Hatsan mod 99 sert kurulma sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba. Tüfeğim kargoyla geldi akşam.Evde atış yapamasamda bi kurma yerini fln açıyım bakıyım dedim. Daha doğrusu açıp bakamadım. :D Kırma yeri çok sert. İlk tüfeğim bişey olur diye zorlamaya korkuyorum. Alternatif bir çözüm var mı??

Hatsan Mod 99 5.5mm 3-9x32

• Kırmadan önce açılması gereken emniyet tetiği vb. bişey yok dimi??

• Kadir abide zor açıldığını söylemişti şöyle sağlam bitane yapıştırıver açılır o ;şrofls;.

• :D:D Valla namlu eğilcek bükülcek diye tırsıyorum. Ayrıca o bana yapıştırır gibi duruyo. El morartır sanki, taş gibi ...:D

• Pimden dolayıymış.SOrun çözüldü. Ama pimi kaldırınca bile namlu sert kullandıkça gevşiycekmiş ..

• Pimden dolayıymış.SOrun çözüldü. Ama pimi kaldırınca bile namlu sert kullandıkça gevşiycekmiş ..

namlu gevşemez ama sen güçlenirsin artıkın. kırmak zor gelmez sonuçta o kırma hareketi ile silaha atışta kullanacağı bütün kuvveti sağlıyorsunuz kolay olmasını beklemek haksızlık. kolaynık istiyorsan pcp alacaktın

• 300-400 atıştan sonra yay gevşemeye başlıyo o zmn daha kolay kuracaksın silahını ama birasda güçten düşüyo silah ama kurma sorunu kalmıyo silaha alışınca

• namlu gevşemez ama sen güçlenirsin artıkın. kırmak zor gelmez sonuçta o kırma hareketi ile silaha atışta kullanacağı bütün kuvveti sağlıyorsunuz kolay olmasını beklemek haksızlık. kolaynık istiyorsan pcp alacaktın

hem sen güçlenirsin hem yay yumuşar ama pcp bence daha zahmetli her 50 atışta dandik bi pompayla 200psi basınca ulaşmak hiç de kolay bişey değil yada 500 600 lira verip scuba tüpü alacaksın mesele kalmayacak

• Ben yaylı kullandım şu anda da raider tekli kullanıyorum.
    İki silahta farklı dünyalar, ben yaylı ile atış yapmayı da seviyorum pcp ile de.
    Bu tamamen zevk meselesi, pcp bana yaylıyı unutturamadı ama yaylıda pcp'nin yerine geçemez.

PCP kullanımında en çok zevk veren şey dürbünden bakınca atış yaptığınız yeri vurduğunuzu görebiliyorsunuz, yaylıda hele ki magnum bir silahsa titreşimden dürbünden atış yaptığını yeri görebilme şansınız yok.

Yaylıda ise tepmenin ayrı bir hazzı var..

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Official Post

her 50 atışta dandik bi pompayla 200psi basınca

Lütfen seçtiğiniz kelimelere dikkat edin, itinayla seçin, "dandik" tarzı argo kelimelere bu forumda rastlıyorsanız sizi anlarım ama girdiğiniz ortamı önce tanıyın ve sonra o ortamda bulunmak istiyorsanız o ortama uygun hareket edin.
    Amacım sizi kırmak değil ama "Başkasına saygısı olmayanın kendisine de saygısı yoktur" atasözünü düşünerek kendinizi saygısız konumuna sokmayın.
    Ayrıca dandik dediğiniz pompa 200 psi değil, 250 BAR basıyor, 275 BAR basanları da mevcut!!!
    Teşekkür ederim.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Lütfen seçtiğiniz kelimelere dikkat edin, itinayla seçin, "dandik" tarzı argo kelimelere bu forumda rastlıyorsanız sizi anlarım ama girdiğiniz ortamı önce tanıyın ve sonra o ortamda bulunmak istiyorsanız o ortama uygun hareket edin.
    Amacım sizi kırmak değil ama "Başkasına saygısı olmayanın kendisine de saygısı yoktur" atasözünü düşünerek kendinizi saygısız konumuna sokmayın.
    Ayrıca dandik dediğiniz pompa 200 psi değil, 250 BAR basıyor, 275 BAR basanları da mevcut!!!
    Teşekkür ederim.

kullandığım kelime sizi rahatsız ettiyse özür dilerim forumun yeni kullanıcılarındanım biraz samimiyetin kimseye zarar vermeyeceğini düşündüğüm için öyle yazdım hatırlatmanız için teşekkür ederim 250 BAR 275 BAR basabildiğini biliyorum ortalama olarak söylemiştim çok önemli değil sadece insanı yoruyo belirtmek istediğim bu psi yazmışım yanlış olmuş özür diliyorum bunun için ama amacınız bilginizle beni küçük düşürmekse amacınıza ulaşamazsınız üzgünüm insanları dikte etmeye de hakkınız yok ayrıca özel mesaj göndermek yerine herkesin görebileceği şekilde bana bunları yazmanız bunu gösteriyor. Saygılarımla...