Pellet tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, malum döviz yükseldi, jsb pelletler 500 tanesi 115 TL olmuş. Tavsiye edeceğiniz uygun fiyatlı kaliteli çapaksız pellet var mı? 5.52 seviyor benim hw 77

dıana 460 magnum

• Official Post

Pellet konusunu bence çok kurcalamamak gerekiyor. Şahsen ben kendi afima şöyle bir tercih yap derseniz jsb ye alternatif h&n derim. Fark fiyat anlaminda degil ama sertlik anlaminda var buda kimi silahta iyi sonuç kimisinde kötü sonuc verir

• Teşekkür ediyorum bilgi için. Hn ftt 5.53 kullanıyorum 40-50 mt iyi iş çıkarıyor.

dıana 460 magnum

• Amacınıza göre pellet seçimi de ekonomi yaptıracaktır. Örnek vermek gerekir ise.

Üşengeçlikten ? 300-400 metre bazen yürümüyor uzun mesafeli güvenli atış bölgelerine gitmiyor evin arkasında 12-30 metre arası değişken noktalara atış yapıyorum. Not evin arkasıda güvenli bölge ?.Şu an için elimde spot on pars 18.13 ve JSB 18.13 var bu 2 pelletlede o mesafelerde sigara izmaritini kola kapağını sağ sola konmuş eşşek arısına ve küp şekerini bu 2 marka pelletle vurabiliyorum. Bu mesafede JSB yi kullanmamaya karar verdim. Spot on pars 18.13 daha F/P

Hatta aynı hedeflere daha hafif pellet alıp tüfeğimin gücünü kısıp daha fazla atış sayısı yapma niyetindeyim en ekonomik şekilde. Denemek için aldığım pelletler.

1-SpotOn Hunter 5,5 mm 14 Grn  200 adt 13 TL

2-SpotOn Pointed 5,5 mm 16 Grn 200 adt 15 TL

3-SpotOn Dome 5,5 mm 16.5 Grn 200 adt 15 TL

Bu pelletleri tüfeğimin gücünü yarıya düşürüp vede tamamen düşürüp deneyeceğim. He bu da şu anlama gelmesin ben pinti değilim hedefine göre mesafesine göre tanesi 1 tl yaklaşan pelletleri de gözümü kırpmadan sıkarım. Amaç atış yaptığın koşula hedefe göre F/P pellet belirleme.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Diğerlerini bilmem ama Dome 16.5 iyidir. Kırmalıda güzel sonuçlar veriyordu düşük güçte. 40 metrede ceviz vuruyordu.

• Benim tüfeğim Spot on pars 18.13 pelleti sevdi. İnşallah diğerlerini de sever. Test ettikten sonra görüşlerimi paylaşırım. Kullandığım tüfek Kral Puncher Jumbo Dazzle.

Bu gün Pellet leri test ettim. Dürbünüm 18,13 grain pellet ile tam güçte ortalama 13 M civarı aynı hedef bölgesinde + kılın tam ortasını vuracak şekilde ayarlanmıştır. Grupmanlar Bir şarjör 12 adet pellet ile yapılmıştır.

Hunter_autoscaled.jpg

Sonuç beni memnun etmedi tüfeğim sevmedi bu pelleti.En düşük güçte olmasına rağmen 245 civarı bar dolu idi tüpümün o yüzden saçmalamış olabilir diye düşündüm ve en son gene atış yaptım onun da sonuçlarını en altta paylaşacağım sırayı bozmadan gidelim.

https://www.spoton.com.tr/shop…--spoton-dome-55-cal.html

Pointed_autoscaled.jpg

Pointed ın Grupmanını sevdim tüfek gücü en düşükte olduğundan grupman 1 tık aşağı da toplanmış bu pellet i sevdim envanterimde tutabilirim. Normalde saçım dökülmez ama :)

16 Gr artık üretilmiyor 22 Gr olarak yenilenmiş.

Dome_autoscaled.jpg

Dome benim beğenimi kazanan en iyi pellet oldu. Grupmanı da fiyatı da pointed dan çok daha iyi. Bu 2 pelleti de 25m de deneyip performanslarını görmek istiyorum. Bu pellet kesinlikle envanterime girmeye hak kazandı.

