x20 geldi yardım lazım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar şükürler oldun ki x20 mi aldım.:)ancak 20-30 metre civarı 3 atış yaptım alakasız yerlere gitti arkadaşlar alındıgında kargoyla geldi acaba ayar alındıgında gez ayarının bozuk olması normal midir ayrıca dampa almadan önce bir süre dampasız kullanabilir miyim x20'mi?şimdiden teşekkürler saygılar... :)

m;s,Sm;s,S Stoeger-Beretta X20 Syntethic 4.5mm +Optima 3-9x32+İki Parça Ayak

Üzümlü £tabanxalı$ 7+1 Otomatik agt ;tufey#

Huğlu Horozlu Tek Kırma ;atlise;+;tuftabV#;#taban^l

Huğlu Krom Çifte ;kovboys;

• benim x20 ıle ılgılı yazılarımda 10 metre atıs fotoları var...
    s.bender den sonra dunyanın en ıyı durbunlerıne dahı denedım ama b sılahın yapabılecegı bu kadar...
    ıyı durbun ıyı atıs anlamı yaylılarda dogru orantılı degıl...
    25 metrede 10 cm sapmaya kadar gordum ben..
    100 metre denemelerınde büyük sigara kartonunu bıle esgectıgım oldu...
    cok canını sıkma bu konuda..,
    saygılar bu arada pelletın agırlıgıda mesafe ye gore önem arz edecektir..
    saygılar

• Yaylılarda isabet zor iştir. Sıkı kavrarsın bir yere gider, gevşek kavrarsın başka yere gider, onun için atışlarda hep aynı yerden aynı kuvvette tutmak gerekir. Benim önerim omuzuna fazla bastırmadan serbestçe geri tepebilecek şekilde yumuşak tutmaktır. Gez ayarına da önce 5-10 m gibi yakından başlaman kolaylık sağlar. tabi saçmalar da iyi olmalı, bunu anlamak için, pelleti etek kısmından cımbızla tutup baş kısmını namlunun ön kısmından içeri ittir, hafifçe zorlanarak girmeli, eğer gevşek olarak girerse atışlarda doğruluk beklenemez. Keyifli atışlar.

• Aldığın silah belki çokk başarılı olmayabilir ama 3 atıştan sonrada, alakasız yerlere gitti dersen hem kendine hem silaha haksızlık etmiş olursun. Önce dürbünsüz 1 kutu mermi at bakalım ne olacak. Yaylılar için kesinlikle dampa şart. Namlu hızı ister 400 mt/sn ister 1200 mt./sn olsun. Hassas atış ve dürbün koruma için şart. Kullandığın mermiler de önemli tabi.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• değerli arkadaşım öncelikle yeni tüfeğin hayırlı olsun.yeni tüfeğe gelir gelmez hemen dürbün takılmaz.tüfeğin le en az dürbünsüz 1000 atış yap rodajını tamamlasın ondan sonra dürbün tak ve sıfırlamayı yap.yaylı tüfeklerde dampa ayak şart mutlaka dampa ayak kullan.sevgilerle.

• şu bin atış ondan sonra rodaj dürbün tak olayını geçin artık arkadaşlar .kaçıncı tüfeğimi aldım.dampa kullandıktan sonra zerre zarar görmüyo dürbün.

sana tavsiyem. iyi sıfırlama ,iyi atış tarzı ki bu zamnla oturcak sende.bide iyi pelet.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• şu bin atış ondan sonra rodaj dürbün tak olayını geçin artık arkadaşlar .kaçıncı tüfeğimi aldım.dampa kullandıktan sonra zerre zarar görmüyo dürbün.

sana tavsiyem. iyi sıfırlama ,iyi atış tarzı ki bu zamnla oturcak sende.bide iyi pelet.

değerli arkadaşım ben yorumumu yaparken 1000 atış derken dürbünün dağıtmasını kastetmedim.tüfek yayının biraz da olsa yumuşaması ve isabetli atışlar yapılabilmesi için o yorumu yaptım.hem yeni tüfek güçlü tüfektir güçlü tüfekte ise ilk bir kaç yüz atış ve atışlar birbirini tutmaacaktır atışlar birbirini tutmayınca neye göre ve nasıl sıfırlama yapacasın.sevgilerimle

• Kafa avcısının dediği gibi Örneğin mod 95 ile Gamo hunter 5.5 15 grain kullandım 250 tane sacma yerlere giden cok atısım oldu daha sonra Hatsan torpedo 5.5 20.5 grain denedim inanılmaz isabetli atıslar yaptım daha denemeyi düsündügüm bir cok pellet var bence pellet secimi cok onemli sende x20 kullanan arkadaşlar hangi pellettten çok memnunlar bunu araştırmalısın ama tavsiyem hafif pellet kullanma

• Kafa avcısının dediği gibi Örneğin mod 95 ile Gamo hunter 5.5 15 grain kullandım 250 tane sacma yerlere giden cok atısım oldu daha sonra Hatsan torpedo 5.5 20.5 grain denedim inanılmaz isabetli atıslar yaptım daha denemeyi düsündügüm bir cok pellet var bence pellet secimi cok onemli sende x20 kullanan arkadaşlar hangi pellettten çok memnunlar bunu araştırmalısın ama tavsiyem hafif pellet kullanma

evet pellet seçimi çok önemli bir konu.bu hobiye yeni başlayan arkadaşlar bu konuyu göz ardı edebiliyorlar.

• bende x20 kullanıyorum 1000 tane pro hunter saçma kullandım oldukça iyi sonuçlar aldım 30 metre mesafe ye kadar atışlar yaptım sanada tavsiye ederim ... pro magnum da iyidir.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• ilk 250/500/1000 atışta peletlerin saçma yere gitmeside imkansız. dizel etkisi bittikten sonra. yaptığınız bütün atışlar sonuçta o yayın gücüne göre gidicek. bunuda parabol gibi düşünürseniz güç azaldıkca yani yay yumuşadıkca isabet alan nokta değişcek.

inannın bana bu saçmalama olayını nasıl yaşıyosunuz bilmiyorum ama başıma hiç gelmedi.
    ya ben iyi atıyorum yada sizin tüfek ve pelet seçiminiz yanlış yada atış stiliniz.

armor : dampa ile dürbünü tak tüfeğin üstüne .ilk atıştan itibaren güzelce kullan. bu dediklerim tecrubeyle sabit.

x20 suppessor aldım daha yeni.aldığım gibi dampalı dürbünü monte ettim. atışa gittim ve kullanmaya başladım.ne isabet bozulması yaşadım nede sapma.

x20 kullanıcak arkadaşlara tavsiyem.promagnum veya prohunter alın. falcon,AA,FX almaya gücünüz yetmiyorsa.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• herkese yardımlarından dolayı çok teşekkürler.

m;s,Sm;s,S Stoeger-Beretta X20 Syntethic 4.5mm +Optima 3-9x32+İki Parça Ayak

Üzümlü £tabanxalı$ 7+1 Otomatik agt ;tufey#

Huğlu Horozlu Tek Kırma ;atlise;+;tuftabV#;#taban^l

Huğlu Krom Çifte ;kovboys;