evilcom adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi bir sorum olacaktı acaba dürbünlerde sts ile swf arasıdaki fark nedir... neden bu şekilde ikiye ayırmışlar... hangisi hangi amaçla kullanılıyor... birde bir dürbünü sts yada swf olduğunu nasıl anlarız..... hangisi daha iyi...

ustalarımızdan yardım bekliyorm... eğer cevaplarını bulamaz isem bu gece bana uyku yokkkk.... :)

biraz araştıryım dedim ama sorumun cevaplarını bulamadım.... daha doğrusu pek birşey anlamadım.... bende bu işin ustalarına sorayım dedim.... :)

hatsanın bir çok tüfeğini kullandım hiçbirinde sıkıntı yaşamadım... bt 65 bence hatsanıın en iyi çıkardığı tüfeklerden birisi.... yaza dogru bende almayı düşünüyorum... lw namlu alırsan daha iyi diyorlar ama ben digerlerinden farkını göremedim... hatsanını at 44 yada bt 65 ini begenmiyenler genelde tüfek üzerinde modifiye yapmaya çalışıpta beceremeyenler yada hatsanın dışında faarklı bir üretim aparat kullanıpta ''tüfege neden uyum saglamıyor bu'' diyen kişiler....

bt65 in gücünde ve özelliğinde avrupa tüfeğin fiyatı 2500 ile 3000 tl arası...

bazen hatalı tüfek yaptıklarıda söyleniyor.... dogrudur belki ama şunuda unutmamalı aldığın en pahalı bir cep telefonunun da arızalı cıkma ihtimali var.... burda önemli olan hatsanın servisi eger hata onlarda ise hatalarını düzeltip yada o parçayı değiştirip gönderiyorlar....

şuda bir gerçek avrupa ürün diye gidip aldığın çoğu markanın Türkiye' deki servisi hatsan.... yani tüfege 2500 TL. verip arızalandıgında yine hatsana gidip yaptırıyorsun....

bunlar nacizade benim görüşüm.... bana katılmayan çok kişi olabilir...

tüfek alırkende mümkünse gönlünde hangisi yatıyorsa onu al.... önerilen tüfekler belkide çok güzeldir ama şeklini şemalini begenmezsin ve almazsın... bazende bir tüfek görürsün resmen ona aşık olursun ve onu alırsın... yani bunlar biraz zevk işi....

:love::love: kalbinde hangisi varsas onu al derim ben....

sorun tüfekte kullandığın pellet te, dürbünde yada dürbün ayağının tam sıkılmamasından olabilir çok fazla sebep var yani forumu araştırırsan sorunnun cevabını bulabilirsin nasıl sıfırlayabileceğinide görebilirsin....

of offff.... içim gitti valla. gercekten süper av. birden şevke geldim... tebrikler...levrek tutmak bana hiç nasip olmadı... ;confused;;confused;

hocam tüfekten önce hangi avda kullanacağın önemli...

bıldırcın keklik domuz gibi avlarda otomatik şart özellikle domuzda 7+1 şart

kaz ördek sülün çuluk gibi avlarda çifte yada poze kullanmanı tavsiye edebilirim...

en güzeli 4+1 mobilşok lu bir otomatik alman çünkü yasa gereği 3 adet fişek takman gerekiyor 7+1 gerek yok hem daha hafif çiftelere göre mobil şok sayesinde de her avda kullanabilirsin... ata nın yada huğlu koparatif tüfeklerini öneririrm...