Chairgun da bir modelleme yaptım ama eksik kalan bir şey var (Poi)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Chairgun 2 de 10 mt mesafede sıfırlanmış dürbün ile 30 derece yukarıda olan ve 50 metre uzakta olan bir hedefe atış yapılacak.
    Yalnız burada bir sorunum var, inclined POİ de 30 dereceyi .155 olarak buldumi değer artı yani hedefin .155 cm altını vuracak.
    Ben işte bu değeri nereye gireceğim onu bulamadım.

Ekleyebilirsem aşağıda görülecek, bunda bir hata var mıdır?
    Birde height kısmına dürbünün tam ortasını baz aldım ve pelet yükleme yeri arasında ki mesafeyi yazdım, bu doğru mudur?
    Artıkıl burada diye düşündüm doğru mudur?

Eğer benim bu tablo doğruysa ki poi değeri girilmedi doğruluğundan emin değilim, poi girilmeden düz bir zeminde atış yapıldı diyelim, 50 metrede article'ın ortasına hedefi aldığımda pelet hedefin 18,5 cm altına düşecek öyle mi? Bende 18,5 cm yukarısına atacağım? Bunu article'ı hedefin 2 miliradyan(2 mil çizgisi ) yukarısına alarak mı yapacağım?

Birde şu artıkıl tablosundan bir şey almadım, 10 metrede hedefi tam ortasından vuruyoruz, orası tamam ama 15 ve 20 metrede hedefi artıkılın görüdüğü yerin yukarısından mı vuruyoruz, öyle ise benim ayara göre ikinci sıfırlama noktası 27 metre falan oluyor. Bu arada bu ikinci sıfırlama noktasında da artıkıl hedefi tam ortasından vuruyor değil mi? 27 metreden sonra hedefi alttan vurmaya başlıyoruz öyle mi? o vakit 50 metrede bir mil cizgisi 5 cm mesafeye denk geldiğine göre bu artıkıl tablosuna göre 22-23 cm hedefin yukarısına atmam gerekecek, ama poi tablosuna göree 18,5 cm çıkıyordu, bunlar niye böyle çelişti?

Bir yerde yanlış bir şeyler mi yaptım acaba?

[Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/29yh9qo.jpg]

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• İlk önce tüfeğinizin gücüne göre ideal sıfırlama mesafesine sıfırlayın. 10m de ısrar etmeyin.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• İdeal sıfırlama mesafesini anlamadım. Onu nasıl tespit edeceğim, tüfek webley raider single .22 cal.

• Programın bir yerinde hesaplıyordu, şimdi nasıl yazdığı ve nerede olduğu aklımda kalmadı. Tüfeğin atış hızına ve kullandığınız pellete göre en düşük kavisi yapacağı sıfırlama noktasını buluyordu.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• "Zero Range" kutusunun içine sağ tıklayınca seçenekler geliyor, biri optimize zero range ozr, diğeri de eğrinin tepe noktasına sıfırlama

sanırım bu bahsettiğiniz durum

• Cevaplar için teşekkür ederim.

Şimdi mantıklı bir korelasyon kurabildim, bu tüfeğe uygun optimum sıfırlama mesafesi aslında ikinci sıfırlama noktası, bu korelasyonda ilk sıfırlama noktası 10 metre çıkıyor.