Hunter 2_autoscaled.jpg

Bar 210 civarlarında idi. Burada pelletler daha az savrulmuşlar 1 tane hariç yukarı giden pellet olmamış ama 210 barın da tüfeğin minimum gücünün de 14 gr pellete fazla geldi kanısındayım. 15 gr altı pelletleri şimdilik es geçip 15-16 arası pelletleri denemeye karar verdim. Manometrenin resmini almayı unuttum en düşük güçte kullandım ve 245 bar civarı dolu idi tam 4 şarjör attım 48 adet pellet te 200 bar çizgisinin tam üstünde idi buda nerde ise her atışın maliyeti 1 bar gibi gözüküyor. Bir de benim tüfek için 250 bar 500 cc tüpü mevcut 240 bar yukarısında dolumun pelletlere iyi gelmediği kanaatindeyim ideal atış 120-240 arası kanımca.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj 8 düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Teşekkür ediyorum bilgi için. Spoton dome denemesi yapayım bende bakalım.

dıana 460 magnum

• Teşekkür ediyorum bilgi için. Spoton dome denemesi yapayım bende bakalım.

Tüfeğinle deneme sonuçlarını yeni konu açtım oradan paylaşır ise çok mutlu olurum.

Tüfekleriniz Hangi Marka model Gr Pelleti sevdi ve sevmedi.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Herkese merhaba Türkiye’de %100 yerli üretim olan piyasaya yeni yeni çıkan şuan çok kişinin bilmediği premium bir ürün MR.Shoty var 4,5 dome ve match seçenekleri 5,5 olarakta şuanlık match ürünü var dome ve pointed çıkmak üzere diye biliyorum ürün jsb kalitesinde gerçekten tavsiye edebileceğim bir ürün

• Official Post

Herkese merhaba Türkiye’de %100 yerli üretim olan piyasaya yeni yeni çıkan şuan çok kişinin bilmediği premium bir ürün MR.Shoty var 4,5 dome ve match seçenekleri 5,5 olarakta şuanlık match ürünü var dome ve pointed çıkmak üzere diye biliyorum ürün jsb kalitesinde gerçekten tavsiye edebileceğim bir ürün

Adını hiç duymadım. Merakla takip ediyorum

• Herkese merhaba Türkiye’de %100 yerli üretim olan piyasaya yeni yeni çıkan şuan çok kişinin bilmediği premium bir ürün MR.Shoty var 4,5 dome ve match seçenekleri 5,5 olarakta şuanlık match ürünü var dome ve pointed çıkmak üzere diye biliyorum ürün jsb kalitesinde gerçekten tavsiye edebileceğim bir ürün

5.5 ta 225 adet match pellet 50 tl sanki yerli ürüne göre fazla gibi.

Kutusu güzel bence farklı.

Yerli olması ile ben şans vereceğim kendisine çıtasını belli bir seviyede tutar umarım süpriz yumurta misali her kutuda farklı deneyim sunmaz inşallah.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Official Post

5.5 ta 225 adet match pellet 50 tl sanki yerli ürüne göre fazla gibi.

Kutusu güzel bence farklı.

Yerli olması ile ben şans vereceğim kendisine çıtasını belli bir seviyede tutar umarım süpriz yumurta misali her kutuda farklı deneyim sunmaz inşallah.

O fiyata imkansız tutmaz. Jsb ile aynı fiyata geliyor.

• Hayırlısı olsun ama jsb nin yerine tutacak bişey çok zor.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Hayırlısı olsun ama jsb nin yerine tutacak bişey çok zor.

Öylede son kurlar daha vurmadı 200 tl ye yaklaşacağını düşünüyorum 500 adet jsb 18.13 ler.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör