ÖYLE BİR PCP HAYAL EDİYORUM Kİ !!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • gerçekten harika bir tüfek benim aklımda dipçiği söküp 500 cclik gladıator tüpü takmak var

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• gerçekten harika bir tüfek benim aklımda dipçiği söküp 500 cclik gladıator tüpü takmak var

sen iste hüseyinim benim 12 litre mutfak tüpü takarım...:)

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• akıf abi bende 3 lıtre carbon fıber ısterım ;şrofls;. ;şrofls;.

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Selamlar.

Acaba gürültü seviyesini düşürecek bir ekipmanı mevcutmu?

Evet Markaya özel moderatorler mevcut. Ancak kısık güçte kullanıldığında gayet sessiz ve kapalı alanda kullanılabilecek kadar sakin bir silah.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• İnceleme için teşekkürler , bu denli güçlü bir tüfekte tetik ağırlığı ne durumda , ayar yapılabiliyor mu ?

• İnceleme için teşekkürler , bu denli güçlü bir tüfekte tetik ağırlığı ne durumda , ayar yapılabiliyor mu ?

Bir ölçümde ortalama 1.43 kg .

• Evet tetik ağırlığı aynen de o kadarmış Akif abi ile yaptığım telefon görüşmelerinde tetiğin ar6 kadar sertliğinin sorun olmadığını ve biraz tetik yükünü çekmeyi öğrendikten sonra bu durumun hissedilmediğinden bahsetti.Yani sadece tüfeğinize alışmak ve onunla bütünleşmek ile sert tetik yok oluyor.
    Zaten 100 mt de 4 cm gibi bir grupmani tetik ağırlığı için güzel bir referans.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• RIFLE : SUMATRA 500 CC
    BULLET : 30.04 GRAIN WASP
    HAVA SICAKLIĞI : 14- derece
    RAKIM : 123 MT
    CHRONO : Pro-Chrono

1. 1027 250 BAR
    2. 1030
    3. 1038
    4. 1033
    5. 1039
    6. 1042
    7. 1037
    8. 1031 220 BAR
    9. 1021
    10. 1015
    11. 1011
    12. 1004
    13. 998
    14. 991
    15. 993 190 BAR
    16. 986
    17. 978
    18. 968
    19. 962
    20. 950
    21. 957
    22. 949
    23. 951
    24. 944 150 BAR

Bu Sonuçlara göre Max: 73fp üretebilmiş. Hava sıcaklığına bağlı olarak daha yüksek değerler beklenebilir.Çıkış hızlarının bu seviyelerde kalmasında wasp 5.50mm nin çaptan kaynaklı sebep olduğu hava kaçaklarınında etkisi gözardı edilmemeli.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• 150 bar tam güçte hız 950 yani 60 fpe, bu güce razı olununursa şu şekilde de kullanılabilir.250 barda 950 ile atacak şekilde güç ayarı kısılır, örneğin her şarjörden sonra krono ile ölçülerek tekrar 950 seviyesine gelene kadar güç açılır.Böylece 250-150 bar arası 60 fpe ile oldukça stabil çok sayıda atış yapılabilir sanki.

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post

Akif beyin yaptığı bu testte kullandığı pelet (eley) çapı 5,50mm, oysa bu silahta yiv dibi 5.52mm, ciddi hava kaçağı var, hatta Akif bey aynı peletin eteğini genişletip yaptığı testte yaklaşık 30fps daha yüksek hız sonucu aldığını hatırlıyorum, buna göre 30grainslik bu pelet ile de alınan enerji daha yüksek.

• Mustafa bey, Akif beyin know-how unuda açık ettiniz ;,;- ;,;- ;,;-

İşin asıl Know-How ı O eteği nasıl şişirdiğim. ;şrofls;.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Bu arada birçok arkadaşımız 70-80 fp enerjiyi yetersiz görmüş olacakki sık sık bu silah modlanırmı ? modlanırsa kaç fps ve kaç fp olur ? gibi sorular almaya başladım.
    Her silah gibi bu silahta tabiki modlanabilir ancak sürekli düşen ve stabil olmayan bir çıkış hızı yakalanırki bence anlamsız bir girişim olur. Bu performansı bence aşmanın ve daha fazla zorlamanın alemi yok. İlk 12 atış stabil sayılabilir ve bu atış sayısını sayıyı 6 veya 3 atışa indirmek pek kazanç sağlamaz diye düşünüyorum .

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• akif abi yoksa böyle bir tüfekmi yaptın ?;,;- ---- ayrıca benim hayalimde tüm dünyada ateşli ile avlanmanın yasak olması var .tek atış tek av bence daha mantıklı

Çinlilerde yapılmış var... :)

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• modsuz tüfekte valf açılıyor mu açılmıyor mu takdir sizin. inanmayanlar gelsin kendi kronosunu kendi mermisini tüpünü getirsin. ölçümünü yapsın.
    her gördüğün sakallı deden değil demişler. sonuçta her zamanki gibi inanmayanlar çıkabilir. Halep oradaysa arşın burda.

• hgfdsa

hayal gerckten güzelmiş ama bende eklemek ısterim.
    ben tam bır remington 700 hastası bır adamım istenılse pcp tüfekte tüpü gizli yapabilirler yanı remıngton 700 e benzetebılırler. mesela tüp kundagın ıcınde olucak aa s410 da tüpün olmadıgını farzedın, aynen yıvlı tüfek görünümü olur ve hosda olur kundak seklınde tüp yanı.

PHOENİX böyle birşey olabilirmi.
    [Resim Engellendi: http://oi55.tinypic.com/33da6ac.jpg][Resim Engellendi: http://oi56.tinypic.com/2yv2t8w.jpg]

FEİNWERKBAU 600

• alıntı:

ÖYLE BİR PCP HAYAL EDİYORUM Kİ !!!

Değerli Arkadaşlar, Öyle bir pcp hayal ediyorumki!!!
    Özellikleriyle Benim gibi birçok arkadaşımızında hayali olsun !
    Hayallerimi süsleyen pcp nin , özelliklerini aşağıda belirtmeye çalışacağım.
    Hatta dipçiğinde bir mini kompresör olsun basınç azaldıkça otomatik çalışıp yükseltsin. (12 v ile çalışıyor ve bir fişle omuzumuza astığımız 3 laptop bataryası büyüklüğündeki li-ion akülerin bulunduğu şık bir çantadan enerji alıyor)
    lütfen o kelebek konmuş gibi duran şarjörlerden olmasın,
    ayrıca yanağında bir beni mutlaka olsun..
    saygılar.