asil adlı kullanıcının mesajları

genel olarak gamo nun pellet ölçülerinde tutarsızlık var çoğu namluya zor giriyor 5.5 mm çapını tam olarak tutmuyorlar
    jsb te bu tutarsızlık yok pelletlerin tamamı aynı ve alaşımları daha farklı kalite standartını yakalamışlar fiyatıda doğal olarak daha fazla

orjinal gamo hunter direk kubbe başlı oluyor ucunda bir fazlalık olmaz. alttaki fotoğrafta olduğu gibi

hunter ve pro hunter serisi farklı pro serisinde yüzeyinde tırtık olmaz.Tırtıklı olan çakma falan değil ancak pro serisi bana göre daha iyi eğer bulmazsam normalini alıyorum gurupman değil sırf eğlence maksadı ile kullanılacaksa alınabilir.
    hunter http://www.a rmer.com.tr/asp/product/2068/GAMO-HUNTER-4-5-MM-500-ADET-PELLET
    pro hunter http://www.a rmer.com.tr/asp/product/1195/GAMO-PRO-HUNTER-5-5-MM-PELLET-250-ADET-

http://www.a rmer.com.tr/asp/brand/470/113/GAMO-PELLET

bu konuyu sadece kendi aramızda tartışmak çözüm değil change.org başlatılan imza kampayaları ses getirebiliyor
    japon ların durumu daha vahimdi 2. dünya savaşı sonrası ağır antlaşlmalara imza atmışlar adamlar silah heveslerini alabilmek airsoft silahları geliştirmişler, şuan için ne durumdalar bilmem

https://tr.wikipedia.org/wiki/Airsoft

Tarihçe
    Airsoft, 1970'lerde Japonya'da ortaya çıkmıştır. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin Japonya'ya uygulattığı kanuni değişikliklerden dolayı Japonya'da sivillerin ateşli silahlara sahip olması mümkün değildi. Bunun üzerine, Japon tasarımcılar 1970'lerin ortasına doğru Airsoft'u geliştirdiler. İlk Airsoft silahları bugünkülere kıyasla örnek alınacak silahlar olmadığı için gerçekçi değildiler. Görünüşleri ağır bir şekilde gerçek silahı andırsalar da, silahların tasarımları orijinallerinin dış görünüşlerini tamamen yakalayamadılar.
    İlkel Airsoft silahlarının sistemleri çoğunlukla Paintball silahlarının uyarlamalarıydı. CO2 (karbondioksit) gazı ile çalışan, önceleri tek atışlık daha sonra yarım ve tam otomatik hale getirilen silahlar, günümüzdeki birçoğunun aksine her atışta bir kovan ejekte etme özelliğine sahip. Fakat genelde halkın çoğunun satın alabileceği oyuncaklardan değildi. Ortalama fiyatları, 1000$ civarındaydı ve üreticileri sayıca çok azdı.

ikizi değil ta kendisi
    aslında webley inde işene geliyor bizimkiler nasıl çin de telefon ürettirip üzerine marka basıp telefon yaptık diyorlarsa webley de atak arms a ürettirip satıyor işte meraklısı zaten araştırıp gerçekte kimin ürettiğini öğreniyor

ben yanlışmı anladım .338 Lapua magnum mermisi atan tüfeğim olacak ben ondan sıkılıp havalı silaha çevirmeye mi uğrasacağım :D
    bu ecnebiler harbiden ilginç adamlarda imkan bol olunca ne yapacaklarını şaşırıyorlar daha öncede AR 15 i havalı silaha çeviren kit görmüştüm :D

bunun harcinde mermi kısmına hava basılan sistermler vardı ve silah modeli olarak artıyorlar

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Demekki neymiş isteyince oluyormuş sürekli aynı tüfeklerin kındaklarını,renklerini değiştirip değiştirip farklı model çıkardık denilmesinden sıkılmıştık.Yerli çeşit artıyor rekabet kızışıyor çokta iyi oldu çokta güzel oldu.

tam elinizde tutugunuz yerde hortum ile dolum ucunun birleştği yerde arada resimdeki oring ten olması lazım pompa paketinin içinden çıkması gerekir
    ayrıca dolum yaptıktan sonra pompa üzerindeki tahliye vanasını açın pompa hortumunun içindeki basınçlı hava pısssss sesi ile boşalsın daha sonra dolum ucunu tüfekten çıkarın aksi halde vanayı açmadan dolum ucunu tüfekten çekersenir zorla çıkar ve bi patlama sesi duyarsaınız bu durumda dolum ucundaki oringler deforme olur
    siz dolum ucundaki oring leri sökün pönömatik çilerde olur o ringlerden genelde oto sanayi sitelerinde bulunuyor bu tarz dükkanlar ve eğer sizde resimdeki pullu oringten yoksa dolum ucunuda yanınıza alın ona uygun 2 adet pullu oring alın biri pompa gövdesi ile hortum arasına diğeri hortum ile dolum ucu arasına takılcak

Hayırlı olsun.2 sene kadar önce almaya niyetlendim 0 ının fiyatı 600 tl civarında idi ancak maalesef yokmuş alamadım siz heralde yurt dışından aldınız
    umarım Hatsan bu tüfekteki gez arpaçığı görürde örnek alır

etrafa dağılmaması için en basiti şişeleri poşetin içine koyup kırmak kendi arazin olursa istediğini yap ona kimse karışamaz ancak açık arazileri kirletmemek lazım
    işin kötü tarafı her hafta sonu düzenli olarak koli koli cam şiseyi kırıp çevreyi olabildiğince kirletip üzerine bu durumu kaydederek facebookta paylaşanlar var onları anlayamıyorum

ben şahşen Hatsan ürünlerini almaya devam ederim benim bütçeme göre ürün çeşidi bol ancak garanti kapsamındaki ürünlerin kargo ücretlerini müşteriye ödetmesinden ve zaman zaman teknik servisin tutumundan memnum değilim

Kargo ücreti meselesi aslında sorun ama çoğu kişi nasıl olsa servis işimi görüyor diyerek hakkını aramıyor diğer yandan Hatsan ın belli bi kalite standartı olsa ürünleri sık sık arıza yapmayak müşteri servis ve kargo ile uğraşmayacak
    beimde Hatsan servis ile tatsız bi deneyimim oldu hatalı ürünü geri kabul etmeyip tamir edelimde gönderilim diye ısrar ettiler

Tüfeğiniz hayırlı olsun.Benimde merak ettiğim plastik kundak sevdiğimden Hatsanın görsel olarak en beğendiğim modeli.