Hayaksisheytan adlı kullanıcının mesajları

Ben Yalovalıyım bizim burda dolum noktası yok. Kargoyla yolla kargo bekle sar kolla ekstra kargo maliyetleri bana gına getirdi. Dolum noktası olsa 100 tl ye tüpümü doldurtabilsem girişmezdim ama böylede süper oldu. Gülünü seven dikenine katlanacak. 😄

Bende yeni neslini dijital versiyonlusunu almış bulunmaktayım. Barida ticaretten Serkan bey ile görüşebilirsiniz kafanızda soru işareti varsa giderecektir. Yüz yüze gelmesemde malının arkasında durduğuna ve kaliteli esnaf olduğuna kanaat getirdim.

Antifirizli saf su karışımlı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Kafa kısmında korozyonu önleyecektir ha kullanmasanız ne olur 2-3 yıla korozyona sebep olup kafa değişimine gider oda bu zamanda bu kurla 1000 tl civarı. Antifiriz suyun kaynama derecesini yukarı çıkartır ısıyı taşır soğutma etkisi yoktur radyatör yada buz tarzı müdahaleye ihtiyaç var bizzat denedim makinenin hararetini alamıyorsunuz. Ben 2 kere es vererek 6.8 L tüpümü 200 bardan 300 e çekiyorum.

Serkan beyin nem konusunda bir tiyosu var çok işe yarıyor makina tüpe hava basarken 5 dk da bir 8 bar basıma uygun olan sol kısmın vanasını hızlıca 2-3 kere açıp kapatarak suyun tahliyesine ve gene tüp kısmının vanasını aynı şekilde açıp kapatarak büyük oranda su damlacıklarının filtreye ulaşmasına engel olabiliyorsunuz ben es verdiğim için daha güvenli 3-4 dk da bir yapıyorum ama genede basım sonrası filtrenin arka kısmında tüpe giden tarafta su partiküllerini göz le görebiliyorsunuz 2. Bir filtre kesinlikle bende alacağım.

E731863A-783B-4153-8334-EF95C4C12C1D.png

Makinanızı seri numarasını size göstererek testini yapıyor ısınma kaçırma pompa aç kapa otomatik durdurma. Ve size videolu bir şekilde atıyor. Önemli püf noktaları gene videolu şekilde size gösteriyor. Kör cahil bile olsak 30 dk da eğitimi alıyoruz. 😄

DF0F0FD2-2E48-4A72-8257-89D021B157AC.jpg

AE1C6AA8-AB5D-4E8E-BBF4-13CF94F3C3C2.jpg

Kovanın içine 10 adet 0.5 lik donmuş pet şişe atın 15-20 dk sonra pompayı çalıştırın 5 dk sonra komprasör hazır. Ben oda sıcaklığında tuttuğumdan böyle yaptım dışarıda duruyorsa daha hızlı yada geç soğuyabilir yaz kış döngüsüne göre. 65 dereceye kadar hiçbir problem olmayacağını ve makinenin 65 te kendini otomatik kapattığını söyledi Serkan bey ama ben genede 2 kere es vererek 58 de durduruyorum. Elimin altında nasıl olsa komprasör var. 300 bar yukarısına basmayı düşünmüyorum. İlk dolumda 2 kere es verdim ama minimum 3 kere es vermeyi düşünüyorum arkamdan atlı kovalamıyor varsın 15 dk geç doldursun.

Dominator 200 orta güçte bir tüfek ve çok iyi grupman yapılabilir. Mod 125, 135, 150 ve 155 magnum sınıfı tüfekler grupmandan çok güç ön plana çıkıyor. Orta gğüçte tüfeklerde Vortex in çok espirisi yok. Grupman atışı yapacaksanız Hatsan'ın en güzel tüfeklerinden biri kesinlikle Dominator 200W

Abi konudan alakasız senin şu imzayı gördükçe çoluğu çocuğu yatılıya verip onların odaları tüfeklerle doldurduğunu düşünüyorum. :D

Saydığınız tüm markaları yurt dışından alabiliyorsunuz.

Yurtdışından JSB 18.13 pellet satın aldım

Yerli Spot on Dome modelini bir denemenizi tavsiye ediyorum. Bir JSB kalitesi olamayabilir ama F/P bir ürün

Yerel av bayilerine denk gelirseniz bakmanızı öneriyorum. Ben yakın zamanda 90 TL den 15 Kutu jsb 18,13 5.52mm 250 lik kutu bulup bayideki bütün jsb leri emcükledim.

Solid ler de yerli şahıs üretimi Engin SAK muhteşem.

Engin sak solid'leri

Bugün ben de kargomu teslim aldım

Hayırlı olsun, gümrük vergisi ödeyelim yeterki ürün geri gitmesin

Bu hobide takılan ürünleri bilemiyoruz maalesef deneme yanılma yapıyoruz resmen o yüzden yurt dışından alış veriş yapıp olumlu olumsuz sonuçları paylaşırsa hobidaşlar çok makbule geçer. Nelerin alınıp alınmadığını daha net kestirebiliriz.

Bugün bende kargomu teslim aldım. Bana da vergi çıktı. 370 TL vergi ödedim ben de ama ödemeyi göze aldıydım hazırladıydım kendimi.

UPS ili ilgili bilgiyi Dinçer şefim verdiydi. Ben gümrük işlerini paylaşayım.

C25800F3-E4DF-43F5-A247-C501D6297BB6.png

Paket gümrükleme acentesinde son bırakma bekliyor. Verginin çıkacağı yada geçeceği kısım buradan tesise vardı çıkarsa vergi yok. Mailinizide günde 1-2 kere kontrol edin. Gümrük müşavirliğinden özel şahıstan mail geliyor.

7B36DCD6-C3AE-4863-BE8B-3511C7F29C17.png

Bana Ünsped Gümrük Müşavirliğinden Hilal Gümüş adında bir bayan mail attı. Bende dekontun resmini bu maili cevaplayarak yolladım ertesi gün gene bir mail geldi.

FEE62010-1EEA-4BD6-84AA-7B9FC87ECA01.png

Bu gün de teslim aldım.

59A67CE4-95A7-471F-8C69-75CC50CA85FA.jpg

807D0C98-DA88-46A1-BA34-C78E8D2722DA.jpg

D5AEFB31-FA35-43D1-B532-E1BBC047B18C.jpg

Engin abinin yarım kilo 34 GN Solidini hassas terazi ile tarttım. Terazi kuyumcuların onaylı 40-50 bin tl lik terazisi değil ama genede yüksek yorum almış uygun fiyatlı terazi ile tarttım.

Terazi

0BB84BA0-AC8A-4D67-958D-001564C58740.jpg

Çoğunluk 34 GN

İkinci çoğunluk 34.2 GN

Sonra 33.8 GN

En az 5 adet 33.6 GN

Bu değerlerden başka çıkmadı 0.02 değerle ölçüm yaptığı için 1-3-5-7-9 değerlerini göstermiyor. 33.9 GN yada 34.1 GN gibi değerleri ölçemiyor maalesef.

Bu değerlerle bu solidleri tek tek tartıp ayırmaya hiç gerek yok. Eline sağlık Engin abi.

Dönenler ney acaba bilgi verirmisiniz.