Mod 125 Sniper Gruplayamama Sorunu...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bu sabah havanın güzel olması vesilesi ile dürbünümü sıfırlamak için araziye çıktım. Her ne kadar gerektiği gibi sıfırlayamasam da hedefe yakın atışlar yaptım. Fakat şöyle bir durum var. Sıfırlama çabası bittikten sonra son atışlarımı yapayım dedim. 20 metreden çömelerek desteksiz yaptığım 5 atıştan 3 tanesi 1 lira büyüklüğünde bir alana diğer 2 tanesi hemen onların altında 50 kuruş büyüklüğünde bir alana toplandı. Daha sonra yatarak destekli yaptığım 5 atışta ise namlu hareketi neredeyse sıfır olmasına rağmen peletler oldukça dağınık gitti. Son olarak ayakta desteksiz tek bir atış yaptım ve hedefi tam ortadan vurdum. Bunun sebebi peletler olabilir mi_? Çünkü bazılarının etek kısımları oldukça bozuktu. Bu arada peletler Hatsan Pointed Head...

• ilk atışlarında sorun yok sonraki 50 kuruşluk senden kaynaklanmış...

yatarak atışlarında sorun var...
    tüfeğin namlusunu oynatmışsın atış yaparken,anlatımların sonucu bunu doğruluyor..namluyu desteğe mi koyarak atış yaptın?

• ilk atışlarında sorun yok sonraki 50 kuruşluk senden kaynaklanmış...

yatarak atışlarında sorun var...
    tüfeğin namlusunu oynatmışsın atış yaparken,anlatımların sonucu bunu doğruluyor..namluyu desteğe mi koyarak atış yaptın?

Evet yatarak atışlarımda namluyu destege dayadım ama bu biraz uyduruk bir destekti. Ses sistemi woofer'ının üstüne montumu koyarak atış yaptım. Gerçi çökerek atıığımda ellerim titremesine rağmen çok daha iyi bir grup çıkardım o çok garip geldi bana. Yarın Bursa'da bulabilirsem eğer jsb, air arms gibi peletlerden alcam. ( 18 grain olanlardan ) Bulamazsam en kötü ihtimal gamo pro magnum yada gamo hunter düşünüyorum...

• jsb veya aa pelletler kullanarak , yatarak yada tüfegin çok oynamayacagı şekilde destekli atışlar yaptıgınızda sonuçlar daha iyi olacaktır

birde kullandıgınız dürbün ne bilmiyorum ama optima 3-9 diyelim
    sıfırlamayı 9x zoomda yapmayı denemeyin, 6x - 7x zoomda sıfırlayın daha rahat edersiniz

• jsb veya aa pelletler kullanarak , yatarak yada tüfegin çok oynamayacagı şekilde destekli atışlar yaptıgınızda sonuçlar daha iyi olacaktır

birde kullandıgınız dürbün ne bilmiyorum ama optima 3-9 diyelim
    sıfırlamayı 9x zoomda yapmayı denemeyin, 6x - 7x zoomda sıfırlayın daha rahat edersiniz

Evet dürbünüm 3-9x44 ve sıfırlamayı 3x zoom'da yapıyorum...

• hem klasik mod 125 hemde sniper modelini kullandım , ikisinde 0 almıştım, 5.5 mm di ikiside denediğim peletler
    jsb exact jumbo : 15.89g
    jsb exeact straton: 15.89g
    jsb diabolo 5.52 mm : 15.90g
    pellicano :?
    ince mehmet ?
    gamo magnum: 15.43g
    gamo pro hunter 15.43g
    gamo pro magnum: 15.43g
    gamo ts22 : 18.22 g
    H&N sports field target trophy 5.53 mm :14.66 g

jsb leri herkes övüyor ama kesinlikle mod 125e göre değil, hiç memnun kalmadım hatta diabolo 5.52mm bile mod 125i sevmiyor.

en memnun kaldığım kesinlikle H&N sports 5.53 mm namluya mükemmel oturuyor, isabeti çok ama çok iyi saçmalar acayip kaliteli prüzsüz.

ondan sonra en mennun kaldığım gamo pro magnum kesinlikle tartışma götürmez.

• abicim öncelikle tecrübelerinize saygım sonsuz. ben gamonun ts-22 ve expander modellerini mod 125 sniper ile denedim. avsan marka pellet ile 18 metre civarında 1 kuruş çapında çok istikrarlı atışlar yapıyorum. fakat gamonun bu 2 modelinde öle bi saçma atış olduğu hala çözmüş değilim. fotolarını eklicem. mermiler kağıdın alakasız yerlerine gitti. hiç birleşen olmadı. bende problem var arkadaşa attım avsanla grupman tamam gamo alakasız yerlerde. tüfekte sorun var dedim mod 99 avsan yine atış gamo yine vasat arkadaş kendi tüfeğiyle denedi aynı kardeşimde torun var sonuç değişmedi 2 saçmaya 30 tl verdim xxxxxxx pişmanım hala böle bi sonuç nasıl çıktı çözmeye çalışıyorum.

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• hatsan bizede 5.53 altı çapta namlu reva görürse, normal pelletlerle isabetliliği yakalasak :) hatsan ın namluları anlaşılan 5.53 ve anca 5.53 pellet lerle iş görüyor.

• Emin olmadığınız pozisyonlarda atış yapıp, tüfeğe, size, saçmaya not vermektense, hatasız atış yaptığınız pozisyonda saçma deneyerek sonuca ulaşabilirsiniz. saygılar

• benim pozisyon uygun değildi diyelim mod 99 ile attık kendi sahibide bende iyi sonuç alamadım. dizel etkisinden kaynaklanan bi problem olabilir. hafta sonu tekrar 2 tüfekle deneme yapmayı planlıyorum. daha ayrıntılı resim video çekmeye çalışıcam.

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E