1 AĞUSTOS PAZAR REŞADİYE 25 YARD BENCHREST ATIŞ MÜSABAKASI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 1 Ağustos Pazar yani önümüzdeki haftasonu Reşadiye'deki atış alanında 25 yard benchrest atış müsabakası yapacağız.
    Atışlar alanda bulunan benchrest masasından standart ölçülerdeki 25 yard hedef kartonlarına yapılacaktır.Yarışmanın mantığı şu: 25 tane destekli atış yapılıyor, ortadaki 3mm'lik daire 10 puan ,bu dairenin çizgisine değmesi halinde 10 puan alıyorsunuz. Bu daireyi tamamen yok ederseniz 10 puan ve X alıyorsunuz.Geri kalan puanlarda, değdiği en yüksek sayıyı alma mantığıyla çalışıyor.Alınabilecek en yüksek puan 250 puan ve 25X.Puan eşitliği durumunda fazla X alan avantaj sağlıyor.Pcp ve yaylılar haksızlık olmaması açısından ayrı ayrı yarışabilir.Umarım bu sefer katılım daha fazla olur.

FİLİNTALAR GRUBU

• Hem pcp hem de yaylı ile katılabilirim değilmi Taylan abi :). Umarım yaylı sınıfında başka rakibim olmaz. Zaten yaylılar demode oldu artık. 8)

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• Hem pcp hem de yaylı ile katılabilirim değilmi Taylan abi :). Umarım yaylı sınıfında başka rakibim olmaz. Zaten yaylılar demode oldu artık. 8)

Benim Gamo cfx royal de tozlanıp duruyordu. Pazar için bir temileyip piyasaya çıkartsam mı ne?

• Alıntı

jimih tarafından
    Hem pcp hem de yaylı ile katılabilirim değilmi Taylan abi . Umarım yaylı sınıfında başka rakibim olmaz. Zaten yaylılar demode oldu artık.

Rehşan seni yaylı tüfekle atarken hiç görmedim diye hatırlıyorum.Yoksa ben mi yanılıyorum? :him:s

Alıntı

anymess tarafından
    Benim Gamo cfx royal de tozlanıp duruyordu. Pazar için bir temileyip piyasaya çıkartsam mı ne?

Mehmet abi benim Mod 460'da öylece yatıyor maalesef.5-10 kez kurduktan sonra kolum çok kötü olduğu için kullanamıyorum.Zoraki bile 3 pompada sorun yaratıyor.Benim ortopedist kuzen tenisçi dirseği dedi.Hayatında playstation harici tenis oynamayan birinde nasıl oluyor bu anlamıyorum. ?( Bu sebeple tek yaylı tanırım o da keman. ;şrofls;.

FİLİNTALAR GRUBU

• Mehmet abi benim Mod 460'da öylece yatıyor maalesef.5-10 kez kurduktan sonra kolum çok kötü olduğu için kullanamıyorum.Zoraki bile 3 pompada sorun yaratıyor.Benim ortopedist kuzen tenisçi dirseği dedi.Hayatında playstation harici tenis oynamayan birinde nasıl oluyor bu anlamıyorum. ?( Bu sebeple tek yaylı tanırım o da keman. ;şrofls;.

allahtan scuba tüpleri var abi yoksa sen pcp de kullanamazdın pompalama derdine.

FİLİNTALAR GRUBU

• Kerem, Benjamin'i yaklaşık bir sene pompayla kullandım ama silahın çalışma basıncı 140 bardı.İnsanoğlu nankör, rahata çabuk alışıyor ama mecbur kalsam az ama öz atıp pompalarım herhalde.

FİLİNTALAR GRUBU

• Mehmet abi benim Mod 460'da öylece yatıyor maalesef.5-10 kez kurduktan sonra kolum çok kötü olduğu için kullanamıyorum.Zoraki bile 3 pompada sorun yaratıyor.Benim ortopedist kuzen tenisçi dirseği dedi.Hayatında playstation harici tenis oynamayan birinde nasıl oluyor bu anlamıyorum. ?( Bu sebeple tek yaylı tanırım o da keman. ;şrofls;.

Çok geçmiş olsun. kısa zamanda düzelir inşallah.
    Tamam kemancıyı bulduk bi de assolist lazım şimdii ;rofl.;

Peki bu bench rest kuralları nasıl olacak. Herkes aynı masadan mı atacak? Arka destek kulanılacak mı? Ön desteğin yastık olması gerekir mi? bipot uygun olur mu? Süre kısıtlaması var mı? Hazırda kuralları anlatan bir yazı var mıdır? Acaba.

• Atış yerine ulaşım problemi olan arkadaşlar için
    Toplanma Yeri: Ümraniye İKEA ALT AÇIK OTOPARK----Saati: 10:00 dur.
    Lütfen ikea otoparkına gelecekler özellikle bilgi versin. Kimseyi unutmayalım.

Evet Kimler katılıyor.

1.İmpo
    2.jimh
    3.Ogen
    4.Anymess
    5.Mbe
    6.Gatlink
    7.Siyahtemas
    8. MMG
    9.Bergman???
    10.Anemon
    11.Batça ???
    12.Kaloncu
    13.Mustafa Sezer???
    14..
    15..
    16..

