HW 45 Kabze Modifiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selam... İstanbul buluşmasında Mustafa Abiden aldığım çok güzel bir ceviz ağacını HW 45 kabzesine çevirdim. Bu ilk denemem olduğundan biraz hatalarım oldu... Ama yenisini yaparsam bunlara da dikkat ederim.
    İşe başlıyorum... Malzemeler iskarpela törpü ve dremel ..... Önce kabataslak tahtanın içini oydum
    airgunturk.com/attachment/58/airgunturk.com/attachment/59/
    airgunturk.com/attachment/60/airgunturk.com/attachment/63/
    Kabze tahtanın içine girince de dışına tamamen doğaçlama şekil vermeyebaşladım. Elimle tutup rahatsız eden yerini yonttum vs.
    Aradaki çalışmaları resimleyemedim... Bizim ufaklık foto makinamı dağıtmıştı da
    airgunturk.com/attachment/68/airgunturk.com/attachment/69/
    Benim mor koltuğun üzerinde çektiğim resimler de bunlar...
    airgunturk.com/attachment/70/airgunturk.com/attachment/71/
    airgunturk.com/attachment/72/airgunturk.com/attachment/73/

Mustafa Abiye çok teşekkür ederim. Tahta gerçekten çok güzel duruyor...
    Kabze bittiğinde hiç bir işlem yapmadım (vernik cila vs.) sadece dremelin ucuna keçe takıp parlattım. Sonuçta benim hoşuma gitti. Umarım beğenirsiniz...

• Official Post

Mustafa Abiye çok teşekkür ederim. Tahta gerçekten çok güzel duruyor...
    Kabze bittiğinde hiç bir işlem yapmadım (vernik cila vs.) sadece dremelin ucuna keçe takıp parlattım. Sonuçta benim hoşuma gitti. Umarım beğenirsiniz...

Ya Kamuran sen neymişinde biz bilmiyormuşuz,Harikalar yaratmışın,

Zaten ağaç çok yaşlı,bence de sakın vernik vurma,fakat yaz aylarında el terin ağacın rengini bozar,bu yüzden bez ile ince bir tabaka tik yağını ovalayarak tatbik et silahın dahada uzun ömürlü görselliğini korur.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Bu memeleketteki bu doğuştan kabiliyet bolluğuna şaşırıyorum ilk deneme için müthiş çok güzel.arka kısımları kabzayı kapatacak veya kapatmadan konturleri takip edecek bir ikinci deneme de yapılabilir ama böyle de yeterliden fazla.Elinize sağlık, denge nasıl?

• Eline sağlık kamuran, Bu koltuğun üzerinde resim çekmek de gelenek oldu :D

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• arka kısımları kabzayı kapatacak veya kapatmadan konturleri takip edecek bir ikinci deneme de yapılabilir ama böyle de yeterliden fazla.Elinize sağlık, denge nasıl?

Teşkkür ederim. Dengesi gayet güzel zaten silah büyükçe olduğundan dengeyi bozacak kadar bir ağırlık olmadı. Kabzenin arka kısmını önce kapalı yapmıştım ancak kabze büyük olduğundan elle kavramak biraz zor oldu (en azından benim için) o yüzden sonradan arkasını açtım. Ama bu iş hoşuma gitti. Yeni denemeler de fırsat buldukça yapıcam...

• nacizane fikrim bu tür uygulamalarda model macunu ile ilk görüntüyü oluştumak fikir edinmek ve ergonomiyi yakalamak ta kolaylık sağlayabilir
    bravo simetrisi gayet iyi görünüyor .ilk deneme buysa daha sonrakiler i çok daha şahane olacaktır.tebrik ederim kolaylıklar dilerim saygılarımla

• çok güzel olmuş. bu tür uygulamalar için ilk seferinde elde ettiğiniz başarı cesaret verici. ben de 1077 repeater için böyle bir ahşap kabza yaptırmayı düşünüyorum. babam oyma işlerinden iyi anlıyor. uygun bir ağaç bulup ona vermeliyim bir an önce.