STEYR LG 110 HP HUNTING .22

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese iyi dileklerinden dolayı çok teşekkür ederim.Bu silahı alma sebebim kesinlikle AA'dan üstün olduğu için değil.Hary Kewell'a haksızlık edemem.Mesele tamamen bu hobiyi maddi imkanlarım el verdiği ve sıkılmadığım sürece doyasıya yapmak ve farklı şeyler denemek.
    Akşamüstü Bülent abi ve Rehşan'la atış alanında buluşup silahı biraz denedik.Onlarda silahı beğendi.Özellikle tetiği gerçekten harika.Tepme diğer kullandığım pcp'lere göre daha az.
    Krono ölçümüde yaptık.
    200 bar dolum 16 grain ile hızlar şöyle.
    880-879-885-887-878-876-885-877-879-881-884-877-880-879-882-882-872-881-880-880-884-882-881-879-880-884-880-881-881-887-880-878-869-872-866-859
    32.atış 110 bar'da regülatör devreden çıktı.36.atış sonunda manometre 100 bardı.32 regüle atış ortalaması 880 fps ve enerji 27,5 fpe.Sanırım çekiç yayının tansiyonunu arttıran vida sıkılarak güç arttırılabilir ama atış adeti düşer biraz.Tüp ufak olmasına rağmen ( yanlış bilmiyorsam 200 cc.) bence hava tüketimi fazla.Muhtemelen 110 bar basınçla 30 fpe üretebilmesi amacı ile uzun ve kuvvetli bir yay kullanılmış.Daha kısa olan FT çekiç yayı ile 27-28 fpe'de 40 -45 atış yapabilir.İleriki günlerde denemeyi düşünüyorum.
    14,3 , 16 ve 18 grain ile denedim bana göre en iyi neticeyi 16 grain ile verdi.

FİLİNTALAR GRUBU

• yeni tufeginiz hayırlı olması dilegimle iyi güzel günlerde isabetli atışlar dilerim taylan bey ;d;;d;

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• hayırlı olsun Taylan Bey güzel günlerde kullanın

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Yakışıklı bir silah. Ama hızlı dolum ve tek atış bence olayı bitiriyor.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Hayırlı olsun... Güle güle kullanın...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Güle güle kullanın kazasız belasız atıslar dilerim ;tufey# ;tufey#

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

• Sonunda geldi haa! Hayırlı olsun,
    Dün akşamki buluşmayı kaçırmışım. Dipçiğin ayarlı olması, ayakta yapılacak 300mt atışlar için çok uygun. ;grin;
    En kısa zamanda 50 metreden, 50 büyütmeli dürbünle, Oturarak ve her türlü Desteği kullanarak grupman denemesi yapmak gerek.

Bi arada 550bar basıp dağdan dağa atışı denemek gerek.

• Alıntı

ogen tarafından
    Bi arada 550bar basıp dağdan dağa atışı denemek gerek.

"Taylan Bey güle güle kullanın güzel silah. Şarjörlü olsaydı daha iyi olurdu (uzanamadığımız ciğer) En yakın zamanda 400 metre grup resimlerini yayınlamanızı bekliyorum."

Yoğun istekler karşısında 400 metre Gamo hedefe grupman yapmam şart oldu.
    Tunç sana Barış Manço'nun "Dağlar dağlar" şarkısının olduğu cd'yi aldım hediye olarak.Mumi'ye dinletirsin.

FİLİNTALAR GRUBU

• Pardon, doğru yaa! 300 değil 400 metre olacaktı. Ne yapalım yeniliklere yetişemiyoruz.
    Böyle giderse yakında;
    Dağdan..........................................................Dağa
    Ülkeden.....................................................................Ülkeye
    Kıtadan..................................................................................Kıtaya
    Dünya`dan........................................................................................Ay`a :him:s
    Başlıklarınıda görebiliriz.

• hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.

bursateam.png

• heheh tuttum bunu ben yakında kanadalı keskin nişancı transferi yaparlarsa şaşmam ;tufey#

ne gerek var 300 400 metrelede 25 metrede gazoz kapağı da tatmin ediyo beni ya (yalanın bukadarı)

abim hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan... g;$i

• hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Silahı ilk aldığımda yaptığım krono ölçümünde kutudan çıktığı hali ile 200-105 bar arası 32 regüle atış ölçmüş ve bu 32 atışın hız ortalaması 16 grain ile 880 fps , ürettiği enerji ise 27,5 fpe olmuştu.Yabancı forumlarda daha zayıf çekiç yayı ile havayı daha verimli kullandığını okuduğum için aynı silahın 12 fpe'lik field target modelinin HP modeline göre daha kısa olan yayından sipariş etmiştim.Fakat yanlışlıkla şu an silahın üstünde bulunan HP yayını gönderdikleri için yeni gelen yayı keserek denedim.2 boğum kestikten sonra yeni yayı silaha taktım ve yay tansiyonunu ayarlamaya yarayan parçayı 900 fps hız elde edene kadar sıkıp sabitledim.Bu şekilde yaptığım ölçümde 200-105 bar arası 16 grain ile ortalaması 900 fps olan 34 regüle atış yaptı silah.Yani güç 27,5 fpe'den 28,7 fpe'ye , atış adeti 32'den 34'e çıktı.İlk hali ile 1 fpe enerji için silah 20 birim hava harcarken 2. ölçümde hava tüketimi 1 fpe için 17,5 birime düştü.Bu tüketiminde biraz fazla olduğunu düşündüğüm için yay tansiyonunu biraz azaltarak hızı 890 fps'ye çektim.Bu haliyle 890 fps ortalama hız ve 28,1 fpe enerji ile 40 regüle atış ölçtüm.Şu anda 1 fpe enerji için harcadığı hava miktarı 15 birim.Sanırım regülatör basıncı 105 bardan 115-120 bar'a çıksa silah çok daha verimli olur ama çok karmaşık bir yapı olduğu ve kıyamayacağım için regülatör ayarına dokunmam.Şu anki hali ile verimlilik bence yeterli.Benim düşünceme göre silahın havayı verimli kullanması "muzzle blast" denen namlu ucundaki hava patlamasınıda azaltacağı için isabete katkı yapabilir.

FİLİNTALAR GRUBU

• Taylan eline sağlık, bence de regülatöre dokunma, böyle iyi olmuş. LG alırsam modifiye için sana göndereceğim :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png