• Rehşan seni yaylı tüfekle atarken hiç görmedim diye hatırlıyorum.Yoksa ben mi yanılıyorum? :him:s

Mehmet abi benim Mod 460'da öylece yatıyor maalesef.5-10 kez kurduktan sonra kolum çok kötü olduğu için kullanamıyorum.Zoraki bile 3 pompada sorun yaratıyor.Benim ortopedist kuzen tenisçi dirseği dedi.Hayatında playstation harici tenis oynamayan birinde nasıl oluyor bu anlamıyorum. ?( Bu sebeple tek yaylı tanırım o da keman. ;şrofls;.

Taylan abi sen görmedin çünki benim de getiresim olmadı uzun zamandır, ne isbet var nede ... Biraz kurcaladım da ondan oldu aslında, benim kabahatim. Eğer siz yaylı getirmeyecekseniz ben atarım benim plastik cfx'le. Yoksa zaten sonuncu bile olamaz şu anki haliyle. :)

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• Yarışmanın kurallarını başlıklar altında toplamaya çalışırsak:
    Atış masası: Alanda bulunan nizami ölçülerde yaptırdığımız masa kullanılsın.Yani yarışmacılar birer birer yarışsın, böylece haksızlık olmamış olur.
    Hedef: A3 boyutunda nizami olarak bastırılmış 25 yards hedef kartonu kullanılacak.Yarışma öncesi her yarışmacı için kartonda silah , mühimmat , dürbün vs. bölgeleri doldurulup yarışmacıya verilecek.Yarışmacı atışa başlarken hedefini asıp atış bittikten sonra alarak seçeceğimiz görevliye teslim edecek.Puanlama ile ilgili bilgiyi daha önce vermiştim.Alanın farklı bir bölgesinde yarışma öncesi sıfırlama için bir yer ayarlamak gerekebilir.
    Silah ve kalibre: 4,5 ve 5,5 mm kalibre kullanılabilir.Güç sınırlaması yok.Yaylılar ayrı kategoride yarışabilir.
    Destek: Önde ve arkada kum torbası , yastık , bipod kullanılabilir.Tek engelleme ön ve arka destekler birbirine bağlı olmayacak ve yine kullanılan destekler masanın bir parçası olmayacak.Yarışmacılar istedikleri kişiden bu desteklerden ödünç alarak yarışmaya katılabilir.
    Zaman: Bir yarışmacının atışlarını tamamlaması için genelde 20-30 dakika zaman tanınıyor.Biz aynı anda birkaç yarışmacı atmayacağı için bu süreyi 15 dk. gibi belirleyebiliriz.Yine genelde bu yarışma 3 tur üzerinden yapılıyor ama biz şimdilik 1 tur ile başlayalım.
    Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar.Eksik kalan yerleri birlikte dolduralım.

FİLİNTALAR GRUBU

• Yaşa Mehmet abi , eline sağlık. ;d; Bende bugün hedefleri bastırttım.

FİLİNTALAR GRUBU

• isterseniz ben hakem olayım ;rofl.;

FİLİNTALAR GRUBU

• bende aranızda olmayı ve sizlerle yarışmayı çok isterdim ama bu hafta benim için mümkün gözükmüyor sizlere iyi eylenceler diliyorum.

• İnsanlar 400 metreye atarken, siz gerçekten 25 metreye mi atacaksınız?????

FİLİNTALAR GRUBU

«Her kim atıcılığı öğrenir de sonra terk ederse, bizden değildir.»

• Alıntı

Dün 14:21
    kalyoncu tarafından
    isterseniz ben hakem olayım

Kerem yan çizmek yok.Hem yarışırsın hem hakemlik yaparsın.

Alıntı

Bugün 09:54
    siyahtemas tarafından
    İnsanlar 400 metreye atarken, siz gerçekten 25 metreye mi atacaksınız?????

Sayın Siyahtemas "biz" demek istediniz herhalde.İsminiz yarışmacı listesinde maalesef.

FİLİNTALAR GRUBU

• 25 yards benchrest yarışmaları yurtdışında 22 kalibre yivli ateşli silahlarlada oldukça yaygın.Alınan puanları şöyle kategorize etmişler.

Novice(Acemi) score - 209 and lower
    Marksman(Nişancı) score - 210 to 219
    Sharpshooter(Keskin nişancı) score - 220 to 229
    Expert(Uzman) score - 230 to 239
    Master(Üstat) score - 240 to 245
    Grand Master(Büyük üstat) score - 246 to 250
    Ultimate Grand Master(Bunu herhalde atıcıların pir'i falan diye çevirmek gerek) score - 250/ 25 X's

FİLİNTALAR GRUBU

• şayet ben bu yarışmayı nişancı olarak bitirirsem bir sonraki yarışmaya kadar sağa sola sürterim kendimi keskin nişancı olurum yeter bana. #hims
    (büyük konuşmamak gerek yinede :S )

FİLİNTALAR GRUBU

• Sizlerden Çok özürdileyerek aranızda olamayacağım.evlilik hazırlığı içinde olduğum için pazar günü mobilya bakmaya gideceğim derdim çok anlayacağınız sizlere başarılar ;#^+.