umurx adlı kullanıcının mesajları

Selam arkadaşlar. Almayı planladığım Hercules için dürbün araştırmaya başladım. Araştırma esnasında FFP özelliğine rastladım. Zoom yapıldığında dahi isabetli atış yapılmasını sağlıyormuş. Siz değerli üyelere sorum şu;

FFP olmadığı zaman yapılan zoom isabeti bozuyor mu?

FFP'siz bir dürbünün ne gibi dezavantajları vardır, uzun mesafe atışları için FFP'li kesinlikle tercih edilmeli midir?

Halihazırda UTG Leapers 8-32x56 Mil Dot modelinde karar kıldım. Amerika'da 330 dolar gibi bir fiyatı var. Aynı fiyat bandında önerebileceğiniz başka dürbü varsa önerilere açığım, keyifli forumlar...

İstanbul içinde birlikte atış yapabileceğim bir grup arıyorum. Havalı tüfek takımlarına alım oluyor mu? Oluyorsa nasıl dahil olabilirim?
    Şimdiden teşekkürler.

Hatsan Hercules için girdiğim dürbün arayışında fiyat ve kaliteyi göz önünde bulundurduğumda iki model benim için finale kaldı.

1)Barska 6-24x50 IR Gx2 mildot

2)UTG Leapers 6-24x56

Fiyatları da 1100 lira civarı ikisinin de.

Hercules'in limitlerini zorlamak, uzun mesafelere atabilecek bir dürbün olarak hangisini tercih ederdiniz?

x20 varken x50ye hiç gerek yok bence.tabii şahsi fikrim.çünkü gerçekten ağır bir silah canınız istedi de boş araziye çıkayım yürüyeyim belki bir iki atış yaparım derseniz yürünmez.menzili daha uzun belki ama geri tepmeyi de hesaba katın eğer stoeger alacaksanız x20 derim.

bakın işi üstadlara bırakmalı ben daha çaylağım tabii ama stoeger x20 4.5mm aldım.yaklaşık 1 ay kullanabildim henüz yazın tekrar kullanacağım ancak gerçekten güçlü ve isabetli bir silah optima 3-9x32 dürbün kullanıyorum ve 15m'den kapağı vurabildim uzun mesafe deneme fırsatım maalesef henüz olmadı.ancak 2cm lik tahtayı delip geçti.bu aletin gücü bir yaylıya göre bence hakikaten iyi 365 m/s.norica bana kalırsa çok iyi bir marka degil.tabii ki karar sizin.(x20 için çok yay kırıyor diyorlar başıma gelmedi bu konuda çok bir bilgim yok.)

Bu kadar yüklenirken bir de çocuğun yaşına baksaydınız keşke. Toplum olarak linç genlerimizde var...

Kendisi de kendinden kaç yaş büyük insana saçmalama bilip bilmeden konuşma denilmeyeceğini bilse keşke.

arkadaşlar şükürler oldun ki x20 mi aldım.:)ancak 20-30 metre civarı 3 atış yaptım alakasız yerlere gitti arkadaşlar alındıgında kargoyla geldi acaba ayar alındıgında gez ayarının bozuk olması normal midir ayrıca dampa almadan önce bir süre dampasız kullanabilir miyim x20'mi?şimdiden teşekkürler saygılar... :)

arkadaşlar ben stoeger x20 aldım ancak dürbün takılan yerinde x20 değil modx20 yazıyor bu ürünü trabzon yazıcılar avdan aldım sizce sahte midir?
    ayrıca hangi dürbünü kullanabilirim fiyatı uygun olmak kaydıyla?saygılar...

:) Dampa ve tek parca ayak nedir?nasil takilir?kusura bakmayin bu bilgilere gercekten ihtiyacim var saygilar...

Ben baya gezindim zaten ancak tek parça ayak yeter yazıyordu bir de yazıcılar avdan satın alıyorum sahte falan olma imkanı yoktur değil mi?ayrıca diğer markalar stoegerin dürbününden daha mı kalitelidir?