martı kuşu avladı bende onu...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • View My Video
    bu videoyu 3 gün önce dükanımın arkasında cektım. hergün kusları yemlerken onların karınlarını doyurayım derken bir martı cıksın onları teker teker yakalayıp yutsun bu martı bu videoyu cektıgımde 2. kusunu yakalamıstı ve daha öncede aynı martı kus yakalarken görmüsler. bende cezasını kestım air arms ile basından vurdum bendeonun celladı oldum aslında sonra üzüldüm bu doganın kanunudur dedım ama iş işten gectı. ama sunada sevındım baska martıda gelmıyordu ondan baska kus avlamaya. benı lütfen yadırgamayın elımde degıldı içim acıdıgı için dayanamadım vurdum. saygılar sevgıler.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• valla bu videoyu gördükten sonra bende olsam vururdum ne kadar doğanın kanunuda olsa o anda kanunu düşünmem..

• evet yavruymuş ama dedımya biranlık sınırle yaptım sonrada pişman oldum. emin olun 3 gündür martı falan gelmedı buralara yanı kus avlamaya sadece o gelıyodu. ki ben hergün ekmek yemek artıkları simit yem falan atarım kuslara kapla su bırakırım. ama sen gel sercelerı yakala hayvanın cıyaklaması hala kulaklarımda dayanamadım napım.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• View My Video
    bu videoyu 3 gün önce dükanımın arkasında cektım. hergün kusları yemlerken onların karınlarını doyurayım derken bir martı cıksın onları teker teker yakalayıp yutsun bu martı bu videoyu cektıgımde 2. kusunu yakalamıstı ve daha öncede aynı martı kus yakalarken görmüsler. bende cezasını kestım air arms ile basından vurdum bendeonun celladı oldum aslında sonra üzüldüm bu doganın kanunudur dedım ama iş işten gectı. ama sunada sevındım baska martıda gelmıyordu ondan baska kus avlamaya. benı lütfen yadırgamayın elımde degıldı içim acıdıgı için dayanamadım vurdum. saygılar sevgıler.

Valla sizde beni yadırgamayın ama yaptığınız düpedüz canilik..
    Kendi doğasına uygun şekilde yaşamaya çalışan yavru bir martıyı katletmenin başka bir izahatı yok..

HATSAN Airmax Quattro SAS + Optima 3-9x32
    GAMO
    Dynamax + GAMO 4-16x50

• belkide canılık bilmiyorum ama dedıgım gibi bir anlık üzüntüyle sinirle yaptıgım bişeydi ve pişmanlık duydugumu söyledim canılık manılık demeye gerek yoktu sanırım. çünkü hatamın farkındayım aksı halde forumda paylaşmazdım marıfet olsun dıye baslık acmadım.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• ki ben onu vurmasaydım hergün aynı seyı yapıyordu kımbılır kactane serce güvercin ölecektı Allah bilir.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Hayır yani foruma bu başlığı açtığınıza göre paylaşmak istemişsiniz insanlarla..Bende forumu kullanan bir üye olarak fikrimi beyan ettim..
    Üzgün olabilirsiniz veya değilsinizdir..Bu şuan için benim nazarımda hiç önemli değil ki..

Önemli olan herhangi bir canlıya namlu doğrultmak ve bir canı kasten almak..

O martı yavrusu hergün gelip serçe yese de bu onun doğasında var..Ama aynı martının doğasında bir insan tarafından başından 1 gramlık kurşun parçasıyla vurulmak yok..
    Demek istediğim bu..

Hatanızın farkında olmanız elbette çok güzel bir şey..Umarım bir daha yapmazsınız bunu..

Sevgiler..

