6 haziranda veya 7 haziranda yola çıkarız.
    Eğer arabada yer olursa Ankara dan yanımıza misafir de alabiliriz.tabi nasip olurda gelebilirsek.Ankara yolumuz üzeri
    ve durak yerimiz olacağı için elbette uğrayacağız.Sizlerle yüzyüze sohbet edeceğiz,Taze kayısı yetişirse ikramımız olacak,
    hayırlısıyla,

+1
    çöp kutusu var artık, toplayıp içine atın bir zahmet.

l

+1

Merhabalar, buluşma yerlerimizi temiz tutmak gerek, ben nasip olursa bursa av fuarına gelirken sizin alana misafir olmak isterim,tabi müsait olursanız..
    tahminim araçla geleceğim,tabi tuncay hoca da olacak İnşaallah.görüşmek üzere(Cem, hayırlısıyla bize Ankara da dahil olacak....)

Cem Kardeşim,
    Nasılsın, Harika resimler,ellerine sağlık, şahane,
    Memlektimizin her karışı güzel,her karış toprağı bir tarih,insanlarımız güzel (şu fitne tohumlarını ekenleri,fitne ve bozgunluk çıkaranları ortadan kaldırırsak,ödün vermezsek!!!)
    Cem özledik kardeşim seni..Allah hayırlısıyla görevinizi başarıyla tamamlayıp sağ salim yuvanıza kavuşmanızı nasip etsin.
    Şunu anladımki bu hobi acayip bir şey hiç bir zorluk falan dinlemiyor.Ben büroda bile atışları çoğalttım.Değişik peletler getirttim.Geldiğinde deneyelim.
    Saygılarımla,

Arkadaşlar merhaba,
    Bu konuyu açan arkadaşa ve güzel cevaplar veren tüm hobidaşlara çok teşekkür ederim.
    Merakımı bağışlayın,peki bu topladığımız kurşun artıklarını ne yapacağız? Dönüşüm için herhangi bir yere verilyormu?
    Bilgisi olan lar cevaplarsa iyi olur. g;$i