sideprensi07 adlı kullanıcının mesajları

ilk atışlarında sorun yok sonraki 50 kuruşluk senden kaynaklanmış...

yatarak atışlarında sorun var...
    tüfeğin namlusunu oynatmışsın atış yaparken,anlatımların sonucu bunu doğruluyor..namluyu desteğe mi koyarak atış yaptın?

Kadir abi rastgele,rapala mı daha iyi yoksa silikon mu? Bildiğim kadarıyla kullanılan renk ve tür kullanılan bölgeye göre farklılık gösteriyor,sen ne tür ve hangi renkte yalancı kullanıyorsun? Yöntemlerini burada paylaşırsan sevinirim abi :) Alanyada pek rapala önermiyorlar ama,bende rapalaya başlayacağım...Teşekkürler

bende bir sürü sahte balık var rapalası silikonu,hepsi ilede balık alıyorum :)

sen bence fazla masraf etme,10cm lik ragotlar dan al,ucuna ufak zeytin kurşun tak,o şekilde atçek,etkili bir yöntem ve ucuz,rapala işine girersen masraflı olur :)

mod99 un yandan rüzgarını almış gibi :)

tek beğendiğim namlu kilidini düzgün birşey yapmışlar..

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın..

Kolay gelsin Kadir Bey;

Balık dedin mi deniz dedin benim için akan sular durur. İzmir'deyken zıpkıncı idim ve LEVREK balığına özel saygı duyarım. Testler yapıp bir hobiyi renklendirmek çok güzel elinize sağlık. Denizin maviliği ile barışık olmak çok güzel. Rastgele diyorum.

sağolun teşekkür ederim :) bu aralar zıpkıncılar ile biraz papaz oldum :) gece 2 kişi elinde fener ile dalmışlar balık arıyorlar,bu yöntem ahlaken yanlış,hayvan ın gözüne ışığı tut çak zıpkını olurmu öyle şey,
    yasalar gereği gece zıpkınla avlanmak yasak,aradım jandarmayı geldiler çıkarttılar sudan 8o

Abi yakala bırak anlayışına yeni bir anlamak kazandırmak için aklıma bir fikir geldi ama bırak mantığına biraz ters düşebilir;
    Şöyle ki; yakaladıktan sonra bırakmaya karar verdiğin balıkları silinmeyecek bir şekilde işaretlesen, tekrar yakalarsan yakaladığında hoş bir an yaşamış olursun. İşaretleme olayı da küçük bir zımbayla kuruk yüzgecinde küçük bir delik veya, köşesinden ufak bir kesik...

Kendimi böyle bir fikirden dolayı biraz suçlu hissettim ama fikir işte geldi bi kere paylaşmadan edemedim :D

sağolasın kardeşim teşekkür ederim :) yabancı belgesellerde büyük balıklara uyguluyorlar çip takıyorlar,pul takıyorlar,levreğin takılacak yeri yok :) belki kulağına küpe takılabilinir bilemiyeceğim,ancak bizim insanımız doyumsuz,bulunca doldurup götürüyorlar,,

Kadir Bey merhaba, rastgele, şu ana kadarki rekorun nedir acaba, bizde de bayağı levrek var ama öyle devasa boyutlarda değiller,en fazla 13kg gibi onu da zıpkıncılar bulabiliyor, misinacıların rekorları 6-8kg gibi.Ben de birkaç kez denedim ama yakalayamadım, hangi rapalayı kullanmalıyız, benim rapalaları pek sevmiyorlar galiba, bir de yukarıda bir görsel mi paylaştınız,eğer paylaştınızsa ben neden göremiyorum? Saygılar,rastgele.

meraba :)
    rekorum 3 buçuk kilo levrek, 5.700 vatoz var :)
    15 gün önce çok güzel bir levrek misinamı patllattı,5 kilodan aşağı deyildi,balığı gördüm,,
    ne tür rapalaların var bilemiyorum,misinan kaçlık vs...

youtube ye balığın salınış videosunu ekledim burayada linkini attım,,

ağ bağlantılarım özellikler dns ayarlarını değiştirip okey verin,modemi kapatıp açın,
    ben google dns kullanıyorum,google a yazarsanız resimli anlatım yolu ile değiştirebilirsin,

