Havalı pistonlu silahlarda Gresleme ve yay'ın önemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • benceuçak yakıtı kullanın daha iyi olur. tek rakibim Türk hava yolları

• arkadaşlar daha önce SMK marka dandik tüfek kullandığımdan bu gres olayını fazla takmıyordum.
    Elime fabrikadaki hangi gres geçerse kullanıyordum.... Ama şimdi iş değişti. Combo paket ile aldığım MOD 95 SAS tüfeğimi söktüm.
    İçinde fazla bir yağ yoktu . neyse Pistonu komple söküp temizledim ve keçeyi yatagun dan aldığım silikonlu gres ile yağladım.
    Yay ve diğer aksami da sarı gres ile yağladım.
    Ama eskisine göre fazlaca dizel etkisi ve patlama sesi gelmeye başladı.
    Acaba heryerini silikonlu gres ile yağlasammı ne yapsam.
    YAnlız böyle bişi olursa silikonlu gresi teneke işi almamız gerekecek ;şrofls;.

• Official Post

Silikon gresi pistonlu silahta kullanmanız gereksiz bir şey, yeşil kauçuk gres en doğru olanı, ayrıca Silikon Gras (Molycote111) 1 klosu 300 YTL nin üzerinde pahalı bir şey, Silikon gres özellikle oringlerde hem uzun ömür hemde tehlike bertaraf etmek için kullanılır.

• Geçenlerde araçların yakıtına katılmak üzere Bor madeninden oluşan bir katkı maddesi yapıldığını okumuştum.Bu yağ çok ince taneciklerden oluşup,motorun tüm yüzeyine mıknatıs gibi sarılıyormuş ve aşınmaları önleyip pistonlardaki kaymayı artırıyormuş.Peki acaba bu yağ ile yağlamak tüfeğe etki edermi.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• arkadaşlar ben tüfeğimi alalı daha 1 ay oldu daha henüz 1.5 kutu pellet kullandım

sizlerden aldığım bilgilerle yayı yeşil kauçuk gresde yaptım 1 hafta önce tekrar yeşil gres yaptım fakat

atıştan sonra tüfekten hem ucdan hem alttan duman çıkıyor ama dumanın çıkması bitmiyor bu 10 atıştan sonra dindi

yaya baktığımda topak topak siyahlanma oldu.yeşilgresten önce tüfeğimi pas sökücüyle temizlemiştim acaba bu pas sökücü bu gresi eritip bu hale getirmiş olabilirmi birde namluyu şu ana kadar hiç temizlemedim.

daha önceden 2cm suntayı 10 metreden deliyordu .ama şu anda bir santim ancak giriyor.

acaba yanlış birşeymi yaptım.ben biraz peletten şüphelendim kullandığım peletler gamo ts 10 - gamo rocket - gamo sarı raptor.acaba suntayı gamo sivri uçlu pellet le deliyordum o pellet bitti acaba bü yüzdenmi...

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• Geçenlerde araçların yakıtına katılmak üzere Bor madeninden oluşan bir katkı maddesi yapıldığını okumuştum.Bu yağ çok ince taneciklerden oluşup,motorun tüm yüzeyine mıknatıs gibi sarılıyormuş ve aşınmaları önleyip pistonlardaki kaymayı artırıyormuş.Peki acaba bu yağ ile yağlamak tüfeğe etki edermi.

Dizelleme etkisi kavramının yanına benzinleme etkisi kavramını da getirmiş olursun :D:D:D

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• arkadaşım bu konu geçmiş bir konu nasıl çözümoldu dersen keçe zarar görmüş yani yırtık vardı .

yeni keçeyle sorun ortadan kalktı.

bide biraz yağı fazla kaçırmışım.

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• selam arkadaşlar elimde sarıya benzeyen krem rengi gibi olan silikonlu gresten var benim mod 60 ve mod 125 e uygulamak istiyorum sizce bu yağ uygun olurmu? yoksa yeşil gresmi almalıyım bide bendeki yağın yeşil gresten daha pahalı olduğunu biliyorum daha iyi olurmu tşk. :him:s

hatsan sport 0,177 cal 15 yıllık
    hatsan mod 60 22 cal ağaç kundak winchester scope
    hatsan mod 125 25 cal optima scope
    gamo p23

35mm oerlikon

• Bahsettiğin sanırım sentetik bir gres. Mod 125 in ihtiyacı olan az miktarda dizel etkisi için yeşil (kauçuklu) gres.En az 100 tane tüfek yağlayacak 1 kg gresi 8 liraya alabilirsiniz. Ancak oringe arada elinizdeki gresten sürerseniz ömürlerini uzatmış olursunuz.

• Ben bahsedilenin sentetik gres olduğunu zannetmiyorum. Normal gresi de piston contasına asla sürmemek gerek

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• gres kutusu üzerinde silikonlu gres yazıyo ve çok pahalıymış kademedeki arkadaş söyledi hatta yeşil de vardı kavuçuklu yazıyodu onu boşver bu en kalitelisi dedi :him:s rengide dediğim gibi krem rengi gibi

gamo p23

35mm oerlikon

• Official Post

Silikon farklı sentetik farklı kavramlar, O Ringlerde sentetik gres kullanmalısınız,

• yanıtlar için teşekkürler ben o zaman piston ve yay için kauçuklu yeşil gres, o ringler içinde sentetik gres kullanacağım elimdeki silikonlu gresi kullanmıyorum sonuç olarak ;$.,

gamo p23

35mm oerlikon

• herkese selam
    benim mod 60 a yeşil gres uygulaması yaptım silah yaklaşık 2 yıllık sökünce baktım kece sağlam yay da deforme yok pistonun içi kirlenmiş neyse temizledim yeşil gres uyguladım yaptığım atışlarda gördüğüm bişey beni şaşırttı namludan ateş çıkıyor ve daha once yarısına kadar gırdığı kıtabın (kalın bı kıtap) arkasından çıktı pellet, Allahtan arkada 1 tane daha kitap vardı ona girdi atışları yakın mesafeden yaptım ve silahtan duman falanda çıkmadı yani çok az bi duman ama çok az çıktı

gamo p23

35mm oerlikon