Havalı silahlarda choke'lu namlu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Prometheus pelet alırken bu pelet için "These lightweight pellets give their best performance in air rifles with unchoked barrels which develop not more than 14ft.lbs muzzle energy and do not use a bolt to load the pellet into the breech." en iyi performanslarını soksuz namlulu silahlarda verdiğini söylüyor...
    Bizim kullandığımız silahlarda varmı bu olay ?

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

Hatsan larda şok var ama yok denecek kadar az,bunun dışında yurda giren silahların hepsi şoklu namlu.

• Hatsan larda şok var ama yok denecek kadar az,bunun dışında yurda giren silahların hepsi şoklu namlu.

Patriot da şokluysa prometheus uygun değil desenize...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

1.Nesil Patriotun yiv-set kombinasyonu,birebir Diana namluları ile aynı,yani %15 yiv ve %85 set şeklinde,böyle olunca benim Diana Mod54 ile eski orijinal namlulu halinde yaptığım orijinal Prometheus pelletlerle yaptığım atışlarda isabetlilikte hiç bir sorun yaşamadım,70 metre 100 metre atışlarında,silah modifiyeli halinde sadece namlu içine plastik sıvanması yaşandı,onuda her 15 - 20 atışta harbiliyor ve temizliyordum.Şayet siz orijinal Prometheus pellet sipariş etmişseniz,özellikle sarı renkli hafif olanın,düşme yapmaksızın hedefi nasıl bulduğuna şahit olacaksınız.

• 1.Nesil Patriotun yiv-set kombinasyonu,birebir Diana namluları ile aynı,yani %15 yiv ve %85 set şeklinde,böyle olunca benim Diana Mod54 ile eski orijinal namlulu halinde yaptığım orijinal Prometheus pelletlerle yaptığım atışlarda isabetlilikte hiç bir sorun yaşamadım,70 metre 100 metre atışlarında,silah modifiyeli halinde sadece namlu içine plastik sıvanması yaşandı,onuda her 15 - 20 atışta harbiliyor ve temizliyordum.Şayet siz orijinal Prometheus pellet sipariş etmişseniz,özellikle sarı renkli hafif olanın,düşme yapmaksızın hedefi nasıl bulduğuna şahit olacaksınız.

site kayboldu gitti nihayet geldi :) bu pellet nerede satılıyor? ayrıca birde beeman pelletin ucu çukur olanı arıyorum ama t.c. de bulamıyorum.bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz yer varmı?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

Bu pellet i şuan için yurt dışından temin edebilirsiniz,ama yakında (Nisan) ülkemizde de satışa sunulacak

• ben hatsan mod 125 i temizlerken nedense namlunun ucu sanki biraz daha darmış ibi geliyordu bu mu şok oluyor acaba

• namlu ucunda ki daralma şok tur bilginize

• namludaki şok sıkıştırmayı artırmak içinmi yapılıyor ?(

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• namlu mermi yatagından namlu cıkışına kadar belirli bir çapta daralarak gider bu ise mermi ve arkasındaki basıncın dahada sıkışmasına ve max performansa sebep olur.B u durum şu anlamı taşımaz namluyu daraltalım en uzaga mermıyı atalım.bir tüfekte bulunan bu özellik tüffeğin kalıbresi, yiv-set i,namlu uzunluğu,ateşli yada havalı itme gucune sahip olması gibi bir cok faktörden sadece birisidir.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png