8 8 8 8
    8 8 4 4

kadir abi bayadır levrek yakalayamıyorum şu yöntemi bana da anlatırmısın? Teşekkürler:)

ooo uzun iş 8o basit yöntemini anlatayım,3mt lik kamış,misinanın ucuna 25gramlık yumurta top,2mt 25lik beden ucuna 65mm lik sırtı yeşil karnı beyaz ragot bağla atçek yap,tutamaz isen kendini denize at :P yarım kilodan aşağısını salacağına inanıyımmı 8o

sağolun teşekkür ederim :)
    bir hatırlatmada bulunayım resimdeki levrek,tatlı su levreği,bu hareketli herşeye atlar :) ülkemiz sularında yok,gazoz kapağını bük üçlü iğne tak at çek yap tutarsın 8o
    deniz levreği 14 kilo civarlarında görülmüş en büyüğü,o balıkda kıyıda olmaz yatak levreğidir,onu zıpkıncılar bulabilir açıkda dalıyorlarsa

Tebrikler Kadir Hocam.

sağolasın kardeşim teşekkür ederim :)

evet zevk alarak yapıyorum bu hobiyi :) hedefimde levrek hususunda iz bırakmak var,bunun için havalıda olduğu gibi,açılıp saçılıyorum 8o testler yapıyoum işe yaramıyanları eliyorum vs vs,daha güzel avlara imza atacağız evel ALLAH ın izni ile :)

yakala bırak levrek avım ;grin; ben bunu hep yapıyorum 8o

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

avrupada havalı silahlarla avlanmak yasak değil...
    işin diana kısmına gelirsekde yaylı tüfekleri 900-2000TL gibi fiyatlarından satılıyor yanlış bilmiyorsam işin içine pcp girdiğinde enaz 5000TL den satılır türkiyede ;lol;;lol;;lol; yani çok nadir kişiler satın alabilir bilmemki bu iş nasıl olacak böyle yaylıdan pcp geçmek işin ustalık kısmı ama gel gelelim birde bu maliyet kısmı var hadi bakalım ne olacak şimdi :him:s

almanya da bırak havalıyı ateşli tüfekle dahi av yasak ;)

sadece orman memuru nun gerek kaldığında geyik domuz vurabilir yetkisi var

evet abi aynen öyle ;grin;

bu günkü yakala bırak avım ;grin; balığı bırakma esnasında ekranı kapattım,yer belirtmemek için :P

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Tebrik ederim Kadir abi maşallah :)

sağolasın kareşim teşekkür ederim :)

Kadir, rastgele güzel levrekmiş balık yemini daha küçük yani resimdekinden çok daha küçük üçte biri kadar silikon balıklar var renk beyaz olacak iğnesinide balığın içine güzelce görünmiyecek şekilde sakla kulandığın mesinanın üçte biri kadar 30 cm beden kullan biz test ettik Gümüldürde her balığa çıktıkmı yirmi taneden az levrekle dönmüyoruz derelerin denize açıldığı yer varsa hele levreğin en sevdiği yerler tekrar rastgele.

abi sözünü ettiğin silikondan bende gani :) belki 300adet vardır,lakin ben onları kullanmıyorum,onu kullandığımı gören balık tutduğumuda görüyor,bir bakmışın oda atçeke başlamış :rolleyes: daha önemlisi,ben bunu zevk için yapıyorum abi,silikon çekmek den haz almıyorum,rapalama ile kandırması daha zor,ve ben bundan çok hoşlanıyorum
    ben yanlız takılıyorum balıkda :) 25 30cm levrekleri geri salıyorum,kalabalığın içinde bunu yapsam iştah kabartır abi :)

22mm kızaklı olması her ayağın olacağı manası taşımaz :) çeşit çeşit dürbün ayakları var,çift parça ayak takmalısınız 22mm ,tek parça ayak elbette olmaz,mod125 gibi tüfekde zaten çift parça ayak kullanılmaz..
    tetiğine gelince,yakın mertebe bir kaç resim çekebilirmisin,yandan çapraz dan,altdan..,tetiği görsem yenimi eskimi cevap verebilirim

akvaryumamı düştün aga bu ne çeşitlilik :)maşallah diyelim :)
    ben sabah suyunda bir levrek kaçırdım akıllara zarar bir şekilde sahteye bindi 8o su üstü sahte çekiyordum,
    o saatte öyle büyük levrek hiç beklemiyordum,

misinayımı kesti yoksa klipsdenmi boşaldı bilemedim,1dk mücadele ettim,güzelim sahtem balığın ağzında gitti

10cu saniyede ortada iri bir balık atlıyor,aynısını ben yaşadım bu gün ;grin;

sağolun arkadaşlar teşekkür ederim :) balığı bir güzel kızarttım yedim 8o
    sabah suyuna niyet tutdum :) ama iş çıkışı mı gitsem diye dürtüyor bir sancı :)