zoraki hp01-hw40-hw45

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba

ben şu sıralar bu tabancaları inceliyorum,zoraki hakkında hep olumlu yaklaşımlar gördüm hızı max 160mt ancak plastik istemiyorum gel gelelim fiyatı çok uygun,hw 40 aynı şekilde hızı 122mt ve plastik,en mantıklısı ömürlük hw45 hızı 170mt çok iyi güçlü bir silah kullanımı keyifli diye tahmin ediyorum, 600-700 civarı fiyatıda çok uçuk sizce zoraki yarı fiyatı olamsına rağmen hw 45 o kadar masrafa değer mi? zoraki arasında hız farkı çok az tek fark plastik olması,birde ben tahrip gücü yüksek düşünüyorum aynı zamanda hedefe 20 mt atış yapmak rahat olmalı,efendim sözü fazla uzatmadan zoraki ile hw45 arasında kaldım fikirlerinizi bekliyorum,teşekkürler..

Hatsan torpedo 155 sas+optima9x44 .22cal

• Zoraki kullanıyorum ve isabetli bir silah 50m den trap plakasını paçalıyor. Üç pompada 600 fps ölçmüştük.

FİLİNTALAR GRUBU
    Diana 350 magnum +Atak Arms Zoraki HP-01 +A A S410 F A C

• Hw45 in üzerindeki tek platik parça piston keçesi ve transfer portu o ringi. Evladiyelik bir silah fakat fiyat ürkütücü. Fiyat performans açısından zoraki biraz daha fazla öne çıkıyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Şu Zoraki'yi çok merak ediyorum. Sanırım ilk defa göğsümüzü gere gere önerecebileceğimiz, yerli olmasıyla övünebileceğimiz bir havalı silahımız oldu. Bir de tecrübe etme imkanımız olsa...

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Ben ettim evren, geçer not aldı, yalnız 3.pompa çok sert ve kapatırken dikkat edilmezse elinizi kıstırabiliyorsunuz. Ayrıca ayarlı tetiğin sağ sol ayarı var ama kısıtlı çünkü fazla çevirince kasaya sürtüyor, hafif bir eğe modu ile hallolur. Tetik ayarı güzel fakat tetiği single stage. Ayar yapması kolay, tabanca plastik ama oyuncak plastiği değil, sağlam. Yurtdışı forumlarda da beğeniliyor. HW40 ı tahtından edebilir. Ama metal olmaları ve yıllardır kendilerine iyi bir yer edindikleri için HW45 ve HW75 in tahtını zorlaması pek kolay olmaz. Fiyat avantajı ile öne çıkıyor.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• En uygun zamanda hw 45 edinmeyi istiyorum pahalı ama hakkını veriyor, bugün mercan yokuşunda inceledim gerçekten süper aldıktan sonra başka tabancaya ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum zaten bir kaç yıllık c02 tüp masrafı yarı fiyatını buluyor,evladiyelik bir silah..

• Merhaba,Crossman'ın ve Daisy'nin multi pump tabancalarını araştırın derim,bilhassa Crossman'ın 140-150 m/s çıkış hızına sahip 5.5 cal modelleri var ve evladiyelik duruyorlar,1920'lerden beri aynı imalat yapılan modelini biliyorum

• Merhaba,Crossman'ın ve Daisy'nin multi pump tabancalarını araştırın derim,bilhassa Crossman'ın 140-150 m/s çıkış hızına sahip 5.5 cal modelleri var ve evladiyelik duruyorlar,1920'lerden beri aynı imalat yapılan modelini biliyorum

Araştırmasına araştırırlar da bulabirler mi acaba. Birileri uyansa da getirse tekrar o oyuncakları ne güzel olur. Ama getrise de fiyatları ne olur , birde onu düşünmek lazım. Bence alacak olan HP01'i kesinlikle atlamasın, Crosman'a göre çok daha kaliteli, ben teknolojiyim diyen bir tabanca. Tabi Crosmanlar basit yapısından ötürü modifiyeye çok uygun. Ama hastasıysanız bu işin Crosman da olmalı, Zoraki de olmalı, Diana da olmalı, yanında kesinlikle HW45 de olmalı.

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• Bu resim yay değişimi sırasında çektiğim bir resim. Hw45 in iç yapısı hakkında fikir verebilir.

airgunturk.com/attachment/4389/

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• O konuda yerden göğe kadar haklısınız.Plastik,çocukluğumuzda oynadığımız boncuk tabancalarını anımsatan yığınla modeli getirirken çok kaliteli ve güçlü modelleri nedense dikkate almıyorlar,demek istediğim onlarda olmalı,birileri Zoraki tercih ederken birileri de Crossman ya da başka birini beğenecektir,Crossman'ın HB22 modelinin siparişini verdim bekliyorum şu an ve bu silah benim tercih sebeplerime göre en iyisi,üstad HW45'in resmini koymuş,şimdi bu silaha kim kalitesiz dayanıksız ya da güçsüz diyebilir?ama diğerini tercih etmemin sebebi aralarındaki estetik farkı,getirilse bu silahlar fiyatları da aşağı yukarı verdiğiniz örneklerle aynı olur gibime geliyor

Dediğiniz beklediğiniz modelleri görünce tanıdım daha önce görmüştüm ancak hiç bir yerde yoktu hw 45 masrafsız bir silah şu an en kolay ulaşılacak durumda,zevk için yakın zamanda smith wesson almıştım kredimi doldurmuş oldum ne yazık ki hw 45 içinde de biraz beklemek gerekecek..

• Smith Wesson'da oldukça kaliteli bir silah,güle güle kullanın,ama HW45 tadında mutluluk verici aletler için biraz beklemek hazzı da arttırıyor nedense :) Allah gönlümüze göre versin