HATSAN Airmax Quattro SAS + Optima 3-9x32
    GAMO
    Dynamax + GAMO 4-16x50

• Martılar normalde denizde beslenen kuşlar ama son yıllarda buna benzer, şehirde avlanan martılara sık rastlanmaya başlanmış. bunun sebebini çoğumuz biliyoruz aslında. denizde biz bişey bulamıyoruz hayvancağız ne yapsın. yaptığınız doğru bişey değil zaten sizde bunun farkındasınız. zaman zaman doğru olmadığını bildiğimiz şeyler bizde yapıyoruz maalesef. bundan sonra arkadaşlardan birinin böyle bir martı vuracağını sanmam. Allah affetsin

AT44-10 LW (5.5) OPTİMA 3*9-44E

GAMO WİSPER IGT 5.5

• evet size katılıyorum dedıgım gıbı sonradan cok pısman oldum bu baslıgıda acmamın sebebı vıdeoda martının nasıl serce avladıgını göstermektı aslında ama yaptıgımıda anlattım. hayırlı geceler. saygılar.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Canlıya silah da doğrultulur, kasten can da alınır. Bunun adına av diyorlar ve insanın tabiatında var

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Yapılan kanunlarımıza göre suç 'tur.
    Doğa kanunlarına müdahele daha da kabul edilemez bir olgudur.

Arkadaşımız zaten yaptığının farkında, belliki bizler de yapmayalım diye konu açmış

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Bahsi geçen yer doğa değildir şehirdir.Bahçenizde kaplan besleyipte aaaa doğa kanunu işte ne yapsın hayvan komşunun çocuğunu yedi diyede bir hak yoktur. güçlü diye şehirde hayatta kalabilmeyi daha iyi başarmış martı,karga,saksağan gibi hayvanların diğer canlılar üzerindeki etkilerini ise burada paylaşmayacağım.Aynı yere puset içinde küçük bir bebek koysanız bu hayvan aynı şeyi onada yapacaktır.

kanunen yasak da olsa ellerinize sağlık.

S410

• Bahsi geçen yer doğa değildir şehirdir.

Bahsi geçen yer doğadır. Maalesef normal hayvanlar aleminde belediye sınırları diye bir kavram yoktur.Verdiğiniz örnek komik olmaktan öteye gidemiyor.Kaplanların bahçede beslenmesi doğal değildir.
    Komşularınızın gürültü çıkaran hayvanları eksilmesin sakın ! #hims

Hoşumuza gitmeyen şeyleri vurmaya başlarsak sonumuz kötü olur.
    Ayrıca suçu övmek de suçtur.

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• sayın arkadaslarım ve büyüklerim lütfen benım yüzümden münakasa yasamayın enıyısı kapatalım bukonuyu da kırgınlık olmasın. zaten bugun baska bır martı türedi sanırım 1 saat öncede güvercini yakaladı kumsalda 3-4 martı parcalayıp yedıler :( yapacak birsey yok dogada olan seyler. eniyisi bakmamak görmezden gelmek cünkü cok üzücü bir manzara o hayvanın cırpınısını bagırısını izlemek :-((( saygılar hepinize.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• buzamana kadar şahin atmacada gördüm kus yakalarken ama alıp gidiyor siz birsey görmüyosunuz ozaman. ama gözümün önünde parcalarlarken izlemek hiçte hoş olmuyor.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Fur oni da ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• bende görsem aynı şekilde affetmem ;tufey#

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• Bahsi geçen yer doğadır. Maalesef normal hayvanlar aleminde belediye sınırları diye bir kavram yoktur.Verdiğiniz örnek komik olmaktan öteye gidemiyor.Kaplanların bahçede beslenmesi doğal değildir.
    Komşularınızın gürültü çıkaran hayvanları eksilmesin sakın !

Hoşumuza gitmeyen şeyleri vurmaya başlarsak sonumuz kötü olur.
    Ayrıca suçu övmek de suçtur.

siz en iyi bildiğiniz şekilde devam edin ben mani olmayayım.

S410

• Fur oni da mı ben laz degilimki furamam sayın yönetici ^^

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png