Çakı koleksiyonum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sevgili Forumdaşlarım,

Havalı silah hobisine olan tutkumla birlikte benim en keyifli diğer hobilerim fenerler ve çakılar. Gücümün yettiği kadar markalı fener ve çakıların koleksiyonunu yapıyorum,bu yazıda fotoğraf pek güzel olmasa da sizlere çakı koleksiyonumu tanıtmak istedim.

[Resim Engellendi: http://i251.photobucket.com/albums/gg316/ta2mtf/PIC_00241.jpg]

Üst sıra soldan sağa:

1-Opinel No:8 Carbon(paslanan cinsten)
    2-Smith Wesson Homeland Security
    3-Buck
    4-Spyderco Byrd Meadowlark
    5-Çin malı(Açılış mekanizması ilginç ve çeliği hiç fena değil)
    6-Spyderco Dragonfly
    7-Böker paraşütçü çakısı(Amerikan değil Taiwan fabrikasından)
    8-Çin malı seramik çakı (Seramik mutfak bıçağı var ama çakı olarak bir bunu gördüm)

Alt sıra soldan sağa:

1-Gerber Freehand :love:
    2-Gerber Multi plier 600 DET (ama sanırım paralel pazar;yani sahte değil ama eksik)
    3-Leatherman Micra
    4-Victorinox Rescue Tool :love:
    5-Victorinox Swiss Mechanic
    6-Victorinox Cadet Alox
    7-Victorinox Climber( Tam 10 yıllık)

Aslında çakı koleksiyonu da havalı silah gibi bir çılgınlık ama onları yanınızda taşıyabildiğiniz için daha birçok seviyorsunuz. Benim çakılarımın nerdeyse tamamı EDC (everydaycarry: hergün taşınabilen) çakılar, fantastik büyük yada sabit bıçakları pek sevmiyorum.
    Bunların bir de fotoğraflayamadığım kılıfları var( 8 adeti kılıfta taşınabiliyor kalanlar klipsli 1 i hariç)
    Fotoğraf kalitesi çok düşük oldu lütfen kusura bakmayın, herkese bol havalı silahlı, çakılı ve fenerli ve hatta bol taktik malzemeli günler dilerim.

Saygılarımla,
    Umut

-Hiç tüfeğim kalmadı ama kalbim sizlerle.

• ne zamandir sirt cantam icin su spyderco-dragonfly tarzi bir ufaklik istiyorum ama bir turlu denk gelmedi..
    benim aklimda Columbia SR218 var, tipi hosuma gidiyor. resmi asagida mevcut.
    ancak fiyati 25 tl olunca cekindim acikcasi.. :)
    kanimiza islemis bir kere ne kada ucuzsa o kadar kotudur diye..
    incelemeden almak istemiyorum ama zaman da yaratamiyorum bir av bayii ne gitmeye..
    ne dersiniz, is gorur mu bu?

[Resim Engellendi: http://forguns.pl/TEMP%20FILES/No%BFe%20i%20akcesoria/Columbia/SR218/1.jpg]

Crosman 357 8" .177 Cal made by Karaoğlan

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cheshirepisi ().

• Gerçekten güzel koleksiyonmuş. aslında her an ihtiyaç duyulacak çakılar bunlar özellikle alt sıradakiler. Victorinox Rescue Tool modeli benimde çok hoşuma gitti testere, bıçak, yıldız tornavida gibi özellikleri var sanırım. bende böyle bişey almak istiyorum. acaba hangi siteden almak daha güvenlidir. siz nerden almıştınız Umut bey? kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

AT44-10 LW (5.5) OPTİMA 3*9-44E

GAMO WİSPER IGT 5.5

• Fazlasıyla görür, tecrübeyle sabittir...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• ;d;;d;;d; Hepsi güzel (seramik çakı hariç :) )

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Fazlasıyla görür, tecrübeyle sabittir...

Sevgiler,

Tesekkurler siparisimi geciyorum hemen.. :)

• Tesekkurler siparisimi geciyorum hemen.. :)

Hayırlı olsun şimdiden... Yalnız bel klipsini çok ince ve yumuşak yapmışlar, takarsanız bir yere yamulup açılabilir, buda tecrübeyle sabittir :)

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Hayırlı olsun şimdiden... Yalnız bel klipsini çok ince ve yumuşak yapmışlar, takarsanız bir yere yamulup açılabilir, buda tecrübeyle sabittir :)

Sevgiler,

bel klipsini kullanmayacagim, karabina ya tutturacagim.
    tekrar tesekkurler.. :)

• Umut Abi, çakılar çok güzel.
    Victorinox rescue çok hoşuma gitti. Gerber'in tools larıda şahane, her eve, her arabaya şart.

Teşekkür ederim Mustafa, Rescue tool iyidir, 2007 yılının en iyi çakısı seçilmiş

Oktay, Cem Abinin de dediği gibi iş görür bence de , zaten sırt çantasından çalınır filan uygun fiyatlı olmasında fayda var. Malum Dragonfly 95 TL. Hayırlı olsun

Gerçekten güzel koleksiyonmuş. aslında her an ihtiyaç duyulacak çakılar bunlar özellikle alt sıradakiler. Victorinox Rescue Tool modeli benimde çok hoşuma gitti testere, bıçak, yıldız tornavida gibi özellikleri var sanırım. bende böyle bişey almak istiyorum. acaba hangi siteden almak daha güvenlidir. siz nerden almıştınız Umut bey? kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Hocam sağolun ben Ankara da bir mağazadan aldım ama Ankara Karumda e-ticaret sitesi de işleten bir dükkan var bence internet üzerinden onlardan alabilirsiniz.

Umut güzel kolleksiyon.

Kamuran Abi, teşekkür ederim, senin hazine dairesinin de güncel durumunu bir görsek; birkaç tanesi satıldı ama muhakkak daha gizli cevherler vardır.

Cem abi teşekkür ederim, Spyderco ile domates keseceksin bıçaklarla ilgili tüm görüşleri değişiyor insanın.

• Ben de yeni olarak bir tane gerber applegate mini covert, crkt kiss ve crkt peck aldım bir ara onların da fotoğrafını çeker sizlerle paylaşırım.

Bu arada Cem atasözü

"silahın naylonundan bıçağın seramiğinden uzak duracaksın" ;şrofls;.#hims

• Victorinox Rescue Tool reklamı ben eğlenceli buluyorum umarım beğenirsiniz.(Youtube videosu olduğu için göremeyenler olabilir kusura bakmayın)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Ben de yeni olarak bir tane gerber applegate mini covert, crkt kiss ve crkt peck aldım bir ara onların da fotoğrafını çeker sizlerle paylaşırım.

Bu arada Cem atasözü

"silahın naylonundan bıçağın seramiğinden uzak duracaksın" ;şrofls;.#hims

hahahaha... Eyvallah... Bence de sence :)

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Victorinox Rescue Tool reklamı ben eğlenceli buluyorum umarım beğenirsiniz.(Youtube videosu olduğu için göremeyenler olabilir kusura bakmayın)

cok guzel video. sonda ki gazoz sahnesi ayri guzel.. :)
    ben yanlis anlasilmanin onune gecmek istiyorum izninizle..
    on camda 4 adet referans noktasi belirledikten sonra caki ile cam i degil lamine cam arasinda ki pvb yi kesiyor itfaiyeci amca..
    on cam temperli oldugundan un ufak oluyor aldigi darbeler ile ancak iki temperli cam arasinda ki pvb bu dagilmis camlari bir arada tutar..
    ufak bi dipnot tu.. saygilar..

• Bunlar da son 4 ay içinde hediye gelenler... Gönderenlere teşekkür eder, üstün başarılarının devamını dilerim ;)

Sevgiler,

[Resim Engellendi: http://a.imageshack.us/img412/4484/1008460.jpg]

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Bunlar da son 4 ay içinde hediye gelenler... Gönderenlere teşekkür eder, üstün başarılarının devamını dilerim ;)

Sevgiler,

[Resim Engellendi: http://a.imageshack.us/img412/4484/1008460.jpg]

Hepsi birbirinden güzel bıçaklar. Cem abi Gerber Truss'un orjinalini nerden temin edebileceği konusunda yardımcı olabilir misin?.Hastası oldum onun( senin galerinde görmüştüm #hims ) fakat baktığım sitelerdekiler orjinal değil sanırım. Hepsi çelikten orjinalinde titanyum kaplaması olması gerekiyor yanılmıyorsam.

Saygılar...

Hatsan Mod95 SaS 4,5 + Optima 3-12x44 AOE

HÜSEYİN ALKAN agt

• Hüseyin selam... Gerber'in kendi sitesine baktın mı?

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Gerber truss görünüşü hoş ama bi o kadar temizlemesi zahmetli bi keski